• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zespół suchego oka/suche zapalenie spojówek

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
Tragedia. Już piąty dzień bez komputerka i necika a tyle rzeczy do zrobienia :(

Może któryś z otlandowych maniaków też na to cierpi?
 
Od siedzenia po 14h dziennie przy pc.
Orientujesz się ile to się leczy?
 
Ja siedze cale zycie przed PC i nic mi ni ma.
 
Tragedia. Już piąty dzień bez komputerka i necika a tyle rzeczy do zrobienia :(

Może któryś z otlandowych maniaków też na to cierpi?

Hmm ciekawe, ja od jakiegos miesiaca mam uczulenie ... Strasznie sucha skore wokol oczu, ale co dziwne lapie mnie to tylko w domu. I to glownie po nocy. Aktualnie siedze sobie przy lapku, w robocie w innym miescie. Nic mi nie jest, ale obawiam sie ze to rodzaj promieniowania mnie uczula ;/.
Jakie masz objawy ??
 
spróbuj bardziej przyciemnić monitor, ja po 17h w wakacje przy laptopie siedziałem nic mi nie było, teraz na 2 LEDowych monitorach od pc jest mi za jasno ale po przyciemnieniu jest w miarę ok

Poza tym spróbuj okularów - w nich mniej powinny ci się oczy psuć, przynajmniej nie będą cię boleć od wielogodzinnego siedzenia przy pc

możesz też robić zalecane przez kogośtam z góry 15 minutowe przerwy na każdą godzinę pracy
 
Na co dzień noszę soczewki i jak dłużej w nich posiedzę przed pc, to oczy robią się suche. Polecam okulary do komputera, można siedzieć ile się chce i nic nie czuć.
 
Na co dzień noszę soczewki i jak dłużej w nich posiedzę przed pc, to oczy robią się suche.

Dokładnie to samo mówił mi okulista, dlatego nie noszę soczewek
 
To do lekarza idź też miałem zapalenie spojówek to mi jakieś krople przepisał.
 
Okulary Gunnar, krople do oczu, monitor LED, wyłączenie kompa, masz 4 opcje.

Nie Gunnar, ale są okularki, krople do oczu też używam od tygodnia i jest lepiej. Kompa nie wyobrażam sobie odstawić.


Hmm ciekawe, ja od jakiegos miesiaca mam uczulenie ... Strasznie sucha skore wokol oczu, ale co dziwne lapie mnie to tylko w domu. I to glownie po nocy. Aktualnie siedze sobie przy lapku, w robocie w innym miescie. Nic mi nie jest, ale obawiam sie ze to rodzaj promieniowania mnie uczula ;/.
Jakie masz objawy ??

Nie mogłem w ogóle spojrzeć na monitor dopiero jak maksymalnie przyciemniłem to zrobiło się w miarę znośnie. Samochód też ciężko było prowadzić a zimą to w ogóle tragedia.



U lekarza byłem oczywiście, ale z tego co powiedział to wynikało, że już zawsze będę musiał tych kropel używać.
 
A mnie jaja bolą bo za dużo walę, koledzy pomocy co mam robić, miał już to ktoś? Nie wyobrażam sobie żebym odstawił walenie... : /
Najgorzej jest w nocy jak walę i w zimę jak jadę autem bo mi marzną..
 
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy a oko.
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ciele szklistym oka, a także jest składnikiem łez. Zakraplanie leków zawierających sole kwasu hialuronowego, czyli hialuronianów powoduje powstanie równomiernego, stabilnego, długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu łzowego, który redukuje tarcie podczas mrugania oraz zmniejsza uczucie podrażnienia, wysuszenia i pieczenia. Jest szczególnie zalecane w tzw. zespole suchego oka, spowodowanym najczęściej przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach czy długotrwałą pracą obciążającą narząd wzroku np. nieprawidłowym mruganiem związanym z pracą przy komputerze lub prowadzeniu pojazdów. Ponadto krople z hialuronianem można stosować także przy podrażnieniach oka związanych z noszeniem soczewek kontaktowych.

Źródło: Suple regenerujace stawy
 
ja osobiście miałem strasznie czerwone i suche oczy, żadne krople nie pomagały i każdy lekarz to samo "musi pan ograniczyć pracę przed komputerem"

uspokoiło się gdy zacząłem nosić okulary przeciwsłoneczne nawet gdy na dworze nie było bardzo dużego słońca
 
a dziwne myslalem ze mam jaskre (a moze i mam to i to :D) ale wyglada ze mam zespol suchego oka
tez to mam od kompa no i od soczewek :D to combo juz w ogole szkodzi
 
oko robi sie suche i wypada

20120919095218.png
 
Back
Top