• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Auto Restart TFS Linux/ Debian + CRON

koło pliku theforgottenserver zrób

tfs.sh


i do niego wklej


#!/bin/bash
ulimit -c unlimited
while true; do ./theforgottenserver; done


*nie wiem czy nie będzie potrzebne

chmod +x ./tfs.sh
 
6. AutoRestart - obsługa cron
Aby zainstalować Crona wypisujemy komendę.

PHP:
apt-get install cron

Teraz nam zostało z edytowanie pliku crontab, znajdziemy go w folderze /etc/crontab, powinno nam się pojawić coś podobnego.

PHP:
# /etc/crontab: system-wide crontab
# Unlike any other crontab you don't have to run the `crontab'
# command to install the new version when you edit this file
# and files in /etc/cron.d. These files also have username fields,
# that none of the other crontabs do.
SHELL=/bin/sh
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
# m h dom mon dow user	command
17 *	* * *	root cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly
25 6	* * *	root	test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )
47 6	* * 7	root	test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.weekly )
52 6	1 * *	root	test -x /usr/sbin/anacron || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.monthly )
#

Teraz do tej listy wystarczy dopisać nasz silnik ots, poniżej podam jak mniej więcej to powinno być napisane (nie testowałem bo ostatnio nawet nie mam gdzie takie rzeczy robić)

PHP:
01 2	* * *	root	 /root/theforgottenserver && ./theforgottenserver || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )

Takie ustawienie powoduje że każdego dnia o 2:01 cron będzie uruchamiał aplikacje. Aby nie było problemów z włączeniem silnika musimy pamiętać, aby skompilować silnik z --enable-root-permission, jeśli już to zrobimy możemy się cieszyć i utrudzić tym sposobem życie boterom w noc jeśli włączmy globalSaveEnabled = true.
Możemy też ustawić, że by aplikacja zostawała włączana częściej, wystarczy do czasu do stawić (przecinek) i wpisać minute albo też tak możemy zrobić z godzinami, zademonstruje najpierw na minutach.

PHP:
01,10,20,30,40,50,59 2	* * *	root	 /root/theforgottenserver && ./theforgottenserver || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )

lub

PHP:
01 2,3,4,5	* * *	root	 /root/theforgottenserver && ./theforgottenserver || ( cd / && run-parts --report /etc/cron.daily )

I można tak wpisywać to końca, ale nie radze jeśli już mam kilka poleceni o tej samej godzinie.







żródło: Obsługa i instalacja MySql, PhpMyAdmin na systemie LINUX (opis na system Lenny)-Trudny - Tibia.net.pl


a co do selvesta to jego posty przeważnie są głupie, więc musisz się przyzwyczaić
 
Last edited:
Teraz mam problem bo nie wiem jak to zrobić zeby razem ze screen współpracowało.
 
Last edited:
No dobra ale jak w ten kod tfs.sh wpakować żeby ... Odpalało screena [screen -r] wciskało Crtl+c po czym wpisywalo
./the~~~~~~~i wciskało crtl+a+d
 
Zrobiłem tak jak w temacie było

koło pliku theforgottenserver zrób

tfs.sh


i do niego wklej


#!/bin/bash
ulimit -c unlimited
while true; do ./theforgottenserver; done

I niestety nie działa :/
 
Chodzi ci czy wpisalem tą komende : chmod +x ./tfs.sh
i wtedy
Wpisuje
i
chmod: cannot access `./tfs.sh': No such file or directory
A mam stworzone : D
 
Last edited:
Wejdź przez winscp na portcie 22, kliknij prawym w ten tfs.sh, wybierz z menu atrybuty i nadaj 0777.
 
Zrobiłem tak jak mowisz i nadal ten
chmod: cannot access `tfs.sh': No such file or directory
 
1. Robisz to z roota ?
2. Masz tam jakiś panel typu ispconfig? Czasami jest tak że przypisuje on ownera innego i stąd mógł być ten błąd.
3. VPS czy dedyk.
 
Ten plik na pewno nazywa się tfs.sh ? a może tfs.sh.txt ?

mi to możesz nawet na chatę wjechać, jeśli masz taką ochotę, byle byś udzielił odpowiedzi na moje pytanie :(

Dostał od Don'a za niegrzeczność a teraz dawaj repa i lajka !
 
Last edited by a moderator:
Interesuje cię rozwiązanie problemu przez TeamViewera?, bo takiej prostej rzeczy nie da rady już bardziej wytłumaczyć.
 
Typ pliku .sh ; D wiec to jest tfs.sh


wpisalem
cd ~
cd /usr/src/otsek
chmod +x ./tfs.sh

po wpisaniu tego żadnego blędu nie miałem, ale nie działa :/

Zmienilem na 0777 tez nie działa na 0775 też nie działa

Odpalilem

./tfs.sh

i pyta o to
[11:26:57.769] Continue? (y/N)

Jak zrobic zeby od razu sie ladowal silnik zamiast pytac sie tego .
 
Last edited:
Back
Top