• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zimowy Update 2012

screenvenorecomparison1.gif

venore01.png

screenyvenorecomparison.gif

venore07.png


Statek nie przybił jeszcze do portu, kiedy moje oczy ujrzały wielki pomnik patronki żeglarzy i podróżujących kupców. Wyglądało to tak, jakby ogłaszała już splendor odrodzonego miasta. Kiedy trafiłem na miejsce, żeglarz z zaoańskiego statku pełnego wspaniałych mebli powiedział mi, że kilka najbogatszych rodzin Venore przekazało kilka miesięcy temu sporo pieniędzy na kapitalną renowację miasta. Dzięki Fardosowi, w dalszym ciągu Venore ma kilku koneserów architektury. Nie byłem jednak przygotowany na symfonię widoków, którą ujrzałem!

Kiedy tak wędrowałem po ulicach tętniącego życiem miasta, zostałem oszołomiony postępem i dobrobytem, odbijającym się w jego wyglądzie. Budynki przedstawiały poetycką kombinację czerwonej cegły i granitowych kamieni. Razem tworzyły jasną i otwartą atmosferę. Wiele domów zostało udekorowanych pięknymi małymi pomnikami i strzelistymi kolumnami. Widok ulic nakarmi was wspaniałymi łukami na brukowych chodnikach. Turkusowe dachy odzwierciedlały wspaniałość morza. Olśniewające kratowane okna pozwalały światłu dziennemu wbijać się do wnętrz budynków, gdzie parapety czy marmurowe podłogi dodawały całości wrażenia wyrafinowania.

Kiedy opuściłem Venore poprzez południową bramę, po raz kolejny zostałem zaskoczony. Nie miałem pojęcia co dokładnie stało się z bagnem, ale stało się najbardziej bagnistym bagnem jaki w życiu widziałem (myślę, że Venoriańskie ścieki dołożyły do tego swoją cegiełkę). Poprzez błoto chlupotały dziwne, nieznane potwory. Zobaczyłem nawet wodnego bawoła (nie wiem czy to prawda, że możesz go oswoić pasożytami-krwiopijcami). Młody podróżnik z Venore powiedział mi też o chytrej rasie wielkich szczurów, grasującej po grząskich jaskiniach pod powierzchnią. Opisywał je jako Corymy.


W każdym razie, powinniście zdecydowanie polecić wycieczkę po tych bagnach w następnym wydaniu przewodnika po Venore. Tak, koniecznie! Wreszcie, drewniane kładki pozwalały podróżnikom na przechodzenie przez błoto bez zabrudzeń. Ponad to, produkcja venoriańskich ziół i drewna znacząco wzrosła, jako że linie produkcyjne znajdują się teraz rozrzucone po tych terenach. Ludzie szukający pracy zdecydowanie znajdą tam dobre oferty. A, tak, i jeszcze gobliński kupiec osiedlił się na bagnach w skromnej chatce. Ambitny koleś. Marzy o tym jak zarobić, żeby się nie narobić. Brzmi naiwnie, ale kto wie...
 
jak widać sprity 32x32 pozwalają uzyskać grafike na bardzo fajnym poziomie
wszystkie 3d mmo sie chowają ze swoimi kwadratowymi modelami IMO

ale martwi mnie zwężanie niektórych dróg w veno
 
jak widać sprity 32x32 pozwalają uzyskać grafike na bardzo fajnym poziomie
wszystkie 3d mmo sie chowają ze swoimi kwadratowymi modelami IMO

ale martwi mnie zwężanie niektórych dróg w veno

o ile wiem to się nie zmniejszą, wyglądają tylko na zmniejszone przez te barierki, ale te barkierki chyba są jako barierki "zewnętrzne" czyli, że jakby na kratkę gdzie jest ta barierka można normalnie wejść (nie jestemtego pewien)


hm fajnie wyszło no ale niewiem, te bagna zawsze były super bo można było uciec pk'a, zabić noob'a, przed rozpowszechnieniem spoilerów trudniej było na expa takie jak elfy trafić itd... chociaż fajnie, że dają coś dla FACC'ów..


hah ten wodny bawół, ciekawe, ale takie dziwne strasznie


mam nadzieję, że w następnym update odnowią Ab'dendriel, by było fajnie, gdyby wyglądało bardziej jak Rivendell z Władcy Pierścieni (wiadomo w grafice 2d trudniej to zrealizować, ale myślę, że przy ich umiejętnościach wyszło by naprawdę fajnie)
 
@Seminari zwężą się ścieżki z tego co widać, które miały 2 kratki. Czasem dojdą do jednej (bo np. beczka stoi).

Dla mnie mogli by w ogóle odnowić teren FACC, z Thais włącznie bo słabo ta stolica wygląda ; d
 
tzn ta beczka jest zamiast kwadracika ale stoi przy budynku by lepiej wyglądało i to mi się podoba w tych przeróbkach cipsoftu
 
W sumie macie racje, nie zauważyłem. Nie pdooba mi się tylko ta ziemia co jest koło domku, kijowa jakaś ;x
 
Szczerze mówiąc to już przebudową Carlin nieźle się popisali. Ale to, co teraz zrobili z Venore... nareszcie zaczęli się interesować słabymi punktami tej gry, czyli kijową grafiką zauważalną w kluczowych miejscach, jakimi są główne miasta. Ogromny plus, to co właśnie zobaczyłem zrobiło na mnie ogromne wrażenie. I faktycznie, albo się graficy w CipSofcie zmienili, albo obecni w końcu (po tylu latach) nabrali wyobraźni w tworzeniu sprite'ów 32x32.
 
A tam niech se robią z tą tibią co chcą neich dalej ją rąbią już mnie to zbytnio nei dotyczy bo zakończyłem reala jakiś czas temu z powodu tych updateów a tera sie moge tyko popatrzeć co dalej kombinują dalej :p
 
Dobrze jest na pewno nie psują jej jak by była na poziomie 7.6 to by nikt nie grał jestem tego przekonany ; )
 
rok,dwa i jak nie zrobią czegoś to w tibie nikt nie będzie grał.

pierdolisz głupoty, właśnie teraz oprócz dodawania nowych miejsc przerabiają stare by stały SIĘ UŻYTECZNE

bo np. bagna venore było od w chuj dawna bezużyteczne... wprowadzenie Medicine Pouchów które lecą tylko ze swamp trolli trochę to zmieniło ale i tak to tylko 1 resp na wielkim bagnisku...

o ile venore zawsze wśród miast było najlepiej i najładniej zrobione, to bagna zawsze chujowo wyglądały... tak samo dżungla na port hope też jest chujowa, w prawdziwej dżungli jest mroczno i są naokoło wysokie drzewa, a na port hope tych drzew jest mało strasznie, do tego słabo wyglądają...


jak już wspomniałem w poprzednim poście, najlepszym posunięciem by było gdyby Ab'dendriel zrobili w stylu Rivendell
 
Alex ale na pustyni snieg nie pada... to moze zrobimy tak na pustyni w dara i ank snieg a na svar sloneczko dla odmiany?
zreszta npckowi w darashi w orieiental outfit bd zimko
 
w poprzednim roku chyba w maroku czy gdzieś tam spadł śnieg więc nie pierdolcie, że na pustyni nie ma opcji by spadł śnieg
 
Back
Top