• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zabezpieczenie serwera

Status
Not open for further replies.

Radd

New Member
Joined
Mar 23, 2012
Messages
31
Reaction score
0
Witam,

zastanawiam się ile kosztować może porządne zabezpieczenie serwera przed atakami, bo często ludzie piszą że "mają zabezpieczone serwy i możesz mi naskoczyć", przed czym tak w ogóle można zabezpieczyć taki serwer? Przed DDoS to rozumiem, ale to po stronie serwerowni... A po stronie serwera? Bo chce odpalić serwer, a nie chcę żeby zaraz mi go po starcie zmiotły jakieś gimbusy "hakiery"...
 
Ja mogę Ci powiedzieć tyle że wiele osób chwali się zabezpieczeniami, a później znajduje się taka osoba, która im udowadnia jak bardzo się mylili.
Dodatkowo powiem tyle że zabezpieczenia przeciwko DDoS nie leżą tylko po stronie serwerowni oraz tyle że jak Ci się zgłosi chmara chętna na $
to najpierw przeglądnij wątki na tym forum i dowiedz się coś o tej osobie żebyś później na tym gorzej nie wyszedł..
 
Fixnięty TFS, pozamykane porty, fw systemowy i routery filtrujące ataki.
Wystarczy.
 
To ile to może kosztować zależy od osób które by to ewentualnie sprzedały.
Fixnięty tfs około 400 zł + serwer w ht wg. uznania + połatany(a najlepiej przepisany) acc.
 
triamera, elf, invob, donaj?, samme itd.
jak już kogoś będziesz wybierał to wybierz tak, by nie tylko ci sprzedał coś raz, tylko, że jak pojawi się nowy problem to, żeby go rozwiązywał ;s

a najlepiej spróbuj sam ;d
 
To co znalazłem sam w source poprawiłem co mogłem, z for też parę mało znaczących fixxów dodałem ale jednak mało więc narazie robię rozeznanie kto, ile weźmie i co poprawiał/dodał/usunął
 
Nie znajdziesz wszystkiego sam ani za darmo się o wszystkim nie dowiesz.
 
To co napisali panowie wyżej, z wyjątkiem jednej rzeczy którą napisał Triamera; przepisania AAC - można użyć moderna :p.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top