• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

ataki

Reins

Member
Joined
Apr 9, 2009
Messages
586
Reaction score
8
Mam serwer 7,92, za przeproszeniem śmieć z konkurencji mnie atakuje, nie mogę nawet wejść do puttciaka, vps-a mam w biznes-host, od nich dostałem informację że ataki powyzej 50 mbit są automatycznie blokowane, za to ten zapewne blokuje mi moje całę 99,9% łącza i już odpowiedzi od nich nie dostałem. Jakie mam możliwości ?
A od atakującego dostałem prostą odpowiedź
"zrozum ze sam bys nie dal postawic komus innemu ots jak twoj brat by mial".

Mam jakieś możliwości ?
 
Napisałem już do nich wcześniej, jak by u nich to wyglądało. Obecnie czekam na odpowiedź, wiem wiem święta .
 
vps-a mam w biznes-host, od nich dostałem informację że ataki powyzej 50 mbit są automatycznie blokowane, za to ten zapewne blokuje mi moje całę 99,9% łącza i już odpowiedzi od nich nie dostałem.

Taki support BH kiedy przychodzi co do czego :)

Skoro zjada więcej niż 50mbit to znaczy że to całkiem spory atak i software typu iptables i wyciananie tego nic nie pomoże ze względu na to, że atak przewyższa przydzielone łącze dla node'a. Mówiąc prościej idź do hosteamu.
 
Sativoooo zrozum że on nie ma jak się wybronić na obecnym sprzęcie więc doradziłem mu zmianę DC.

Chyba że umiesz wyciąć atak iptablesem który przewyższa łącze maszyny matki to mu doradź :3
 
kurwa zjebie, nie da się z tym 'poradzić' sobie
Skąd wiesz? Tutaj na forum nie jestem uważany za eksperta od sieci komputerów, więc nie możesz tego wywnioskować ze swojego doświadczenia. Strasznie głupie jest pisanie na temat czegoś o czym nie ma się bladego pojęcia. Bo większość użytkowników na forum uważa, że ty tutaj dopiero raczkujesz i do wielkiego krecika to ci jest strasznie daleko.


Ja jestem ciekawy jakiego serwera używasz, bo większość silników Avesta, które widziałem jest po prostu dziurawa. Błąd tam błąd goni - uwierz, bo niektóre z nich łatałem na zamówienie. Może to po prostu wina "oprogramowania".
 
VPS z hosteamu nie polecam - strasznie zamulone dyski, albo tylko ja tak trafilem.
Polecam otos.pl - tanio - solidnie - dosyć bezpiecznie.

@edit
Zapomiałem dodać, że to pewnie atak emacsem przez sendmail, tak to już jest jak się nie ma podwójnej ściany ognia.
 
Last edited:
VPS z hosteamu nie polecam - strasznie zamulone dyski, albo tylko ja tak trafilem.
Polecam otos.pl - tanio - solidnie - dosyć bezpiecznie.

@edit
Zapomiałem dodać, że to pewnie atak emacsem przez sendmail, tak to już jest jak się nie ma podwójnej ściany ognia.

otos ma chyba opcje hosteam i dużo taniej wychodzi niż w hosteamie a na to samo wychodzi, również polecam szczególnie dla osób które nie mają pojęcia o administracji.
 
Skąd wiesz? Tutaj na forum nie jestem uważany za eksperta od sieci komputerów, więc nie możesz tego wywnioskować ze swojego doświadczenia. Strasznie głupie jest pisanie na temat czegoś o czym nie ma się bladego pojęcia. Bo większość użytkowników na forum uważa, że ty tutaj dopiero raczkujesz i do wielkiego krecika to ci jest strasznie daleko.


Ja jestem ciekawy jakiego serwera używasz, bo większość silników Avesta, które widziałem jest po prostu dziurawa. Błąd tam błąd goni - uwierz, bo niektóre z nich łatałem na zamówienie. Może to po prostu wina "oprogramowania".

Rzeczywiscie daleko mi do eksperta OTS, lecz akurat jeśli chodzi o ataki DDoS to mogę powiedzieć parę słów.
google można położyć a OTS nie dało by się? nie ma skutecznej obrony przed DDoSami, jakie niby zabezpieczenia robiles ?

dobry botnet + (nawet kilkaset zombie) i każdy OTS można położyć.
 
Last edited:
Rzeczywiscie daleko mi do eksperta OTS, lecz akurat jeśli chodzi o ataki DDoS to mogę powiedzieć parę słów.
google można położyć a OTS nie dało by się? nie ma skutecznej obrony przed DDoSami, jakie niby zabezpieczenia robiles ?

dobry botnet + (nawet kilkaset zombie) i każdy OTS można położyć.

Daje Ci miliard jak położysz google, możesz powiedzieć pare słów to prawda ale zaraz możemy zmieszać je z błotem, nawet jeżeli ktoś zaatakuje google / facebooka to może on być niedostępny tylko dla jednej grupy a nie na cały świat (np tylko mazowsze), myślisz że fb czy google to jeden dedyk z hosteamu? xD
 
Last edited:
Widzę że dima się szkoli :D
Tylko nie mów mi że google położyli botnetem xD
 
jak ktoś ma dobrego botneta to takich IP może być kilkaset? kilka tysięcy ?


kurwa zjebie, nie da się z tym 'poradzić' sobie

o kurwa dima ekspert, co się kurwa dzieje 0.o

Misiek ogarnij że on ma serva 7.92 , który pewnie nawet na siebie nie zarabia ;)

no i chuj z tego? może postawił bo lubi i? lepszy taki niż jakiś jebany inny cwel co dla kasy robi reset co chwila

#temat

proponuje cuddiego
 
no i chuj z tego? może postawił bo lubi i? lepszy taki niż jakiś jebany inny cwel co dla kasy robi reset co chwila

Kasa , kasa - dziwki też pierwsza klasa ^_^

Jak wchodziłem w to ścierwo (open tibia server) to myślałem tylko o zabawie.
Skończyło się na tym, że teraz każdy gracz który wyśle chociaż jednego SMS'a jest dla mnie FRAJEREM
 
Back
Top