• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zmiana profesji po wylogowaniu

karko

New Member
Joined
Aug 5, 2011
Messages
40
Reaction score
0
No więc mam takie coś w creaturescripts:
Code:
  local config = {
 ----Ugk----
   [111] = 112

}

function onLogin(cid)
   if config[getPlayerVocation(cid)] then
	doPlayerSetVocation(cid, config[getPlayerVocation(cid)])
 return 1
 end
 end
i jeszcze pewien skrypt w talkactions, który po wpisaniu 'tadam' przemienia naszą postać ;D No i problem w tym, że po wylogowaniu ta profesja zostaje, zamiast wracać z powrotem tak jak ma to powodować skrypt powyżej. Co robię źle?
 
No właśnie zero błędów, w sumie może jeden, ale to raczej nie jest związane z tym, tylko z funkcją getThingPos. A profesja zostaje na 111, wiem to bo tak jest napisane w bazie danych, a żeby móc ponownie użyć tego spella musze ręcznie zmieniać voc na 112.

@edit
Ahahahaah ale śmieszna sytuacja. Teraz wszystko działa jak należy. Spróbuje zgasić serwer i zobaczę ponownie ;0

What the fuck, samo się naprawiło LOL. Dobra nie zamykać może się przydać ten temat.
 
Last edited:
Odświeżam temat, przez chwile wszystko działało, po kilku resetach silnika problem powrócił.

PS. DBKO 3.11
 
W silniku DBKO jest masa rzeczy, które nie chodzą i to jest jedna z tych rzeczy.. Przerzuć skrypt do onLogout i Ci powinno zadziałać.
 
a jak masz duużo vokacji to dajesz przecinki? czyli

c = {
[] = {},
[] = {},
}

?
c = {
[2] = 1,
[4] = 3,
[6] = 5
}

Ostatnie zawsze bez przecinka.

Kuzara, mało nam tu trolli?

Tu macie jeszcze z xml, nie wiem po chuj, ale macie:
Code:
<event type="login" name="login" script="xxxx.lua" />
 
c = {
[2] = 1,
[4] = 3,
[6] = 5
}

Ostatnie zawsze bez przecinka.

Kuzara, mało nam tu trolli?

Tu macie jeszcze z xml, nie wiem po chuj, ale macie:
Code:
<event type="login" name="login" script="xxxx.lua" />
Człowieku, chuj wiesz, a się czepiasz. Widzisz w vocations.xml takie coś, jak "fromvoc="const"?
 
Back
Top