• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zakup laptopa

Radd

New Member
Joined
Mar 23, 2012
Messages
31
Reaction score
0
Witam,

Planuję kupić sobie laptopa, zastanawiam się między jakimś używanym sprzętem, a nówką sztuką.
-Ważna dla mnie jest bateria, a dokładniej długi czas pracy lapka na tejże baterii.
-Nie mam jakichś wygórowanych wymagań co do grafy, nie mam zamiaru grać w nic, ale miły by było, gdyby lapek potrafił obsłużyć bez przycinania grę powiedzmy pokroju LoLa, czy potrafił wyświetlić film w dobrej rozdzielczości bez zacięć.
-Ekran minimum 14", optimum ~16".
-Procek też nie wygórowany, ważne żeby laptop nie przymulał i utrzymywał mój poziom kurw na sekundę na niego na niskim poziomie.

Moje główne pytanie to co polecacie (nówka czy używany) i dlaczego?
Drugie pytanie to jaki model polecacie i dlaczego?
 
Witam,

Planuję kupić sobie laptopa, zastanawiam się między jakimś używanym sprzętem, a nówką sztuką.
-Ważna dla mnie jest bateria, a dokładniej długi czas pracy lapka na tejże baterii.
-Nie mam jakichś wygórowanych wymagań co do grafy, nie mam zamiaru grać w nic, ale miły by było, gdyby lapek potrafił obsłużyć bez przycinania grę powiedzmy pokroju LoLa, czy potrafił wyświetlić film w dobrej rozdzielczości bez zacięć.
-Ekran minimum 14", optimum ~16".
-Procek też nie wygórowany, ważne żeby laptop nie przymulał i utrzymywał mój poziom kurw na sekundę na niego na niskim poziomie.

Moje główne pytanie to co polecacie (nówka czy używany) i dlaczego?
Drugie pytanie to jaki model polecacie i dlaczego?

Jak mam Ci polecić cokolwiek skoro nie podałeś budżetu ?
Lepiej kupić nówkę, a jak będziesz kupował używanego to bez gwarancji nawet nie patrz.
 
@Qanti

Dzięki, Asus prezentuje się nieźle, myślę, że warto dać te 2k i mieć sprzęt na dłużej.
 
Na serio nie lepiej dozbierać jeszcze 500zł i mieć np. jednego z lepszych acerów albo Toshib na kolejne parę lat?

za 2.5k zł możesz mieć np takie coś:
Laptop Toshiba L750 i5-2430 8GB 640 GT520M Windows (2242332016) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


albo takie coś:
Acer 5750 i5 3,1GHz 8G 750G GT610M WINDOWS 7 TORBA (2242748409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Ja ogólnie mam acera troszeczkę lepszego od tego co ci dałem bo mój ma większe taktowanie procesora... Szczerze? Kupiłem go na święta bożego narodzenia i muszę powiedzieć, że przy takim moim użytkowaniu to laptop już nie jest taki szybki jak był tuż po zakupie. Wiesz, użytek robi swoje...

Możesz moich rad spokojnie słuchać ponieważ ja się zbierałem rok żeby kupić laptopa. :p

To tak, jeżeli widzisz, że w ofercie dają myszkę, torbę, słuchawko-mikrofon za freeko w zestawie - od razu ci mówię, że: torba do kitu (moja zaczęła się rozrywać u dołu już po miesiącu a w ogóle jej nie używałem tyle co włożyć na noc laptopa żeby się nie kurzył). Słuchawko mikrofon na głowę też do kitu. Przez skypa rodzina mnie tak słabo słyszała, że zmieniłem na normalne słuchawki microsoftu. Myszki najbardziej używałem ale przez krótko bo mam normalnie bezprzewodową na malutkie USB.

To tyle na temat tych "superowych" (jak to oni w ofercie piszą) dodatków.

Teraz tak... Jeżeli planujesz robić otsa to minimum procesor i5. No chyba, że masz dużo kasy na dedyka ale wątpię skoro ograniczasz się do 2k zł na laptopa. Ogólnie to wiesz, programy się ściąga, procesor pracuje ;d

Jeżeli ots to minimum 6 GB ram (jednak różnica pomiędzy 6 a 8 jest zaledwie 50zł chyba więc po prostu z logicznego punktu widzenia bierz 8 od razu).
Ja mam 8 gb ramu i śmigam z odpalonym silnikiem z fulll rl mapą + full rl mapa otworzona w map edytorze.

Miejsca na dysku to teraz tak dużo dają, że prawda jest taka, że i tak nigdy tego nie zapełnisz. Jak kupujesz lapka to koniecznie im powiedz żeby ci dysk podzielili na 2 (C na ktorym są zainstalowane programy i drugi na którym możesz mieć swoją muzę, foty i pliki). (widziałem już laptopy, które miały 1 TB miejsca na dysku twardym! o maj god xD)

Oczywiście na pytanie czy nówka czy używka to w ogóle po co zadałeś to pytanie?? Laptopa używanego chcesz kupować? Ahaa, rozumiem. Czyli po tygodniu chcesz kupić kolejnego?

Jeżeli chcesz długą pracę baterii - kupuj zwykłego małego notebooka. Prawda jest taka, że piszą w każdej ofercie laptopów, że bateria wytrzymuje kilka godzin a gówno prawda. Max 3 godziny ci pobuja i do prądu musisz - no cóż oczywiście zapominam o jednym - zależy do czego używasz.

Przy moim używaniu czyli - 20 stron w google chrome otwartych, gg, tibia, ip changer, program do łączenia się z vps, map edytor, silnik tfs włączony z full rl mapą - no to mi wytrzymuje te 2.5 godziny.

Przy zwykłym graniu w pasjansa to ci wytrzyma pewnie dłużej chociaż radzę po prostu zmniejszyć jasność ekranu - też na przyszłość ważna rzecz.

Jeżeli laptop ma być TYLKO do tego typu rzeczy jak:
aktualizacja bloga, oglądanie filmów, internet, gg, fora typu otland... to nie kupuj takiego jak ci wyżej opisałem... Z procesorem i3 ci starczy ;p np. takie coś:
Acer 5750 i3 2,3GHz 4G 500G GT610-1G Win 7 OFFICE (2242747287) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo toshiba:
Laptop Toshiba L750 i3-2350M 8GB 640GB HDMI BT3.0 (2242332108) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

chociaż na serio uważam, że lepiej dołożyć i nie myśleć o tym przez kilka lat.

W TOSHIBIE JEST ZNACZNIE LEPSZA KLAWIATURA JEDNAK Z CZYSZCZENIEM JEST GORZEJ. W acerze to ja odkurzacz do klawiatury przykładam i wszystkie syfy mi po prostu przez szpary duże wylatują... W toshibie nie ma szpar jednak ogólnie klawiatura jest dużo lepsza ze względu iż nie hałasuje przy pisaniu i nie trzeba mocno naciskać - skąd ja to wiem? moja mama ma toshibę już 3 (?) lata chyba i według niej działa dobrze ale ja tam swoje wiem XD...


To tyle. Życzę miłych zakupów.
 
jak już Ci pisałem za 2600zł mogę Ci mojego hp pavilion dv6 2126ew z 8gb ram i prockiem intel i7 (1.6GHz), mam na obudowie caly czas folie wiec zadbany jest :)
jak kolega wyzej napisal, lepiej dolozyc i kupic cos porzadnego :)
 
Jak za 2k+ PLN to spokojnie możesz sobie kupić z 17+" ekranem, mam 18" lapka - polecam.
Co do parametrów to spokojnie Intel i5 czy i7 z 500 GB lub 1 TB dyskiem. Nie kupuj tylko z zintegrowaną kartą graficzną bo to bubel.
Nie kupuj aby w MediaMarkcie czy w MediaExpert.
 
Nie kupuj aby w MediaMarkcie czy w MediaExpert.

myślę, że jeżeli chce dobrego już na kolejne kilka lat kupić a nie przepłacać to tylko allegro przecież... kupno w takich hipermarketach jak wymieniłeś w ogóle tutaj nie wchodzi w grę gdyż tam cena jest podwojona za dwa razy gorsze modele...
 
@Keram

Lapka używać mam zamiar głównie do internetów, jakiś filmów, i ogólnie takiej zwykłej aktywności na kompie, mam zamiar też sporo pisać na nim, bez grania w jakieś gry bardziej wymagające niż taki LoL, więc uważam, że jakiś bardzo wypasiony sprzęt mi nie jest potrzebny.

Co do twoich propozycji za ~2k, czyli Acera i Toshiby, to widzę że to sprzęt podobnej klasy, co ten Asus, ale Asus ma chyba najlepszą grafę ze wszystkich, poza tym ma USB 3.0, co może się przydać przy przenoszeniu dużych plików na dysk zew. co mam zamiar dość często robić
 
@Radd

Ja nie wybrałem asusa z jednego powodu jak się decydowałem na lapka... Popatrz na jego klawiature, przy tych strzałkach... Jest to tam tak wszystko ściśnięte razem, że nie mógłbym po prostu się przyzwyczaić... Bo nagle z dużej klawiatury przeszedłbym na coś co jest ściśnięte byle by zaoszczędzić miejsce a jest po prostu niewygodne...

Jeżeli będziesz dużo pisać to na serio radzę ci kupić toshibe... Dla mnie ważną (chociaż nie tak jak ze strzałkami) rzeczą były też odstępy pomiędzy klawiszami F1, F2 itp... Na normalnej klawiaturze jest tak:
F1 - F4 (odstęp) F5 - F8 (odstęp) i tak dalej.

No w acerze tego nie ma ale jakoś daję radę xD

Ja ogólnie to chciałbym następującego laptopa:
Wygląd Sony Vaio (albo laptopy MACA)
Klawiaturę Sony Vaio albo Toshiby
Wszystko co w środku (tzn. procesor, ramy itp) to żeby miało jak ten acer za 2.5k co ci dałem
Cenę żeby miał max 3k zł ;D


To jest laptop moich marzeń xD ale niestety firmy się zmówiły, że np. toshiba będzie miała fajną klawiaturę, sony vaio zajebisty wygląd ale drogi jak cholera (z prockiem i5 kosztują 3.5k - 4k zł), asus będzie tani z dobrymi parametrami, acer będzie przeciętny czyli dobre parametry, wygląd okej i nie drogi...

Ogólnie uważam, że powinieneś się jeszcze wstrzymać i dozbierać 500zł i kupić tą toshibę albo acera... bardziej toshibę bo mówisz, że będziesz dużo pisać i potrzebujesz USB 3.0 a w tej toshibie za 2.5k już jest takie.
 
2019zł + przesyłka - Hp Probook 4530s.

Jest to laptop z serii biznesowej, czyli: mocna bateria, solidne wykonanie, słabsza karta graficzna.

Masz tam i3 z sandy bridge, 8gb ramu, 320 gb dysk, port USB 3.0 :)

Testy baterii:

luz 7h 57min
sieć przez WLAN 4h 53min
DVD 4h 06min
obciążenie 1h 20min

Wydaje mi się, że nic lepszego nie znajdziesz.
Tutaj masz recenzje:
Notebookcheck.pl: Recenzja HP ProBook 4530s

I sklepik:
HP ProBook 4530s i3-2330M/8GB/320/DVD-RW - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL


Dodatkowo bardzo polecam klawiaturę, szybko się pisze - wiem bo takiego właśnie sprawiłem dziewczynie i się spisuje bardzo dobrze :p

A co do reszty proponowanych laptopów, wydaje mi się, że to wszystko jeden koń. I tak będzie plastik i tak będzie plastik, a karty typu GeForce 520 to chuj a nie karta. Już lepiej integre z sandy i3 bo przynajmniej się nie grzeje.
 
HP?

weź nie polecaj mu tej beznadziejnej firmy... drukarki może mają ok ale laptopy podobno do dupy.

HP nie kupuj... jedna z najgorszych firm w produkowaniu laptopów z mojego punktu widzenia...

tak ogólnie przeczytałem recenzję to widzę, że obraz ma nienajlepszy a podobno laptop ma być używany do pisania, filmów itp...

ja przy wyborze laptopa patrzyłem na HPki tylko raz ale sam nie byłem do nich przekonany + brat mi odradzał + kilka kumpli też odradzało.

Są lepsze laptopy od HPków za 2.1k zł.

oczywiście wygląda nieźle - klawiatura trochę przypomina tą z laptopów sony vaio.

ale przykuły moją uwagę strzałki na klawiaturze xdd takich shitowych jeszcze nie widziałem xd
 
HP?

weź nie polecaj mu tej beznadziejnej firmy... drukarki może mają ok ale laptopy podobno do dupy.

HP nie kupuj... jedna z najgorszych firm w produkowaniu laptopów z mojego punktu widzenia...

tak ogólnie przeczytałem recenzję to widzę, że obraz ma nienajlepszy a podobno laptop ma być używany do pisania, filmów itp...

ja przy wyborze laptopa patrzyłem na HPki tylko raz ale sam nie byłem do nich przekonany + brat mi odradzał + kilka kumpli też odradzało.

Są lepsze laptopy od HPków za 2.1k zł.

oczywiście wygląda nieźle - klawiatura trochę przypomina tą z laptopów sony vaio.

ale przykuły moją uwagę strzałki na klawiaturze xdd takich shitowych jeszcze nie widziałem xd

ja używam hp pavilion i w porównaniu do apple,acerów i asusów które mam też w domu to ten sprzęcik wymiata :)
acer i asus to w ogóle jakaś masakra, na kolanach ich sie nie da trzymać bo po chwili zaczynają parzyć... apple jest dość w porządku, ale jakoś mi one nie podchodzą :)
możesz mnie zjechać że hp jebie, ale ja Ci mówię z własnego doświadczenia :) z hp zero problemów od prawie 2 lat :) w tym zero formatów i chodzi idealnie
 
Ja nie wybrałem asusa z jednego powodu jak się decydowałem na lapka... Popatrz na jego klawiature, przy tych strzałkach... Jest to tam tak wszystko ściśnięte razem, że nie mógłbym po prostu się przyzwyczaić... Bo nagle z dużej klawiatury przeszedłbym na coś co jest ściśnięte byle by zaoszczędzić miejsce a jest po prostu niewygodne...

To ma być ściśnięte ? To ty chyba nie widziałeś IBM'ów przed fuzją z Lenovem. Mam Acer'a i klawiatura ma prawie takie same odstępy między klawiszami, nie ma żadnego problemu przy graniu w cokolwiek, przez pierwsze kilka dni miałem problemy z przyzwyczajeniem się do klawiatury a potem już na lajcie.

Co do Toshiby za 2,650 zł to różni się jedynie prockiem a nawet nie ma USB 3, autor prosił do 2k, prawdę mówiąc do LoL'a, filmów w HD i internetu wystarczy najtańszy TravelMate od acer'a z celeronem i grafiką nie zintegrowaną, typ napisał że będzie grał na lapku tylko w LoL'a i używał internetu więc po co ma ponad budżet płacić 2,6k ? Idąc Twoim tokiem myślenia od 3k są już bardzo dobre konfiguracje z i7 a to tylko 400 zł drożej od Twoich propozycji, niech dozbiera.

Ale z jednym muszę się zgodzić HPki to największy szrot na rynku aktualnie.
 
@Quanti
Ja nie mówię żeby dozbierał do 3k... no ale na serio za 2.5k zł ma już tego laptopa na kilka lat. Bo procesor i5 to myślę ,że to już podstawa powinna być...

poza tym ta toshiba za 2.6k zł już ma USB 3... więc lepiej ofertę może poczytaj.

Wiem, że autor prosił do 2k ale ja też na początku szukałem do 2k ale przez to, że poczekałem półtora miesiąca, zebrałem 500zł i kupiłem znacznie lepszego acera. Podejrzewam, że bym strasznie żałował jakbym kupił tego tańszego. Ja miałem duże pojęcie do czego laptop będzie używany dlatego też zdecydowałem się poczekać...

Moja mama ma toshibę, kupiła 3 lata temu (już to mówiłem) no i ona właśnie jej używała TYLKO do zdjęć, photobloga, facebook i oglądania filmów. OTSa na nim nie stawiała a tibię na nim tylko raz miała jak mi się zepsuł komputer. No ogólnie to poza tym ,że ona sobie kupiła chyba 19" ekran więc laptop jest ciężki ale ona go na wakacje nie zabiera ani go nie nosi dzień w dzień... Tylko w domu.. Działa jej i zapowiada się, że będzie działać przez kolejne 3 lata... Tyle, że ona boi się kupować na allegro więc po prostu za średnie parametry zapłaciła więcej chyba w jakimś media markcie...

Tak na prawdę to też wszystko zależy od szczęścia. Możesz kupić notebooka MACA a się okażę, że został uszkodzony przy przesyłce no i ludzie od razu wyjeżdżają na fora i mówią "nie kupujcie bo to shit" a to nie wina laptopa tylko ludzi, którzy go dostarczali.

Sony Vaio to podobno płaci się tylko i wyłącznie za markę. Laptop jest piękny i dobre parametry no ale marka robi swoje dlatego ceny są po 4k za laptopa z procesorem i5.
 
@Quanti
Ja nie mówię żeby dozbierał do 3k... no ale na serio za 2.5k zł ma już tego laptopa na kilka lat. Bo procesor i5 to myślę ,że to już podstawa powinna być...

poza tym ta toshiba za 2.6k zł już ma USB 3... więc lepiej ofertę może poczytaj.

Wiem, że autor prosił do 2k ale ja też na początku szukałem do 2k ale przez to, że poczekałem półtora miesiąca, zebrałem 500zł i kupiłem znacznie lepszego acera. Podejrzewam, że bym strasznie żałował jakbym kupił tego tańszego. Ja miałem duże pojęcie do czego laptop będzie używany dlatego też zdecydowałem się poczekać...

Moja mama ma toshibę, kupiła 3 lata temu (już to mówiłem) no i ona właśnie jej używała TYLKO do zdjęć, photobloga, facebook i oglądania filmów. OTSa na nim nie stawiała a tibię na nim tylko raz miała jak mi się zepsuł komputer. No ogólnie to poza tym ,że ona sobie kupiła chyba 19" ekran więc laptop jest ciężki ale ona go na wakacje nie zabiera ani go nie nosi dzień w dzień... Tylko w domu.. Działa jej i zapowiada się, że będzie działać przez kolejne 3 lata... Tyle, że ona boi się kupować na allegro więc po prostu za średnie parametry zapłaciła więcej chyba w jakimś media markcie...


A ja nie mówię żeby płacił 3k, nie zbyt mnie interesowała ta oferta z powodu zawyżonego budżetu i zgaduję że autor tego nie kupi. Twoja mama ma toshibe i owa toshiba działa już 3 lata - fajnie ale niestety z dupy ta historyjka się ma do tematu, ludzie nie będą się sugerować przy wyborze lapka tym że Twojej mamie laptop działa bez zarzutów a recenzjami które są w miarę wiarygodne bo w taki sposób polecać markę czy konkretny model to jest no nie wiem hmm :rolleyes:
Dalej będę obstawał przy tym asusie no chyba że autor zwiększy budżet to pokombinujemy coś innego.


Tak na prawdę to też wszystko zależy od szczęścia. Możesz kupić notebooka MACA a się okażę, że został uszkodzony przy przesyłce no i ludzie od razu wyjeżdżają na fora i mówią "nie kupujcie bo to shit" a to nie wina laptopa tylko ludzi, którzy go dostarczali.

No jak się nie bierze ubezpieczonej przesyłki to potem jest płacz.
 
No jak się nie bierze ubezpieczonej przesyłki to potem jest płacz.
To swoją droga.. ;[

Co do historyjki z moją mamą... No cóż, skoro nikt się nie będzie kierował recenzjami lub historyjkami to przepraszam bardzo każdy by był zdany na siebie... Mnie np. takie recenzje mniej interesują ponieważ ludzie co robią to włączają laptopa nówkę, wchodzą w mój komputer, pograją w pasjansa i to jest ich użytkowanie. No to oczywiście, że napiszą, że superowy sprzęcik...

Ja przy zakupie kierowałem się opiniami innych osób, którzy np. pisali, że po roku użytkowania padło im coś tam ponieważ laptop się przegrzewał... Więc może dla Ciebie takie historyjki są z dupy wyciągnięte ale dla niektórych nie.
 
Panowie nie patrzcie na samą firmę jaką jest HP tylko na serie laptopów jakie produkują. Ten akurat który podałem jest z biznesowej serii probook i byłbym zajebiscie wdzięczny jakby ktoś mnie wyprowadził z błędu i powiedział w czym taka toshibaPRO czy acerPRO jest lepszy :p ofc za te pieniądze czyli ok 2k zł


A, Qanti:
GT520MX to jest według Ciebie bardzo dobra grafika? Karta która jest niewiele lepsza od integry a się grzeje 247x mocniej? : 3


Ewentualnie jeszcze może być takie coś:
http://allegro.pl/acer-5750g-i3-2330-3gb-500gb-gt540-hdmi-win7-i2259798205.html
 
Last edited:
Back
Top