• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Znikanie dużej budowli[ots]

leman12

New Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
35
Reaction score
0
mam dodany jeden taki duży budynek 9x7 i jak ta kratka pierwotna jest poza widokiem to caly znika, można jakos w kliencie zmienić aby tak sie nie działo w przypadku kilku przedmiotów? [tych budynków]
 
Musisz nauczyć się konkretyzować pytanie i nie pytać czy jest możliwe, ale jak to zrobić bo za każdym razem napiszą ci, że się da :)
Nie pytaj potem a jak? bo w odpowiedzi dostaniesz link do google
Sformułuj pytanie tak jakbyś ogarniał dobrze temat, tylko akurat tej rzeczy nie umiał zrobić to jeśli dopisze fart to ktoś uzna, że warto Ci pomóc i Ci napiszę.. xd

Hmm możesz to zmienić mapując w inny sposób, a ten system co jest jest dobry, gdyż np. jak masz pustynie na darashii i tam masz taką oazę, to ona normalnie jest 2 piętra nad pustynią... Z daleka ją widać, ale jak podejdziesz bliżej to już nie widzisz, bo jest nad tobą i nie możesz "zajrzeć", dzięki temu gra jest bardziej realna :)


Radzę Ci trochę przemieścić budynek i ustawić "puste" kratki, dzięki którym system pomyśli, że nadal powinieneś widzieć budynek, poprostu daj pare przezroczystych kratek czy jakoś tak, są takie xd np. void (walkable)
 
A ja nie zrozumiałem kompletnie o co Ci chodzi. Co i kiedy ci znika?
 
A ja nie zrozumiałem kompletnie o co Ci chodzi. Co i kiedy ci znika?

No bo jak np. postawisz budynek i podejdziesz pod ściane to wtedy nie widzisz wyższych pięter, to podobnie mu znika, na tej samej zasadzie, ale trochę w inny sposób
 
znaczy, że masz jeden obiekt tego wymiaru a nie budynek tak? i jak kratka 0 jest poza zasięgiem widzenia klienta to znika tak?
po prostu podziel obiekt na mniejsze i będzie ok
 
Back
Top