• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[8.42] Linux nie odczytuje mapy

Xavizo

New Member
Joined
Nov 4, 2009
Messages
44
Reaction score
0
Mam poważny problem. Nie wiem jak to wyłumaczyć, ale linux nie odczytuje mapy. Stało się to od tego czasu kiedy wprowadziłem update, a co w nim? Dodałem 3 wyspy, trochę domków do głównego miasta kilku npc, jeden skrypt actions i powiększyłem mape z 2048/2048 na 3048/3048. Kiedy odpalam silnik przez putty (tylko przez niego mam w pewien sposób do niego dostęp), pisze, że serwer jest włączony, ale kiedy chce się zalogować pisze, że offline. Przez zrobieniem update wszystko było ok, ots działał. U mnie na kompie kiedy odpalam silnik to nie pokazuje ani jednego błędu i można się wlogować. Mam jedną kopie, ale bardzo starą i kiedy ją wrzucam na serwer (linxus) to na ots można wbić. Co jest powodem tego, że nie odczytuje mapy?


#Edit
Jestem w stanie zapłacić za pomoc...
 
Last edited:
linxus?
nie wczytuje czy nie odczytuje? to dwa różne pojęcia
 
Problem nie musi być wcale w mapie. Możliwe, że dodałeś jakiś wadliwy skrypt, lub NPCka, który przez błąd uniemożliwia uruchomienie się serwera. Np. jeżeli nie domkniesz poprawnie tagu w actions i serwer nie będzie mógł poprawnie i w całości parsować actions.xml - nie uruchomi się.
 
#2xUP
Nie odczytuje

#Up
Skrypty są dobre, ten problem akurat tkwi w mapie.
 
Skąd ta pewność? Czy jak TYLKO przywracasz kopię mapy to serwer się nie uruchamia? Zwraca jakieś błędy?
 
Sprawdz
1. może być zła nazwa w config lua
2. rehostij mape mozle zle sie wgrala dzisiaj tak mialem :)
 
Back
Top