• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zarabianie z Youtube

Tapcioo

Faleria.eu - 2016
Joined
Jun 1, 2009
Messages
496
Reaction score
389
Location
Poland
Czeee

Ostatnio dostałem e-mail od Youtube a wygląda on tak:



Witaj, ...,

Zauważyliśmy, że jeden z Twoich filmów zyskuje na popularności w YouTube. Cieszymy się, gdy twórcy odnoszą sukcesy w naszym serwisie, dlatego chcemy zaproponować Ci udział w generowaniu przychodu.

Najpierw w Ustawieniach konta włącz opcję zarabiania, a następnie w Menedżerze filmów zgłoś filmy, które spełniają określone wymagania, do generowania przychodu.

Miłej zabawy i powodzenia,

Zespół YouTube

I mam do was takie pytanie, czy ktoś z was korzysta z takiej usługi ? Jeżeli tak to może mi wytłumaczyć na czym to dokładnie polega i czy faktycznie można na tym zarabiać ?

Pozdrawiam
 
Lanceq na pewno korzysta. Ja tyle wiem, że to działa i po prostu przed twoimi filmami są pokazywane reklamy za które dostajesz pieniążki od firmy Google. Oczywiście, wartość zarobków jest zależna od ilości odwiedzin danego filmu.
 
dostaniesz reklamy google tj adsense.
Srednio na stronie od 10 000 wyswietlen masz 1$
w przypadku filmikow moze to byc nieco mniejszy lub wiekszy zysk ale mniej wiecej tak to wyglada w praktyce
 
dostaniesz reklamy google tj adsense.
Srednio na stronie od 10 000 wyswietlen masz 1$

Nie zbyt, średni CPM dla Polski z adsense to $ 0,67. Wszystko jest zależne od demografii viewsów, jedne kosztują mniej, inne więcej, dajmy na to amerykańskie viewsy są 3x droższe niż Polskie, mają tam średni CPM 1,5-2 $.
Dodatkowo jest możliwość przystąpienia do sieci partnerskiej, wtedy filmiki są chronione przez sieć i żadne złodziejskie sieci które claimują filmiki nie mają prawa claimować naszych. Jedyną słuszną siecią dla Polski jest Machinima, kontrakt jest na 3 lata a przy dużej ilości widzów można wyskrobwać nawet do $3, trzeba mieć jakoś 25k-50k wyświetleń dziennie i około 20k widzów. Do tego jest jeszcze TGN który ma stawki podobne do adsense'a dla Polski z tym że mamy ich protekcje. Co do tematu to podczepiasz swoje konto adsense, jak nie zamierzasz wrzucać jednego filmiku dziennie i mieć conajmniej 1k viewsów w najbliższym czasie to nawet nie startuj bo nie ma sensu. Bo zarobki są znikome nawet przy tych kilkuset wyświetleniach dziennie.

CPM = 1k a nie 10k ku gwoli ścisłości.
 
Last edited by a moderator:
Back
Top