• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zabezpieczenia / DDos

walltimer

Active Member
Joined
Aug 5, 2020
Messages
170
Reaction score
26
Witam, jako, ze stawiam serwa po 6letniej przerwie, mam dwa glowne pytania :
Jak sie zabezpieczyc przed atakami?
Jak sie zabezpieczyc prze hakami, co ustawic, zmienic.
Jak rozwiazac kwestie crashy, na co zworicc uwage, gdzie czsto wystepuja bledy?
 
Cześć!
Zacznijmy od końca:
Na co zwrócić uwagę i gdzie pojawiają się najczęściej błędy?
-Najczęściej w folderach creaturescripts oraz events.

Zabezpieczenia, co ustawić, gdzie zmienić?
-Jeśli korzystasz ze znoteAAC polecam ci otworzyć config.php oraz znaleźć w nim 'firstaccountname' i 'secondaccountname' gdyż to są loginy administratorów, wiesz co z nimi zrobić. Często widnieją serwery stawiane na ślepo w dodatku na znote.
Do tego jakieś mocne hasło mysql i postępowanie zgodnie z instrukcją podczas nadawania praw.

Zabezpieczenia przed atakami?
-Kup na hostingu ochronę ddos, koszt kilku złoty, a z pewnością zmniejszy częstotliwości ataków.

To były trzy pytania, nie dwa.
 
Cześć!
Zacznijmy od końca:
Na co zwrócić uwagę i gdzie pojawiają się najczęściej błędy?
-Najczęściej w folderach creaturescripts oraz events.

Zabezpieczenia, co ustawić, gdzie zmienić?
-Jeśli korzystasz ze znoteAAC polecam ci otworzyć config.php oraz znaleźć w nim 'firstaccountname' i 'secondaccountname' gdyż to są loginy administratorów, wiesz co z nimi zrobić. Często widnieją serwery stawiane na ślepo w dodatku na znote.
Do tego jakieś mocne hasło mysql i postępowanie zgodnie z instrukcją podczas nadawania praw.

Zabezpieczenia przed atakami?
-Kup na hostingu ochronę ddos, koszt kilku złoty, a z pewnością zmniejszy częstotliwości ataków.

To były trzy pytania, nie dwa.
odpale ci 10% z pierwszego miesiaca na PAYPAL (mam nadzieje, ze nie zbanrktuue i zostanie te 60zl na vpsa xd)jak tylko wystartuje xd a to jeszcze dluga droga, nawet ctr c ctr V, mysle, ze mape skoncze pod koniec tygodnia, pzniej skrypty, silnik i nast tydz bd startowal, miedzy czasie ogarne jakiegos grubszego testa poribe SS na zapowiedz ;)
 
Zakładasz temat, prosisz o pomoc więc ją dostajesz.
Odpuść sobie te 10%
W dzisiejszych czasach, nie ma odpowidzi za darmo, dlatego mnie zaskoczyles :D. Dodaktowo, 6 lat temu kiedy bardziej ineteresowalem sie temat, to forum zylo, teraz tlumow tu nie widze.
 
Tłumy nadal są tylko nie w polskim dziale.
Dzisiejsze czasy są jakie są, nie podążam za tym.

Odnośnie tematu, mam nadzieję, że w jakimś stopniu ci pomogłem,
gdybyś też był tego zdania wtedy zapraszam do rozmowy prywatnej gdybyś napotkał jakiś błąd lub problem na swojej drodze.
Nie jestem gadułą na forum i przebywam raz na jakiś czas, ale rzucę pomocną dłonią gdy będę mógł.
 
Tłumy nadal są tylko nie w polskim dziale.
Dzisiejsze czasy są jakie są, nie podążam za tym.

Odnośnie tematu, mam nadzieję, że w jakimś stopniu ci pomogłem,
gdybyś też był tego zdania wtedy zapraszam do rozmowy prywatnej gdybyś napotkał jakiś błąd lub problem na swojej drodze.
Nie jestem gadułą na forum i przebywam raz na jakiś czas, ale rzucę pomocną dłonią gdy będę mógł.
a jaki stabilny silnik pod 12.6 wybrac?
 
Jak sie zabezpieczyc przed atakami?
Jeśli chodzi o stronę to cloudflare powinno się sprawdzić jako firewall i reverse proxy, zakładając że strona będzie na innym adresie niż sewer, czyli np gracze loguja się przez TWOJADOMENA.PL a strona stoi na WWW.TWOJADOMENA.PL, przy czym masz autoprzekieorwanie na wersję z www jak ktoś wejdzie bez www.
Podobną technologię można użyć do samego serwera, ale nie ma gotowych darmowych rozwiązań jak cloudflare raczej.
 
Back
Top