• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zrywanie połączenia z bazą danych

Tapcioo

Faleria.eu - 2016
Joined
Jun 1, 2009
Messages
496
Reaction score
389
Location
Poland
Wiecie może dlaczego zrywa się połączenie z bazą danych ?
Dzieje się to conajmniej raz dziennie, nie wiem co może być przyczyną.

(używam prywatnego silnika)

Czekam na jakieś odpowiedzi, może znacie błąd;)
 
Pewnie masz zle ustawione my.cnf , poczytaj o optymalizacji bazy danych za pomocą mysqltuner
 
I mam jeszcze ostatnie pytanko, dlaczego nie pobiera danych z serwera i nie pokazuje ilości graczy ? ; o

Status: Online
Players: /
Uptime: 0h 0m
 
Pokaż skrypt, który służy za przetwarzanie danych/pokazywanie osób online i statusu.
 
<?PHP
if($config['status']['serverStatus_online'] == 1)
echo '<b>Status: </b><span style="color: green;font-weight: bold;">Online</span><br /><b>Players: '.$config['status']['serverStatus_players'].'/'.$config['status']['serverStatus_playersMax'].'</b><br /><b>Uptime: '.$config['status']['serverStatus_uptime'].'</b>';
else
echo '<FONT color="red"><b>OFFLINE</b></FONT>';
?>


lalala
 
A foldery i pliki pod cache w tym Twoim gesiorze mają odpowiednie chmody ?
 
kilka bugów w tfsie może zerwać połączenie z bazą danych i raczej tutaj jest problem, nie w konfiguracji mysql



pokaż mi twoje /cache/serverstatus


dla pewności

cd /katalog/www
chmod 755 ./cache
chmod 777 ./cache/serverstatus
 
I mam jeszcze ostatnie pytanko, dlaczego nie pobiera danych z serwera i nie pokazuje ilości graczy ? ; o

Status: Online
Players: /
Uptime: 0h 0m

W config.lua jest takie coś jak statusTimeout.
A co do MySQL to sprawdź też wartośći:
mysqlReadTimeout
mysqlWriteTimeout
sqlKeepAlive
 
Back
Top