• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Podsumowanie RP w 7 min!

600 zł gdzie!? też chce u mnie się cennik zaczyna od 4-5k
 
jedyne co dajesz księdzu to "na ofiarę", zwyczajowo daje się 200-600 zł, ale nie musisz dawać, ale wtedy wyjdziesz na idiotę i skąpego chuja

Eee będąc w świetlicy kościelnej z 5 lat temu byłem świadkiem takiego zajścia, że ksiądz odmówił chrztu dla samotnej matki więc nie pierdol mi, że nie musisz dawać. Dowiedz się jak wyglądają realia,a później pisz.

tumblr_m3man3lnPA1rujtyvo1_400.gif

tak tak, tak samo pewnie cie ksiądz pefodil po nocy nachodził


to, że ty mieszkasz na zadupiu nie znaczy, że wszyscy mieszkają i nie pierdol bo w wawie nawet jest taniej, a wiem bo kura patrzyłem jak to wygląda z opłatami za pogrzeb

- - - Updated - - -

oraz za ślub i komunie, chrztu nie patrzyłem, ale pewnie jeden chuj lub nie wielka zmiana, a chrztu pewnie wieśniak nie chciał dać bo nie miała męża i pewnie uważał, że coś tam, ale takich debili na wsi dużo pewnie, no i co? to nie znaczy, że cały kościół jak i cała wiara jest zła


btw nie chodzę już do kościoła regularnie, ale i co? jestem katolikiem bo wierze, a kościół to ważna sprawa jest, zwłaszcza dla starszy ludzi, wyjdą sobie na spacer, kościół, potem park, czasem zagadają do innych ludzi itd. i będą mieli SENS ŻYCIa I ŻYCIA PO ŻYCIU
 
Nawet jesli statystyki niektore troche przeklamane, no to jestesmy w pizdzie i nikt nie powie, ze jest dobrze.

Tu trochę śmiechłem, bo w Polsce nigdy nie było dobrze. Przed wojną może jakoś to wyglądało, ale po wojnie ludzie zarabiali po 30 dolarów miesięcznie :D A teraz w ostanich latach PKB Polski bardzo się zmieniło. Polska jest krajem dość szybko rozwijającym się. Widać to, gdy patrze się na inne kraje bloku wschodniego. W 1989 wystartowaliśmy z Ukrainą z tego samego miejsca. A gdzie dzisiaj jest Ukraina?

Polska nigdy nie była bardzo dobrym krajem do życia, ale to mój kraj, i nienawidzę jak ktoś na niego pluje bez żadnego powodu. Owszem, dużo jest rzeczy do zmienienia, ale takie hejtowanie wkurwia mnie. Zróbcie coś innego dla tego kraju, może wybierzcie mądrzej w następnych wyborach?
 
ukraina miała duży hajs od ruskich i nadal ma bo tam mają inwestycje ruscy, po za tym ukraina jest znacznie w tyle do Polski, ZNACZNIE

co do podawania w euro kosztów na tym filmiku, to był to dobry zabieg, bo dzięki temu łatwiej można porównać ze statystykami zagranicznych krajów UE itp. bo tam się podaje all w euro, a taki polak nie lubi przeliczać 1k zł na 300 euro, po za tym jak pokazujesz w euro to ludzie bardziej myślą, a tak to jak dasz nawet 100k zł to oni jakby mieli wybór 100k zł lub 40k euro to by wybierali zł bo psychologiczne tak to działa
 
Ja bym wybral 40k euro bo to ok 120k zl, czyli wiecej niz 100k zl :<

Tu trochę śmiechłem, bo w Polsce nigdy nie było dobrze.
Nikt nie mowil ze bylo dobrze a teraz jest chujowo wiec nie wiem z czego sie smiejesz.
Co do rozwoju to jasne ze jak jest sie w dupie to latwiej sie rozwijac idac drogami tymi ktore inni juz przeszli. Proste jak chuj. Oni juz maja wiecej wiec zeby sie dalej rozwijac musza probowac nowych rzeczy. A my z ich przykladow mozemy sie rozwijac wiec niby to idzie szybciej ale i tak jestesmy w dupie. Moze za 50 lat albo 100 bedzie fajnie. Ale teraz to ja widze srednio swoja przyszlosc w tym kraju. Jak zreszta masa polakow, 3 kuzynow za granica, wujek za granica, kuzyn zastanawia sie czy nie jechac, czesc rodziny ze strony dziatka za granica juz mieszka na stale, ze znajomych nie jedna osoba czy to holandia czy anglia... Niektorzy na stale. Czesc znajomych planuje wyjazd tez w najblizszym czasie lub kiedys. Nikt nie ma jakiejs lepszej perspektywy w tym kraju, wszyscy albo "moze sie jakos przezyje do nastepnego miesiaca" i tak w kolko, albo planuja wyjazd...
Wyksztalcenie w kraju wysokie, przydatnosc wyksztalcenia chujowa. Prosty rachunek, oplaca sie wyjechac gdzies gdzie cie docenia lub jesli chcesz zostac to nie ma sensu sie ksztalcic, lepiej zbierac doswiadczenie byle gdzie.
 
Większość moich znajomych już siedzi od 1-2 lat za granicą to samo rodzinka.
Ja już byłem 2x ale jeszcze walczę tu :D
 
Ja bym wybral 40k euro bo to ok 120k zl, czyli wiecej niz 100k zl :<


Nikt nie mowil ze bylo dobrze a teraz jest chujowo wiec nie wiem z czego sie smiejesz.
Co do rozwoju to jasne ze jak jest sie w dupie to latwiej sie rozwijac idac drogami tymi ktore inni juz przeszli. Proste jak chuj. Oni juz maja wiecej wiec zeby sie dalej rozwijac musza probowac nowych rzeczy. A my z ich przykladow mozemy sie rozwijac wiec niby to idzie szybciej ale i tak jestesmy w dupie. Moze za 50 lat albo 100 bedzie fajnie. Ale teraz to ja widze srednio swoja przyszlosc w tym kraju. Jak zreszta masa polakow, 3 kuzynow za granica, wujek za granica, kuzyn zastanawia sie czy nie jechac, czesc rodziny ze strony dziatka za granica juz mieszka na stale, ze znajomych nie jedna osoba czy to holandia czy anglia... Niektorzy na stale. Czesc znajomych planuje wyjazd tez w najblizszym czasie lub kiedys. Nikt nie ma jakiejs lepszej perspektywy w tym kraju, wszyscy albo "moze sie jakos przezyje do nastepnego miesiaca" i tak w kolko, albo planuja wyjazd...
Wyksztalcenie w kraju wysokie, przydatnosc wyksztalcenia chujowa. Prosty rachunek, oplaca sie wyjechac gdzies gdzie cie docenia lub jesli chcesz zostac to nie ma sensu sie ksztalcic, lepiej zbierac doswiadczenie byle gdzie.

to już, nie ma cię, poszedł mi stąd! Nie używasz naszych polskich elitarnych znaków, więc i tak społeczeństwo nie odczuje jak sobie wyjedziesz.


Prawda jest taka, że nasz kraj daje świetnie możliwości dla cwaniaków i ludzi sprytnych, a frajernia musi opuścić nasze elitarne progi.

Albo wychujasz to pańtwo, albo ciebie państwo wychuja, tak tu było, jest i będzie. Albo ty ograbisz państwo, albo ono ciebie.
 
Back
Top