• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial A ile ten dedyk kosztuje, a ile udzwignie...

Status
Not open for further replies.
Dlatego że masz Windows 7/Vista prawda? Bo tak samo mam na Windows 7.
 
1. Tak, mam Viste
2. Czytałem o kolesiu co na dedyku z tfs 0.3.6 podobnie miał("zużycie CPU 99% miał)
 
config.lua

Lua:
defaultPriority = "high"
change for
Lua:
defaultPriority = "higher" << =  powyżej normalnego

defaultPriority = "realtime" << =  czasu rzeczywistego

< kliknij w tych dwóch ludzi po lewej :peace:
 
Last edited:
realtime nie dziala, potem zobacze z higher i edytne posta :D

edit
chuj :/
 
Last edited:
A ja mam pytanie o ogolnie najlpesza oferte jakie firmy uwazacie za najlepsze niezawodne itd?
 
A ja mam pytanie o ogolnie najlpesza oferte jakie firmy uwazacie za najlepsze niezawodne itd?

nie ma firmy nie zawodnej, np. mi spalił się dysk w ovh to wymiana trwała kilka dni... sory diagnoza, bo wymiana kilka minut :)
szczęście, że miałem dwa dyski i mirroring zrobiony ;]
 
Ja mam w vps4u.pl (LiveNet) maszynę z 1GB RAM i sobię chwalę, jeszcze dokupię +512MB w sumie będzie 1,5 giga ramu :)

To nie chwal sobie tak bo lipna firma i za takie pieniądze takie serwery to aż śmiech na sali (200zł za 1 GB ramu i jakiegoś shitowskiego athlona), piszę to bo była to moja pierwsza firma w której posiadałem serwer, potem z całym szczęściem przeniosłem się do ovh.pl, tylko start mnie kosztował ponad 500zł razem z instalacją :p Ale nie ma co, warto było i nawet śmiem twierdzić, że dedyk ma większy uptime niż w shitowskim livenecie.

W ovh miałem raz awarię w sumie nawet nie dawno 2 dysków (z 2), ale świetnie poszło bo pierw napisałem by 2 dysk wymienili, zrobiłem kopię na nim i potem drugi, wszystko gładko i szybko.
 
A le graczy wejdzie na ten ruski sprzęt?

Intel Bi Xeon E5530
2x 4x 2x 2.40+ GHz

54 GB DDR1 ECC

2x 1 GB

TenGigabitEthernet (10 Gbps)

???
 
To nie chwal sobie tak bo lipna firma i za takie pieniądze takie serwery to aż śmiech na sali (200zł za 1 GB ramu i jakiegoś shitowskiego athlona), piszę to bo była to moja pierwsza firma w której posiadałem serwer, potem z całym szczęściem przeniosłem się do ovh.pl, tylko start mnie kosztował ponad 500zł razem z instalacją :p Ale nie ma co, warto było i nawet śmiem twierdzić, że dedyk ma większy uptime niż w shitowskim livenecie.

W ovh miałem raz awarię w sumie nawet nie dawno 2 dysków (z 2), ale świetnie poszło bo pierw napisałem by 2 dysk wymienili, zrobiłem kopię na nim i potem drugi, wszystko gładko i szybko.

Jednak się mylisz bo LiveNet.pl ma serwery dedykowane, głównie mi chodziło o vps'a którego posiadam w vps4u.pl (łącze mają z livenecie)

Serwer dedykowany też mam z kimsufi.pl 250GB dysk twardy SATA, 2GB RAM.
 
Słyszałem ostatnio o dedykach w Niemczech których nie da się DDos-wać. Ma ktoś namiary na takie?
 
# 250 GB dysku twardego
# Brak limitu transferu miesięcznego!
# 6 GB - gwarantowany RAM
# 7 GB - maksymalny RAM
# Procesor - AMD Phenom(tm) II X4 965 - 3.4 GHz lub Intel Core i7 860 - 2.8 Ghz ( nie wiem który wybrać , który bedzie lepszy )
# Łącze 50 mbit

hmm ile takie cudo graczy na rl mapie pociągnie?

I czy zmieści się jeszcze evo do 30 mb?
 
Ja pierdole, core i7 oczywiście, wiesz pomyśl nad czym sam się zastanawiasz (nad shittowskim athlonie czy z prawdziwego zdarzenia procesorem).
 
# 250 GB dysku twardego
# Brak limitu transferu miesięcznego!
# 6 GB - gwarantowany RAM
# 7 GB - maksymalny RAM
# Procesor - AMD Phenom(tm) II X4 965 - 3.4 GHz lub Intel Core i7 860 - 2.8 Ghz ( nie wiem który wybrać , który bedzie lepszy )
# Łącze 50 mbit

hmm ile takie cudo graczy na rl mapie pociągnie?

I czy zmieści się jeszcze evo do 30 mb?
Skąd 6 GB ramu w logout? Bodajże maks 2 GB i gwarantowane 3 GB :p
 
@UP
Rep++



//Jaki Tani VPS , tkroy pomiesci 100-150 graczy, z mapka 5-7mb polecacie? TFS.
 
ponawiam pytanie :D , ile pociągnie taki sprzęcik ?

# 6 GB RAM
# Intel Core i7 860 - 2.8 Ghz
# Łącze 50 mbit

rl mapa + małe evo czy pociągnie 300 graczy bez lagów, długich savów?

łacze sprawdzałem wystarczy w 100% ale chodzi mi o procesor :p czy podoła wyzwaniu :D
 
ponawiam pytanie :D , ile pociągnie taki sprzęcik ?

# 6 GB RAM
# Intel Core i7 860 - 2.8 Ghz
# Łącze 50 mbit

rl mapa + małe evo czy pociągnie 300 graczy bez lagów, długich savów?

łacze sprawdzałem wystarczy w 100% ale chodzi mi o procesor :p czy podoła wyzwaniu :D


Widzę że nigdy otsa własnego nie miałeś jak zadajesz takie banalne pytania. Co do twojego pytania to rl + małe evo do 150 osób
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top