• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

zmiana pw pma

Reins

Member
Joined
Apr 9, 2009
Messages
586
Reaction score
8
Dziwnym trafem straciłem dostęp do pma. W jaki sposób odzyskać lub stworzyć nowe hasło za pomocą Putty / WinScp ?
 
Last edited:
Mysql mi je%ło.

Strona
Code:
Can't connect to MySQL database.

Na pma hasło nie reaguje, dlatego myślałem że złe.

Gdy próbuję zrestartować mysql

Code:
Stopping MySQL database server: mysqld failed!
Starting MySQL database server: mysqld already running.
vz-178-2-16:~#

ehh?

@edit

Przy zabiciu procesu mysql próba odpalenia og od nowa kończy się

Code:
Starting MySQL database server: mysqld.
Checking for corrupt, not cleanly closed and upgrade needing tables..
vz-178-216:~# ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'debian-sys-maint'@'localhost' (using password: YES)
 
chyba tak to sie robilo, nie bijcie jak zle, odpalasz putty i:
mysql -u root -p
mysql> use mysql;
mysql> update user set password=PASSWORD("nowehaslo") where User='root';
mysql> flush privileges;
mysql> quit
 
Nie mogę się połączyć z mysql ponieważ hasła nie wczytuje mi ;/
 
Sprawdź logi, może Ci się miejsce skończyło, poproś o pomoc administratora, ew. wygoogluj jak zresetować hasło w mysql safe.
 
Co do miejsca to limitów nie mam, jeżeli próbuję się połączyć za pomocą mysql safe to coś mi nie wychodzi, nie wiem czy to akurat to

Code:
vz-178-24:~# mysqld_safe --skip-grant-tables -u root &
[1] 29939
vz-178-24:~# 110427 00:04:18 mysqld_safe Logging to syslog.
110427 00:04:18 mysqld_safe A mysqld process already exists

@edit

Nawet mysqla nie moge zatrzymać

Code:
vz-178-217-184-16:~# /etc/init.d/mysql stop
Stopping MySQL database server: mysqld failed!
 
Ok odzyskałem dostęp. Cuddlez oczywiście rep ;)

Pomogło mysql safe.
 
Wstaje rano znów to samo... ehh

Można się w jakiś sposób zabezpieczyć ?
 
Robią Ci to przez houses.php wyrzuć je z indexu bo przez to robią sql injection, a potem zrób wszystko od nowa i już będzie ok.
 
i sprawdzi logi w apache jak to robili a potem zajmij się rozwalaniem innych noobskich serverów tym samym sposobem ;]
 
Yhym, a jednak to te houses;/

Mam pytanie, czy można przywrócić lub stworzyć/wkleić (winscp, putty) userów root w pma, bo zostały mi usunięte, jeżeli loguję przez mysql safe to nie mam uprawnień do stworzenia a user to tylko "debian-sys-maint" w localhoscie. Reinstalowałem całe mysql myśląc że usunie mi wszystko i przywróci, ale tak się nie stało, wszystkie bazy zostały oraz nie przywróciło userów. Macie jakieś pomysły ?
 
Ustaw hasło debian-sys-maint w /etc/mysql/debian.cnf i zmień je na takie samo w mysql safe a później zaloguj z niego do PMA i utwórz usera root i usuń pozostałych szkodników.
 
Wszystkie szkody zostały usunięte, ale możliwy jest wyciek bazy danych. Prosimy NIEZWŁOCZNIE zmienić wasze hasła!
Trzymasz hasla w plainie?
Piona! :thumbup:
 
wystarczy wymyslic haslo którego tam nie ma(haha ;d)
ale co do rainbow tables to ze wszystkiego da się zrobić, może to i pracochłonne ale się da, jedyne co mogę wymyślić to własny algorytm hashowania/szyfrowania, którego nie udostępnisz(i to nie jest takki głupi pomysł w sumie)
 
Back
Top