• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS Bugi - Selekcja

wyłączaj po kolei każde skrypty np. actions itp, zeby zostały podstawowe np. potiony, za którymś razem jak wyłączysz przestanie lagować i bd wiedzieć gdzie przynajmniej szukać
 
Jak już tak wypisujesz wszystkie błędy to można by i wypisać te związane z acc maker :>

BTW. błąd z Trade jest już ogólnie fixnięty? (chodzi mi tu o spamowanie);
 
Mailbox.cpp wrzucanie do skrzynki -> jezeli container ma wiecej itemow niz limit depo -> nie da sie wyslac, do tego on receive mail, jezeli gracz ma wiecej itemow w ktoryms z depozytu niz limit -> ban, jakos tak to zalatwilem, co do crashy polecam kompilowac tfs z -g i -o2.
Co do limitu na ilosc itemow w bp to nie widze zbytnio sensu.
Polece jeszcze zwiekszyc wage containerow w ktorych jest malo miejsca - ala present box, bag itp.
Fix na wszystko -> limit na wszystko.
 
Last edited:
Ja zrobiłem to na poziomie połączenia: limitowanie akcji gracza do 10/sekunde z burstem do 15/s, jezeli burst trwa 15 sekund gracz dostaje kicka.
 
Nie, bo wtedy byłby limit na IP a nie na połączenie do TFS. (osiedlówki ze wspólnym IP by ucierpiały)
 
Pojawil mi sie nastepny CRASH:

New CRASH LOG:

Code:
(gdb) bt full
#0  0x00007fa721b22292 in ?? () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
No symbol table info available.
#1  0x00007fa721b22685 in my_net_read () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
No symbol table info available.
#2  0x00007fa721b1cba2 in cli_safe_read () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
No symbol table info available.
#3  0x00007fa721b1d369 in ?? () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
No symbol table info available.
#4  0x00007fa721b1b6bc in mysql_real_query () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
No symbol table info available.
#5  0x00000000004908c7 in DatabaseMySQL::storeQuery(std::string const&) ()
No symbol table info available.
#6  0x00000000004d244b in IOBan::getData(Ban&) const ()
No symbol table info available.
#7  0x00000000005bab9e in ProtocolGame::parseFirstPacket(NetworkMessage&) ()
No symbol table info available.
#8  0x00000000004540b7 in Connection::parsePacket(boost::system::error_code const&) ()
No symbol table info available.
#9  0x0000000000460f19 in boost::asio::detail::read_handler<boost::asio::basic_stream_socket<boost::asio::ip::tcp, boost::asio::stream_socket_service<boost::asio::ip::tcp> >, boost::asio::mutable_buffers_1, boost::asio::detail::transfer_all_t, boost::_bi::bind_t<void, boost::_mfi::mf1<void, Connection, boost::system::error_code const&>, boost::_bi::list2<boost::_bi::value<boost::shared_ptr<Connection> >, boost::arg<1> (*)()> >::operator()(boost::system::error_code const&, unsigned long) ()
No symbol table info available.
#10 0x00000000004616c6 in boost::asio::detail::handler_queue::handler_wrapper<boost::asio::detail::binder2<boost::asio::detail::read_handler<boost::asio::basic_stream_socket<boost::asio::ip::tcp, boost::asio::stream_socket_service<boost::asio::ip::tcp> >, boost::asio::mutable_buffers_1, boost::asio::detail::transfer_all_t, boost::_bi::bind_t<void, boost::_mfi::mf1<void, Connection, boost::system::error_code const&>, boost::_bi::list2<boost::_bi::value<boost::shared_ptr<Connection> >, boost::arg<1> (*)()> >, boost::system::error_code, unsigned long> >::do_call(boost::asio::detail::handler_queue::handler*) ()
No symbol table info available.
#11 0x00000000005f0a8e in boost::asio::detail::task_io_service<boost::asio::detail::epoll_reactor<false> >::run(boost::system::error_code&) ()
No symbol table info available.
#12 0x00000000005e6679 in ServiceManager::run() ()
No symbol table info available.
#13 0x0000000000588fa1 in main ()

Code:
(gdb) bt 25
#0  0x00007fa721b22292 in ?? () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
#1  0x00007fa721b22685 in my_net_read () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
#2  0x00007fa721b1cba2 in cli_safe_read () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
#3  0x00007fa721b1d369 in ?? () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
#4  0x00007fa721b1b6bc in mysql_real_query ()
   from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
#5  0x00000000004908c7 in DatabaseMySQL::storeQuery(std::string const&) ()
#6  0x00000000004d244b in IOBan::getData(Ban&) const ()
#7  0x00000000005bab9e in ProtocolGame::parseFirstPacket(NetworkMessage&) ()
#8  0x00000000004540b7 in Connection::parsePacket(boost::system::error_code const&) ()
#9  0x0000000000460f19 in boost::asio::detail::read_handler<boost::asio::basic_stream_socket<boost::asio::ip::tcp, boost::asio::stream_socket_service<boost::asio::ip::tcp> >, boost::asio::mutable_buffers_1, boost::asio::detail::transfer_all_t, boost::_bi::bind_t<void, boost::_mfi::mf1<void, Connection, boost::system::error_code const&>, boost::_bi::list2<boost::_bi::value<boost::shared_ptr<Connection> >, boost::arg<1> (*)()> >::operator()(boost::system::error_code const&, unsigned long) ()
#10 0x00000000004616c6 in boost::asio::detail::handler_queue::handler_wrapper<boost::asio::detail::binder2<boost::asio::detail::read_handler<boost::asio::basic_stream_socket<boost::asio::ip::tcp, boost::asio::stream_socket_service<boost::asio::ip::tcp> >, boost::asio::mutable_buffers_1, boost::asio::detail::transfer_all_t, boost::_bi::bind_t<void, boost::_mfi::mf1<void, Connection, boost::system::---Type <return> to continue, or q <return> to quit---^CQuit


Code:
Core was generated by `./evop'.
Program terminated with signal 11, Segmentation fault.
#0  0x00007fa721b22292 in ?? () from /usr/lib/libmysqlclient.so.16
 
Ale po co tu wysyłasz te logi skoro masz wszystko łącznie z linijką błędu i dokładną lokalizacją napisane ?
 
Uwaga, uwaga!
Jest nowy bug Panowie - nie do wykrycia! Dziękuję, do widzenia!
Sam byłem świadkiem [8.6] - tym razem autorem jest Brazylijczyk - pokazywał jak uśpić topowego Open Tibia. Odliczył po starcie i bum!
 
Uwaga, uwaga!
Jest nowy bug Panowie - nie do wykrycia! Dziękuję, do widzenia!
Sam byłem świadkiem [8.6] - tym razem autorem jest Brazylijczyk - pokazywał jak uśpić topowego Open Tibia. Odliczył po starcie i bum!

Teraz 99% "pro hosterów" nie będzie umiało spać po nocach
 
Uwaga, uwaga!
Jest nowy bug Panowie - nie do wykrycia! Dziękuję, do widzenia!
Sam byłem świadkiem [8.6] - tym razem autorem jest Brazylijczyk - pokazywał jak uśpić topowego Open Tibia. Odliczył po starcie i bum!

ponoć serva stawiasz z kimś i cała konkurencja pójdzie spać bo macie nowego buga :) prawda?
 
No to widze ze "PRO" userzy zaczynaja swoj SPAM....

@Lanceq
Uzywaj opcji zmien , a nie usun :)

@Ethan
Takie debilne posty powinny byc nagradzane.
-Skoncz z swoim "Pokemon Style".

@Kawon
"nie będzie umiało spać po nocach "? - chyba nie beda mogli spac po nocach?

@Temat
To jest temat od crash bugow , wiec pisze swoj problem - niestety nie ogarniam crash loga.
A jezeli ja tego nie poprawie - u siebie - to moze przynajmniej komus innemu to sie przyda

Dziekuje!
 
Nie chcecie tylu crashy nie hostujcie dla Polaków.
Sam sprawdziłem i większości to tylko w Polsce tak jest ,że jebią każdy serwer :D dlatego co raz więcej ogłasza się np. jako swe czy cuś ;]
 
Zmiana kierunku jak i chyba outfity zapisują się dopiero po relogu? Bo gdy np. nastąpi crash to cofa cię do pozycji ostatniego zapisu, masz outfit taki jak przy zapisie, zwrot oraz pozycja jest taka jak podczas zapisu.. Dla porównania vip liste masz taką jak już przy crashu, bo od razu to leci do bazy...
(Nie jestem tego pewien jak to się odbywa, ale takie wysnułem wnioski na podstawie obserwacji..)
 
Back
Top