• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Angielski - jak się szybko nauczyć?

Kula aka trou ma racje, jeżeli nie seriale/filmy po angielsku to właśnie przebywanie w kraju anglojęzycznym da Ci najwięcej doświadczenia jeżeli chodzi o język.
 
No tak wiem że to najlepszy sposób ale czy ja piszę nie po polsku?
Mówię że muszę ogarnąć to przed wyjazdem.
 
Powtórz tak:
1)Słownictwo używane w sklepach: także elektronicznych i mechanicznych, czasem się może coś przuydać, spożywczych i supermarketach
2)Mieszkania i Opłaty
3)Zwiedzanie Miejsc - słownictwo, różne np. z neta
4)Słownictwo używane w pracy, ze względu na rodzaj, nie bedę tworzył tutaj pętli for :)
5)Na stacji benzynowej - to najważniejsze jak masz auto.
6)Gramatyka: PS, PC, PastS, PastC, Will, Going to, modale, PP, FS
7)Profilaktycznie: urzędy i transport

Myślę, że wystarczy.

Pozdr. ~unix
 
No tak wiem że to najlepszy sposób ale czy ja piszę nie po polsku?
Mówię że muszę ogarnąć to przed wyjazdem.

A czy ja piszę nie po Polsku? Dałem Ci 2 sposoby, jeden z nich możesz 'ogarnąć' przed wyjazdem. Czytanie ze zrozumieniem Twoim zbawieniem.
 
Ehh
No ktoś to musi w końcu powiedzieć...

Chcemy ci grzecznie przekazać, że nikt nie zna żadnych dobrych kursów. Kurs to kurs - wszystkie są shitowe i takie same czyli "ucz się, napisz i powtórz"... Tak wszystkie kursy wyglądają.

Jeżeli twój angielski jest na poziomie, że znasz kolory i np. cyfry to długa droga przed tobą. Nie wiem kiedy wyjeżdżasz do tej pracy ale jeżeli niedługo to się nie nauczysz... Ja mogę powiedzieć, że do Irlandii przyjechałem z niczym (niektóre kolory, liczenie po ang i czasownik "to be" or Kur** not to be xDD), po 6 latach jako obcokrajowiec będę robił na maturę rozszerzony angielski, wczoraj w piątek przez godzinę musiałem opisać poetę używając 6 jego poezji.

Ktoś musiał mu powiedzieć prawdę... Bo już zauważyłem, że pomysły zaczęły się powtarzać czyli "telewizja, książki itp"...

P.S Jeżeli chcesz jakoś zacząć to proszę bardzo, daję ci oficjalną stronę egzaminów maturalnych i pod koniec gimnazjum jakie są w Irlandii. Możesz sobie wybrać jaki chcesz przedmiot. Wytłumaczę ci jak to znaleźć:

Wchodzisz:
State Examination Commission - Examination Material Archive
Zaznaczasz box, że przeczytałeś regulamin.

Odświeży ci się strona i pojawi rozsuwana opcja:
Exam Papers = egzaminy
Marking Schemes = odpowiedzi do egzaminów
Wybierasz sobie Exam Papers, odświeży ci się strona...

Kolejna opcja to rok. W bazie danych mają oni wszystkie egzaminy od roku 1995 do 2012. Ja będę podążał przykładem roku 2011.
Więc wybierz rok 2011.

Teraz ci się pojawi opcja Choose Examinations. Dostepne opcje to:
Leaving Certificate Applied = To cię kompletnie nie interesuje. Omijasz i nei zaznaczasz.
Leaving Certificate = egzaminy maturalne (myślę, że od nich nie powinieneś zaczynać)
Junior Certificate = egzaminy pod koniec gimnazjum (zacznij od tych)
No więc wybierasz Junior Certificate, odświeża ci się strona.

Teraz masz wybrać przedmiot. Oczywiście wybierasz English.

Teraz ci się pojawią pliki PDF. Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć:
*Foundation Level = poziom dla kompletnych już nieuków (w twoim przypadku musisz zacząć od czegoś prostego więc ta opcja jest najlepsza - nie to, że nie jesteś nieukiem)
*Ordinary Level = poziom nierozszerzony (trudniejszy od Foundation Level)
*Higher Level = poziom rozszerzony


W innych przedmiotach jak wybierzesz wcześniej będą nawiasy z literami (EV) i (IV):
(EV) = English Version (wersja egzaminu po angielsku)
(IV) = Irish Version (wersja egzaminu po irlandzku - ciebie to nie interesuje)

w przypadku egzaminu z angielskiego nie ma dostępnych wersji po irlandzku.

AHA BARDZO WAŻNE:
Egzaminy z Angielskiego z poziomu rozszerzonego są podzielone na dwa testy: PAPER ONE oraz PAPER TWO. Tak jest też w przypadku testów z matematyki. Jeżeli wybierzesz sobie testy maturalne to też tak będzie.

Powodzenia.
 
uważne oglądanie filmów i seriali po angielsku z napisami - polskimi na początek a potem angielskimi - i wychwytywanie słówek i konstrukcji.
Tak, tylko na pewno nie z napisami "ze słuchu".
 
po 6 latach jako obcokrajowiec będę robił na maturę rozszerzony angielski, wczoraj w piątek przez godzinę musiałem opisać poetę używając 6 jego poezji.

lol stary, duża część tego boarda nie opisze po polsku ani Mickiewicza, ani Słowackiego, ani Sienkiewicza... xD, a wgl nawet pewnie to 6 dzieł nie czytali, może 1-2 xD

P.S Jeżeli chcesz jakoś zacząć to proszę bardzo, daję ci oficjalną stronę egzaminów maturalnych i pod koniec gimnazjum jakie są w Irlandii. Możesz sobie wybrać jaki chcesz przedmiot. Wytłumaczę ci jak to znaleźć:
Wchodzisz:
State Examination Commission - Examination Material Archive
Zaznaczasz box, że przeczytałeś regulamin.

Odświeży ci się strona i pojawi rozsuwana opcja:
Exam Papers = egzaminy
Marking Schemes = odpowiedzi do egzaminów
Wybierasz sobie Exam Papers, odświeży ci się strona...

Kolejna opcja to rok. W bazie danych mają oni wszystkie egzaminy od roku 1995 do 2012. Ja będę podążał przykładem roku 2011.
Więc wybierz rok 2011.

Teraz ci się pojawi opcja Choose Examinations. Dostepne opcje to:
Leaving Certificate Applied = To cię kompletnie nie interesuje. Omijasz i nei zaznaczasz.
Leaving Certificate = egzaminy maturalne (myślę, że od nich nie powinieneś zaczynać)
Junior Certificate = egzaminy pod koniec gimnazjum (zacznij od tych)
No więc wybierasz Junior Certificate, odświeża ci się strona.

Teraz masz wybrać przedmiot. Oczywiście wybierasz English.

Teraz ci się pojawią pliki PDF. Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć:
*Foundation Level = poziom dla kompletnych już nieuków (w twoim przypadku musisz zacząć od czegoś prostego więc ta opcja jest najlepsza - nie to, że nie jesteś nieukiem)
*Ordinary Level = poziom nierozszerzony (trudniejszy od Foundation Level)
*Higher Level = poziom rozszerzony

Powodzenia.

może sobie w wolnej chwili zrobię ;p

- - - Updated - - -

Semi ja chodze do technikum hotelarskiego gdzie mam przycisk na matury a nie na technika :D

7 godzin anglika tygodniowo (5 angielskich poz rozszerzenie, 2 angliki zawodowe).

no kurwa, a czego mogą uczyć w technikum hotelarskim? jak kawę robić?xD

- - - Updated - - -

jak dla mnie, to ty powinineś się nauczyć conajmniej 2-3 języków na hotelarza, angielski i np. hiszpański bo to dwa najpopularniejsze języki nie licząć żółtków
 
Kursy - NIE!
Ja ci radze,poszukaj po rodzinie kogos kto mieszka za granica i sie przeprowadz do niego na pol roku i bd english perfect :)
Jak nie dasz rady sie przeprowadzic to ogladaj filmy z napisami a podczas tego pisz z jakims anglikiem i cwicz z nim angielski.
 
Kursy - NIE!
Ja ci radze,poszukaj po rodzinie kogos kto mieszka za granica i sie przeprowadz do niego na pol roku i bd english perfect :)
Jak nie dasz rady sie przeprowadzic to ogladaj filmy z napisami a podczas tego pisz z jakims anglikiem i cwicz z nim angielski.

1. Nie każdy ma kogoś za granicą.
2. Jak będzie przebywał tylko z nim to się nigdy nie nauczy.
 
Czytałem stefan, chodziło mi dokładnie o to zdanie bo było dość niedokładne :p czytaj 2.

Ale pomysł z wyjazdem jak najbardziej trafiony, może także sam poszukać czegoś na własną rękę nauczy to go samodzielności.
 
No tak jak napisałem w pierwszym poście jest mi potrzebny do pracy niestety muszę go znać na poziomie dobrym to nie praca na produkcji czy przy zbieraniu pomidorów tylko na stoczni w Dani.
Może ktoś poleci mi jakieś bardziej sprawdzone kursy?

mój wujek pojechał na kostaryke do stoczni :) znał tylko polski - i tak sie dogadał. dasz rade stary :)
 
1. Poleć do GB, najszybszy sposób nauki nawet dla totalnego debila
2. Jeśli średnio znasz angielski to w domu i na mieście podczas myślenia spróbuj swoje myśli przekładać na angielski np: To drzewo jest świetnie! i myślisz sobie "this tree is awesome" też dobre ale lepszy jest pierwszy sposób :D
3. Jeśli twój przypadek jest krytyczny i nawet nie potrafisz powiedzieć np czegoś o sobie, prostego zdania to najpierw ucz się po 4 słówka dziennie tak żebyś je zapamiętał i na koniec dnia próbuj układać zdania z tymi słówkami (jeśli dasz rade) ta opcja jest jak masz dużo czasu np rok.
 
2. Jeśli średnio znasz angielski to w domu i na mieście podczas myślenia spróbuj swoje myśli przekładać na angielski np: To drzewo jest świetnie! i myślisz sobie

oh wow that girl has so big tits! and what a pretty face yea!
 
Ja angielskiego nigdy się nie uczyłem (nie mylić z nigdy nie miałem zajęć). Jasne, robię różne błędy, jednak dogadam się. Teraz wykład u mnie prowadzi francuz, który nie zna polskiego to mówi tak średnioangielsko i jest zabawnie czasami. Zdarza się, że nikt nie wie, czy to dalej angielski, czy zaczął po francusku gadać
 
Spam totalny spam !

Nie jestem debilem co nie co rozumiem w sklepie czy ogólnie się dogadam z ludźmi tym bardziej że byłem na wakacjach w GB kiedyś...
Dobra jakoś poradzę sobie zrobiłem wstępne egzaminy u pracodawcy tak się bałem a tu .. porażka poziom podstawówki.
 
Nie wiem co wam daje oglądanie filmów z napisami.
I nie film a serial ( jeden czy 10 filmów mało ci da )
Oglądasz np 250 godzin jakiegos serialu(po angielsku bez napisów) + jedna/dwie dobre książki.

Najlepiej na początek oglądać taki serial , który się już widziało wcześniej a do książek wybrać sobie dobry słownik online.
 
Spam totalny spam !

Nie jestem debilem co nie co rozumiem w sklepie czy ogólnie się dogadam z ludźmi tym bardziej że byłem na wakacjach w GB kiedyś...
Dobra jakoś poradzę sobie zrobiłem wstępne egzaminy u pracodawcy tak się bałem a tu .. porażka poziom podstawówki.

a czego się spodziewałeś na stanowisko stoczniowca lol, pewien ziomek nawet kiedyś został prezydentem mając podobnego skilla... if u know
 
Back
Top