• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial A ile ten dedyk kosztuje, a ile udzwignie...

Status
Not open for further replies.
Ja również polecam serwer dedykowany z kimsufi, jednak jeśli cię nie stać to możesz wziąść na start vps3 z vps4u.pl dokupić trochę ramu i możesz startować! :peace:
 
haha logout.pl jest dobreee ;)

Wzielem tam raz vps testowego za 1zł na 2 dni - wyłączyli dopiero po miesiącu ;d Zarobilem wtedy na tym nie cały tysiak, potem wziełem vps na 3 miesiące za 200+zł - wyłączyli po ponad pół roku (!!!!) po 3 mailach do nich, żeby go w końcu wyłączyli, bo bałem się że potem sobie za to hajs jeszcze będą liczyć :D ale nie, wszystko gites ;d
 
Coś bajki na dobranoc pleciesz, to jest porządna firma więc nie możliwe, każdy serwer zaktywowany zostaję do danego okresu rozliczeniowego jeśli nie zapłacisz sam zostanie zdezaktywowany.
 
Byla tam promocja ze przy zakupie 1 serwera placac za 1 miesiac 2 masz gratis. Ale napewno nie wylaczyli po polowie roku tylko gora po miesiacu.
 
Ciekawe to LOGOUT ;-)
Będę sobie testował za kilka tygodni, ciekawe czy to dobre czy jakiś kicz.
 
Ja mam w vps4u.pl (LiveNet) maszynę z 1GB RAM i sobię chwalę, jeszcze dokupię +512MB w sumie będzie 1,5 giga ramu :)
 
Ja mam w vps4u.pl (LiveNet) maszynę z 1GB RAM i sobię chwalę, jeszcze dokupię +512MB w sumie będzie 1,5 giga ramu :)

na real mape to trzeba z 4gb a jak ma sie duzo graczy to i wiecej ;p
 
darqnies

Jeśli tu zaglądasz..
Mógłbyś opisać to zapotrzebowanie ramu na podstawie procesów? Screen wygasł :/
 
Odpalasz silnik alt+ctrl+del procesy szukasz swojego procesu i sprawdzasz uzycie pamieci.
 
No i jak zajmuje x procesów to ja kto przeliczyć na ram ? Xd
 
ALT+CTRL+[Dilejt]

Szukasz procesów które odpowiadają za twój OTS. Są to (najczęściej) nazwa pliku binarnego twojego OTS (tj. theforgottenserver.exe - to co odpalasz jak chcesz żeby OTS był "onlajn").

W procesach masz kilka kolumn. Pierwsza to bodaj nazwa procesu, kolejne: CPU (zużycie w procentach w danej chwili - ale odświeża się co ~1s), no i nasza pamięć RAM.

Załóżmy, że linijka wygląda tak:
tfs.exe | [Nazwa użytkownika] | 00 | 4 464 K

Ta ostatnia wartość to ilość pamięci RAM jaką w danej chwili "pożera" dany proces. Wartość ta wyrażona jest (na moje oko - poprawić jeśli się mylę) w kilobajtach. A więc, dzielimy na 1000 (dokładniej 1024) i wychodzi nam ilość w megabajtach.

W podanym przykładzie TFS zużywa ~4MB RAM.

Jeśli procesów będzie kilka to po prostu dodajesz te wartości (w MB czy KB).
 
Moj TFS 0.3.6 zabiera 400k w porcesach(400 000) zal :/

CTRL+ALT+DELETE -> zakładka procesy, znajdź swojego TFSa, kliknij na niego prawym -> Ustaw Priorytet -> Czasu rzeczywistego lub Wysoki. Powinno pomóc??
 
Mam na wysokim i nie mogę zmienić na 'Czasu rzeczywistego' :/ Pokazuje się okienko i pisze że nie można..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top