• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

best ots is down

Status
Not open for further replies.

xinn

Veteran OT User
Joined
Dec 5, 2007
Messages
341
Reaction score
251
Dawno nie bylo dramy zadnej na forum...

Jak sie okazalo nowy ENFO best ots 2012 zawyza ilosc swoich graczy ok. 2.5x... Podobnie jak pewnie narvia na starcie. Niektorzy pewnie powiedza "a nie mowilem" je jednak powiem "w koncu mam dowody" takze... Inwob i wszelkie jego serwery - out... na dlugi okres.. mozecie juz przestac raportowac zivere/narvie ;)
 
Uwielbiam tą atmosferę skandalu na polish boardzie, tak pięknie.
 
dowodów raczej nie zobaczymy bo raczej ich nie ma i nie bedzie, problem w tym, ze xinn sie poplakal ze przez inwoba wbije mu mniej osob.
 
dowodów raczej nie zobaczymy bo raczej ich nie ma i nie bedzie, problem w tym, ze xinn sie poplakal ze przez inwoba wbije mu mniej osob.
Gdyby tak było, to by go dawno zbanował.
 
ale w termin mu sie wjebal i graczy podjebal.
to sie nazywa zawistnosc polakow.
 
Witam.

Odnośnie zivery jest do prawda, sprawa wyglądała o wiele inaczej niż Wam się wydaje.

Xinn chciał sprawdzić czy spoffuje na ziverze, powiedziałem mu że tak i żeby dał bana, nie było to tak że się zapierałem że spoffuje. Godzina była późna i wtedy przesadziłem z afk bo pokazywałem ich tylko 1/5...

Odnośnie Narvii i Karamy żadnych zarzutów nie ma, xinn ostatnio osobiście narvie sprawdzał przez ilość połączeń i wszystko się zgadzało

Xinn
20:12:19zostales wytypowany do szczegolowe sprawdzenia antyspoofowego... w tym momencie zapisalem sobie obecne dane na temat serwera (online/afk)... jezeli nagle zrestartujesz serwer lub ta liczba graczy spadnie - bedzie to dla mnie informacja ze wlasnie starasz sie zatrzec slady i rownoznaczne to bedzie z banem na otservlist...
co musisz zrobic? zainstaluj jakikolwiek program pozwalajacy na streamowanie pulpitu, moze to byc vnc, moze to byc aplikacja z justin.tv, own3d.tv etc etc.
Twoim zadaniem bedzie zalogowanie sie na serwer narvii a nastepnie wpisanie jednej komendy, ktora potwierdzy ze jestes czysty lub tez nie... oczywiscie nie potrzebuje/nie chce dostepu do Twojego serwera, interesuje mnie tylko zwrotka z komendy...
inwob
20:13:00 teamviewer masz?
Xinn
nie mam, zaraz pobiore 20:15:06juz mam 20:16:12podaj id swoje
inwob
20:17:15metting wystarczy czy chcesz dlne?
20:17:28 Xinn
20:17:28 obojetne, bylebym widzial konsole
inwob
20:17:42ok juz odpalam, chwilka
20:19:46m06-261-095 20:20:48co chcesz?
Xinn
20:21:01okej wklep teraz:
20:21:17lsof -n | grep "narvia" | grep "IPv4"
20:21:33sr 20:21:37lsof -n | grep "narvia" | grep "IPv4" > log
20:21:42a pozniej md5sum log 20:21:45i wklej mi gdzies ten log
inwob
20:22:49http://pastebin.com/raw.php?i=E3HZrz3r
20:22:55ciekawa funkcja o.o 20:23:01ja zawsze netstata używam
Xinn
20:23:13dzieki, wszystko cacy
inwob
20:23:34może się nei zgadać bo cast system jest
Xinn
20:23:4920 w jedna czy druga strone nie robi roznicy
20:24:12okej to wszystko mozesz wylaczyc viewera Wtorek
inwob
hm no ok

Log z pastebin co prawda już wygasł lecz mam go nadal, xinn ma też md5 jego więc nie zaprzeczy że jest to prawdziwy
http://pastebin.com/raw.php?i=WMUHBfsN

Na karamy nie ma nawet afk, tam spoffu nigdy nie było i nie będzie.

Xinn
00:13:15czesc, odpal teamviewera i powtorzymy ostatnie sprawdzanie tym razem dla zivery
Niedziela :: 00:15:43inwob
00:15:43przyznaje się, tu mnie masz. ale i tak mam nieoficjalnego bana na nia bo może z raz ją na liście widziałem, nic się nie zmieni...



Już przed banem narvia i zivera miały nieoficjalnego bana na otservlist. Dlaczego? Narvia była pokazywana głownie w godzinach nocnych, za dnia szansa że się ją zobaczy wynosiła kilka procent, była po prostu ukrywana, a jak pytałem dlaczego to dostawałem odpowiedź ponieważ mam zepsuty login serwer. Co ciekawe działało to na karamy gdzie był ten sam login.
Tak samo było z ziverą, po starcie była tylko chwile widoczna na liście, potem była ukrywana mimo że nie miała bana, pokazywało 0 online.

Napewno większość z Was się cieszy, ale nie wyglądało to tak że zapierałem się że nie spoffuje, że jest wszystko ok. Bana nieoficjalnego na ziverze miałem już po starcie.
 
i bardzo dobrze :). Niech się wybiją inni a nie Tylko Inwob. Bardzo dobrze, oby tak dalej! :)
 
"nieoficjalne bany" brzmi jak kolejna "nieoficjalna teoria" typu placenie za niebanowanie gdzie zreszta, Ty rzekomo miales byc jednym z moich klientow, ktorego nie banuje bo mnie oplacasz... niedowiarki pewnie teraz powiedza ze przestales placic!
Oczywiscie ze masz zepsuty login server, za ktory juz raz otrzymales bana, w momencie kiedy przeklamywales ilosc graczy online gdy Twoj serwer byl offline. Login serwer cachowal wtedy ostatnia wartosc graczy online i wyswietlal ja non stop, nawet gdy serwer byl wylaczony. Obecnie generuje jakies dziwne wartosci uptime rzedu random(0,900) co rowniez ma znaczenie przy mechanice wykrywania spoofingu/prewencji. Nie mozesz miec pretensji do nikogo innego a wylacznie do siebie, ze nie poprawiles sobie tak podstawowej rzeczy jaka jest login server. Karamy mial ten sam loginserver? Jasne, ale nie mial takiej samej ilosci graczy online. Na liscie jest dodanych kilka tysiecy serwerow, nie wszystkie sa traktowane tak samo pod wzgledem detekcji z prostej przyczyny - OGRANICZONEJ ILOSCI ZASOBOW.

Xinn chciał sprawdzić czy spoffuje na ziverze, powiedziałem mu że tak i żeby dał bana, nie było to tak że się zapierałem że spoffuje. Godzina była późna i wtedy przesadziłem z afk bo pokazywałem ich tylko 1/5...
Swietne wytlumaczenie spoofingu. Bomba. Tylko 1/5.

Spodziewam sie ze spoofowales przy kazdej edycji swoich serwerow, nie przy kazdej jednak zostales zlapany. Juz jednego bana na narvii wylapales za wyswietlanie wlasnie przeklamanej ilosci graczy AFK oraz online. Wyswietlales wtedy zaledwie 1/3 realnej wartosci graczy AFK, a reszte wliczales jako tych online. Oczywiscie tez wtedy zarzekales sie jaki to jestes niewinny, nie spoofujesz i w ogole jestes aniolem na scenie otsow i czepiam sie niepotrzebnie. Jak chcialem jednek doprowadzic do konfrontacji, gdzie ja przedstawie dowody spoofu jednak wtedy zlapiesz kilkumiesiecznego bana to oburzony wymiekles. Zreszta osobiscie nei daze Ciebie sympatia za:
a) hakowanie kont graczy na roznych serwerach i sprzedawanie ich na Inwob.eu?
b) ddosowanie zarowno moich jak i innych serwerow
c) proby crashy czy tez zalagowania (bledy zwiazane z wykorzystaniem 100% cpu) moich jak i innych serwerow

Dla mnie sprawa jest prosta. Zostales zbanowany juz dwa razy za spoofing, teraz zlapalem Ciebie trzeci raz (w sporym odstepie czasowym). Spoofowales rok temu, spoofowales teraz... Pomiedzy tym okresem jestem pewien ze rowniez spoofowales. Zreszta, jak skonczy sie generowac graph przedstawiajacy cala historie Narvii z tego roku to z wielka checia zapytam o bardzo dziwne skoki graczy Online przy spadku AFK ;)

Jak to mowi przyslowie, przyszla kryska na matyska.
 
Witam.

Odnośnie zivery jest do prawda, sprawa wyglądała o wiele inaczej niż Wam się wydaje.

Xinn chciał sprawdzić czy spoffuje na ziverze, powiedziałem mu że tak i żeby dał bana, nie było to tak że się zapierałem że spoffuje. Godzina była późna i wtedy przesadziłem z afk bo pokazywałem ich tylko 1/5...

Odnośnie Narvii i Karamy żadnych zarzutów nie ma, xinn ostatnio osobiście narvie sprawdzał przez ilość połączeń i wszystko się zgadzało



Log z pastebin co prawda już wygasł lecz mam go nadal, xinn ma też md5 jego więc nie zaprzeczy że jest to prawdziwy
http://pastebin.com/raw.php?i=WMUHBfsN

Na karamy nie ma nawet afk, tam spoffu nigdy nie było i nie będzie.





Już przed banem narvia i zivera miały nieoficjalnego bana na otservlist. Dlaczego? Narvia była pokazywana głownie w godzinach nocnych, za dnia szansa że się ją zobaczy wynosiła kilka procent, była po prostu ukrywana, a jak pytałem dlaczego to dostawałem odpowiedź ponieważ mam zepsuty login serwer. Co ciekawe działało to na karamy gdzie był ten sam login.
Tak samo było z ziverą, po starcie była tylko chwile widoczna na liście, potem była ukrywana mimo że nie miała bana, pokazywało 0 online.

Napewno większość z Was się cieszy, ale nie wyglądało to tak że zapierałem się że nie spoffuje, że jest wszystko ok. Bana nieoficjalnego na ziverze miałem już po starcie.
Takie kopiuj & wklej rozmow sobie wsadz w dupe,bardzo latwo mozna to przerobic :)

@topic
Nareszcie zostal ukarany :).
 
Uptime login serwera był niski ponieaż co 3 minuty jest jego restart, czasem się zawieszał.
Cachowanie ilości online nie mam juz z pół roku, po tym jak dostałem mail żeby to naprawić.

Wytłumaczenie spoffingu działającego na ziverze było poprawne, było jakieś 400-450 graczy aktywnych i 600 afk, pokazywało 1/5 afk czyli około 120 afk, 900 aktywnych.

Czepiasz się też rzeczy starych, inwob.eu już od dawna nie ma, o atakowanie twoim sererów (o ile pamiętasz pokazywałem Ci błąd na nim). Wykorzystywanie błedów na innych serwerach to prawda, chyba każdy o tym wie, ale to też stare czasy ponieważ już dawno skończyłem się w to bawić. Rok temu dostałem bana za spoff na Narvii , nie pamiętam już okoliczności że zawyżyłem online ale był wtedy słuszny.

Również nie spoffowałem na starcie, miałem problemy żeby lagów nie było, kickowałem trainy, a kolejki były po 100-200 osób.

Jeśli chodzi o wzrost aktywnych przy spadku online to weź pod uwagę ataki i kicki których w historii narvii było naprawdę sporo, większość nie z mojej winy.

Dlaczego nie powiedziałeś mi dlaczego narvia miała na otservlist 0 graczy gdy na innych działało poprawnie? Żaden z topki nie miał tego problemu. Tylko narvia co chwila miała 0 online. Wlicz to w wykres z otservlist to zobaczymy jak często to miało miejsce. I co ciekawe, po zmianie ip login serwera, zamiast narvia.eu - Narvia.eu - Latest News - The Best Open Tibia Server in 2012 przez dzień, dwa wszystko było w porządku, dopiero potem zaczeły się problemy i znowu za dnia 0 online...

Na karamy i narvie ban uważam za niesłuszny, ale wszystkim na ręke, dlatego wątpie że coś się zmieni. Temat nie ma według mnie dalszego sensu.

Jeśli ktoś tu ma pisać, "nareszcie ukarany" niech przedstawi dowód na spoff narvi/karamy. Bo to cieszenie się z zabanowania to tylko radość że konkurencji jest mniej, każdy chciałby mieć liste tylko dla siebie ;)

@up mówisz że sfałszowane? Niech xinn zaprzeczy to wstawie screen z archiwum.
 
Inwob, jest w kazdym calu prawdomowny i ogolnie aniolkiem jest. Stare czasy, nie ddosujesz, nie hakujesz, jednak na pasku zakladek w przegladarce (podczas streamowania pulpitu) nie trudno bylo zauwazyc "Torque Stresser", "Attack" + jeszcze 1 niewiele mowiacy ale zapewne taki jak mysle ;) Stare czasy powiadasz.

Zgadza sie, log z rozmowy jest prawdziwy, po prostu wiedzac ze cos jest nie tak a nie mogac tego udowodnic "z zewnatrz" chcialem by pokazal mi faktyczna ilosc polaczen na serwerze wklepujac komende jedna (lsof).

I na koniec by rozwiac watpliwosci zwiazane z samym Inwobem i jego spoofami. Czesc kodu odpowiedzialna za jego login server:

p = xmlNewNode(NULL,(const xmlChar*)"players");
query << "select online as count from `online` where data > NOW() - INTERVAL 10 MINUTE order by data desc;";
if(DBResult* result = db->storeQuery(query.str()))
{
sprintf(buffer, "%d", result->getDataInt("count"));
result->free();
}
else
sprintf(buffer, "%d", 0);

query.str("");
xmlSetProp(p, (const xmlChar*)"online", (const xmlChar*)buffer);

Taaa. REALNE wartosci. Panie Inwob, Panu juz podziekujemy.
 
W większości jestem prawdomówny. Zakładki miałem, ale żadna z nich już nie działa i to dość długo, do tego to była taka moc że jak ping podskoczył mi na prywatnym łączu to było dobrze ;)

Nie wiem co dziwneego w statusie z loginserwera widzisz, lista i tak rzadziej niż co 10 minut pobiera status. Bardziej mnie zastanawia skąd go masz.
 
W tym przypadku? Wyswietlales graczy nie zalogowanych w DANEJ chwili, ale zalogowanych w przeciagu ostatnich 10 minut skutecznie zawyzajac ilosc graczy online. To 10 min rownie dobrze moglo byc 30 minutami, godzina, 10 godzinami. To ze lista pobiera status co 10 min nie ma kompletnie znaczenia. Skad go mam? Leaki, najwidoczniej komus bardzo zaszedles za skore i wyslal mi pare dowodow na Twoj spoofing. Mam rowniez pare dowodow na Twoje ddosowanie.
 
Last edited:
Nawet jeśli spoofowałeś tylko na jednym serwerze to powinieneś dostać bany na wszystkie swoje serwery bo spoof jest dla cioot
no ale teraz można tylko się pożegnać...
 
W tym przypadku? Wyswietlales graczy nie zalogowanych w DANEJ chwili, ale zalogowanych w przeciagu ostatnich 10 minut skutecznie zawyzajac ilosc graczy online. To 10 min rownie dobrze moglo byc 30 minutami, godzina, 10 godzinami. To ze lista pobiera status co 10 min nie ma kompletnie znaczenia. Skad go mam? Leaki, najwidoczniej komus bardzo zaszedles za skore i wyslal mi pare dowodow na Twoj spoofing. Mam rowniez pare dowodow na Twoje ddosowanie.

W końcu przejrzałeś na oczy, mam nadzieje że za to co odpierdalał będzie miał dożywotniego bana na Twoich listach na każdy serwer...
 
zawistonosc polakow, placzecie ze mu sie powodzi proste jak jebanie.
Czysta zazdrosc
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top