• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS Bugi - Selekcja

Wydaje mi sie ze to "Ethanik" powinien wrocic na TNP.... razem ze swoim Pokemon Style!

Ethan:
-gadac kazdy potrafi jak ty , ale nikt nie potrafi udawac jakim "jest kozakiem" nie umiejac NIC (czyt. zachowanie Ethana ) !
 
jak tak sobie przeczytałem tego pierwszego posta, to pomyślałem...
a chuj tam! najlepiej wyjebać wszystkie interakcje i zostawić tylko ruszanie się!

ludzie, jesteście tak tępi, że zamiast myśleć nad prawdziwą przyczyną błędów lub je zgłaszać (tak wiem, to też trzeba umieć niestety, a 85% tutaj jedzie na tutorialach inaczej mówiąc X-click'n'run), całkiem zapobiegacie działaniu danej funkcji robiąc kalekę z własnego serwera. brawo.

Mailbox.cpp wrzucanie do skrzynki -> jezeli container ma wiecej itemow niz limit depo -> nie da sie wyslac, do tego on receive mail, jezeli gracz ma wiecej itemow w ktoryms z depozytu niz limit -> ban, jakos tak to zalatwilem, co do crashy polecam kompilowac tfs z -g i -o2.
Co do limitu na ilosc itemow w bp to nie widze zbytnio sensu.
Polece jeszcze zwiekszyc wage containerow w ktorych jest malo miejsca - ala present box, bag itp.
Fix na wszystko -> limit na wszystko.

ja pierdole, mr. bugfix network_maxsize 512.

och, i od razu wypraszam sobie durne komentarze ;) moja drobna uwaga ^_^
 
Elf Ty sie na tym znasz i jestes jednym z tworcow tfsa wiec dla Ciebie to proste a my nobki staramy sie radzic sobie jak tylko potrafimy, ale skoro tfs jest platny moglbys pofixowac wiekszosc bledow bo dla Ciebie to chwila a dla nas czarna magia przynajmniej dla wiekszosci teraz jest taka opcja ze ludzie graja tam gdzie nie ma crashy bo pingi sa juz ogarniete przez serwerownie, niewazne jaki by nie byl gowniany ots ma ogarniete te wszystkie fixy i nie musi nic robic ludzie graja :D
 
Elf Ty sie na tym znasz i jestes jednym z tworcow tfsa wiec dla Ciebie to proste a my nobki staramy sie radzic sobie jak tylko potrafimy, ale skoro tfs jest platny moglbys pofixowac wiekszosc bledow bo dla Ciebie to chwila a dla nas czarna magia przynajmniej dla wiekszosci teraz jest taka opcja ze ludzie graja tam gdzie nie ma crashy bo pingi sa juz ogarniete przez serwerownie, niewazne jaki by nie byl gowniany ots ma ogarniete te wszystkie fixy i nie musi nic robic ludzie graja :D

Weźcie pod uwagę to że napisanie aplikacji IDEALNEJ jest w sumie nie realne.. Zawsze znajdzie się jakiś błąd.. Microsoft - wielka firma, tysiące osób pisze Windowsa i co?
Przez kilka lat wchodzą w życie aktualizacje... Więc nie wymagajcie od Elfa rzeczy nie możliwych
 
Mogiq a myslisz ze elf urodzil sie z wiedza? sam ja zdobyl i dzialal a nie czekal az ktos wstawi jakis durny post z fixem na dany blad.....Chciec to moc
 
Tuchol w tym się z Tobą zgodzę, ale nie zaprzeczysz, że do programowania trzeba mieć też i talent, można się tego nauczyć ale jeden zrobi coś w 15 godzin i będzie to gorsze od kogoś kto zrobił to w 5 godzin. Aby programować trzeba mieć odpowiedni tok myślenia.
 
ciezko jest lekko zyc jak to sie mowi trening czyni mistrza...z reszta szkoda nerwow i czasu na te otsy era sie juz skonczyla ..
 
Zjawi się kiedyś ktoś kto rozpocznie ją na nowo w całkiem innym stylu, po swojemu i nie na jedno kopyto. Gracze też już wiedzą, że to co teraz jest dostępne z OTSów to istne ścierwo.
 
ale skoro tfs jest platny moglbys pofixowac wiekszosc bledow
[video=youtube;qy03EDdDsBw]http://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw[/video]

Taaaak, TFS jest płatny a Elf zbija na nim kokosy i jeszcze specjalnie wam bugzory wrzuca żeby triamera mogła sobie zarobić...
 
no i co z tego ze ktos cos zrobi jak za chwile drugi mu to rozpierdoli za przeproszeniem to juz dziala jak lancuch pokarmowy
 
Elf daj fixa na all <3 xD

i bedzie po sprawie :p

moim zdaniem bardzo dobrze, że tfs jest taki zbugowany, człowiek który coś potrafi(chociażby logicznie myśleć) pomęczy się trochę, kilka jego serwerów padnie ale w końcu naprawi błędy. Dzięki temu tych dobrych serwerów jest tak mało, a przez to ten kto się pomęczył sobie zarobi.

Gdyby został udostępniony silnik bez bugów(piszę tutaj zupełnie abstrakcyjnie), nie byłoby podziału na te serwery bardziej i mniej stabilne przez co dwunastolatek mógłby mieć tyle samo graczy co ktoś kto naprawdę ogarnia temat.


Takie jest moje zdanie na ten temat
 
Last edited:
Gdyby został udostępniony silnik bez bugów(piszę tutaj zupełnie abstrakcyjnie), nie byłoby podziału na te serwery bardziej i mniej stabilne przez co dwunastolatek mógłby mieć tyle samo graczy co ktoś kto naprawdę ogarnia temat.
Wtedy ludzie przestaliby grać na gównach, a zaczęli grać na dobrych serwerach.
Teraz serwery dzielą się na: działające gówna i padające gówna.
Jak będzie 100% stabilny silnik, będzie podział na: działające gówna i działające fajny serwery.
Osobiście wolę druga opcję.
 
Wtedy ludzie przestaliby grać na gównach, a zaczęli grać na dobrych serwerach.
Teraz serwery dzielą się na: działające gówna i padające gówna.
Jak będzie 100% stabilny silnik, będzie podział na: działające gówna i działające fajny serwery.
Osobiście wolę druga opcję.

Don Daniello, gdyby każdy serwer sobie stał bez obawy o crasha to serwerów byłoby multum, sądzę że nie byłoby serwera, który by miał ponad 400 osób. Dlaczego? Ludzie by mieli bardzo duży wybór(aż za duży), a nie ma ich tyle co kiedyś.

Dlatego chyba już lepiej gdy jest 4-5 serwerów na których można pograć, niż żeby ich było 30(jak łatwo się domyślić gracze wtedy podzieliliby się na te 30 serwerów)
 
Rozumiem Cię, ale to wszystko zależy co dla kogo znaczy lepiej.
Moim zdaniem nakłoniłoby to ekipy tworzące serwery to większej kreatywności i unikalności tworzonej gry.
 
Rozumiem Cię, ale to wszystko zależy co dla kogo znaczy lepiej.
Moim zdaniem nakłoniłoby to ekipy tworzące serwery to większej kreatywności i unikalności tworzonej gry.


Ekipy tworzące serwery może i tak, ale wtedy byłby problem z gildiami, które twierdzą że jak mają na RPG grać to wolą iść na real TIBIE!

@up mylisz się, bo sam korzystasz z silnika, zabezpieczonego przeze mnie, dzięki niemu jeszcze veneris stoi(zresztą sam doskonale o tym wiesz) :)
 
Ekipy tworzące serwery może i tak, ale wtedy byłby problem z gildiami, które twierdzą że jak mają na RPG grać to wolą iść na real TIBIE!

bartastkd chyba źle go zrozumiałeś(albo ja), kreatywność w tworzeniu serwera nie musi prowadzić do stworzenia klimatu RPG
 
ciezko jest lekko zyc jak to sie mowi trening czyni mistrza...z reszta szkoda nerwow i czasu na te otsy era sie juz skonczyla ..
tu sie z Toba nie zgodze era na otsy sie skonczyla ale tylko dla czesci bo narvia, i otsy xinna trzepia teraz najwieksza kasiore jaka mozna zarobic na ots... A co do poprzedniego to nie mysle a nawet wiem ze nie urodzil sie z wiedza i przeciez nawet nie prosilem zeby to zrobil tylko napisalem ze skoro jest platny to moglby :D a co do Scooty to sie calkiem myli gdyby all servy byly stabilne wtedy zeby przyciagnac graczy trzeba by sie wykazac czyms wyjatkowym, klimatem, mapa lub pomyslowoscia a w chwili obecnej liczy sie stabilnosc.. Cytuje ludzi z mego vt "co z tego ze fajniejszy ots jak pewnie beda crashie idziemy na orshabunde przynajmniej cofek nie bedzie"
 
Back
Top Bottom