• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Homepay/PayMedia/DotPay/ProfitSMS - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

0,45 pln + 0,10 pln (23%) = 0,55 pln.

aha.

Dzięki Homepay.

Jeszcze chciałem zapytać jak liczy się jaką kwotę zarobiłem na czysto? Proszę o przykłady SMS za 3.69zł, 7.38zł oraz kwotę zarobku z całego miesiąca np. 600zł.

I jeszcze następna prośba o opisanie mi kroków, jakie muszę uczynić po rejestracji w Homepay, wszystkie kroki poprzez wygenerowanie kodów/usług, dodanie ich na moją stronę, później wysyłanie jakiś papierów itd. aż po cośtam w PITcie.
 
Jeszcze chciałem zapytać jak liczy się jaką kwotę zarobiłem na czysto? Proszę o przykłady SMS za 3.69zł, 7.38zł oraz kwotę zarobku z całego miesiąca np. 600zł.
Policzymy na przykładzie 45% dla osoby prywatnej.

kwotaA - 20% = kwotaB
kwotaB * 18% = kwotaC
kwotaA - kwotaC = do wypłaty

3,00 pln netto * 45%:
1,35 - 20% = 1,08
1,08 * 18% = 0,19
1,35 - 0,19 = 1,16 pln

6,00 pln netto * 45%:
2,70 - 20% = 2,16
2,16 * 18% = 0,39
2,70 - 0,39 = 2,31 pln

I jeszcze następna prośba o opisanie mi kroków, jakie muszę uczynić po rejestracji w Homepay, wszystkie kroki poprzez wygenerowanie kodów/usług, dodanie ich na moją stronę, później wysyłanie jakiś papierów itd. aż po cośtam w PITcie.
SMS->Konta->Dodaj nowe konto,
Zaznaczamy "Przeczytano" na czerwonym polu,
"Wybierz typ konta SMS:" wybieramy "SMS z kodem zwrotnym",
Wypełniamy "Nazwa usługi:" np. "Moja usługa dla gry",
Wypełniamy "Identyfikator usługi:" np. HPAY."USLUGA",
Omijamy "Serwis przeznaczony dla dorosłych:",
Wybieramy "Wartość jednego kodu",
Omijamy "Przewidywana miesięczna ilość kodów",
Wypełniamy "Adres URL serwisu" np. "http://mojagra.pl",
Omijamy "Typ kodu:".

Teraz należy poczekać na akceptację usługi przez pracownika Homepay i można zacząć zarabiać na grze.

Dodanie usługi na stronę opisane jest tutaj: http://otland.net/f118/gesior-acc-homepay-new-online-payments-system-polish-users-111841/

Gdy uzbieramy co najmniej 50 pln w jednym miesiącu to siódmego dnia kolejnego miesiąca w SMS->Wypłata pojawi się raport, rachunek oraz umowa. Należy je wydrukować, podpisać i wysłać do naszej siedziby i poczekać do siedmiu dni roboczych na otrzymanie pieniędzy przelewem na rachunek bankowy. Na początku każdego roku za rok poprzedni otrzyma Pan listownie PIT do złożenia w Urzędzie Skarbowym bodajże do końca kwietnia każdego roku.
 
glupis.
Vat jest przy wysylaniu sms, a nie przy wyplacie, przy wyplacie masz dochodwy(17%).
Z vat masz brutto, a nie netto.
 
Dawniej na prywatnym od kwoty w 'Wypłata' odejmowali mi te 18% dochodowego, teraz na firmowym od kwoty w 'Wypłata' dodają mi 23% vat.
 
Żeby go "nie oddać" to musiałbyś mieć koszty prawie 5 razy większe niż przychody, co jest praktycznie nie możliwe nawet w sp z o.o. bo ogłaszasz bankructwo. Więc oddajesz. Nie kręć.

On wlicza w "koszty" kase np. OPŁATA SERWERA DEDYKOWANEGO, wtedy nie musi odprowadzać vatu.
 
No wiem pochrzaniło mi się, ale to i tak żeby nie oddać tego vatu do skarbówki musi mieć koszty takie same jak przychód i to wszystko na faktury z 23% vatem, w co wątpię.

Żeby nie oddawać to musiałby powiedzmy zarabiać 1230 zł brutto i opłacać serwer dedykowany na fakturę za 1230 zł miesięcznie. Wtedy nie płaci vatu, ale co mu po tym jak i tak zarobek 0 zł. No, chyba, że kręci faktury na lewo =P
 
Last edited:
No wiem pochrzaniło mi się, ale to i tak żeby nie oddać tego vatu do skarbówki musi mieć koszty takie same jak przychód i to wszystko na faktury z 23% vatem, w co wątpię.

Żeby nie oddawać to musiałby powiedzmy zarabiać 1230 zł brutto i opłacać serwer dedykowany na fakturę za 1230 zł miesięcznie. Wtedy nie płaci vatu, ale co mu po tym jak i tak zarobek 0 zł. No, chyba, że kręci faktury na lewo =P


Nom, ale tak samo może sobie kupić coś np. LAPTOPA, i już vatu nie musi odliczać, a mówił że wykorzystuje, czyl albo coś opłaca albo coś kupuje :p

Szanowny Panie Bartoszu,

Prowizja na Pani koncie została zwiększona do 46% dzięki naszej nowej ofercie stawek prowizji. Zapraszamy do zapoznania się z tabelą opłat i prowizji: Stawki prowizji - Homepay - Twoje mikropłatności i płatności internetowe

Z wyrazami szacunku,
Zespół Homepay.

Wy też dostaliście? :p
 
30 dni(******) 46,00% wartości netto wszystkich sms
Więc należy ci się 46% i tak zrobili.

Bardzo mi się podoba ten HomePay, dobre stawki itp.
 
ale ze wykorzystuje to nie oddaje

Odliczyc mozesz tylko VAT od na przyklad serwera dedykowanego i to tylko od podatku dochodowego.
Te 23% nie jest Twoje i nigdy nie bedzie bo musisz je ZAWSZE oddac.
 
@up

No, a od podatku dochodowego też potrafią się ładne sumy uzbierać ;)
 
Pewnie tak, dobrze ze od takich rzeczy jest ksiegowa :p
 
Last edited:
Back
Top