• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Biblioteczka

Moqill

czejwone jabjuszko to ja!
Joined
Jan 4, 2008
Messages
1,016
Reaction score
22
Siemka.
Macie jakieś ciekawe tytułu książek do przeczytania? Tematyka informatyka.

Polecane książki w tym temacie:
C++:
Symfonia C++
Pasja C++

OPENGL:
Opengl wprowadzenie do programowania gier

LINUX:
Linux Przewodnik administratora
 
Last edited:
Zależy co Cię interesuje, bo nie wierzę, że co Ci nie podrzucimy to przeczytasz z otwartymi ustami.Ja polecam od siebie Symfonię C++ jeżeli chcesz pogłębić wiedzę na temat C++ oraz poznać odczucia programisty opisane w doskonały sposób.
 
@Tairens
Właśnie kończę Symfonie. Genialna książka. Prosty wręcz łopatologiczny język. Trochę za obszerna.
 
Last edited by a moderator:
zamówiłem, symfownię c++, dla początkującego to dobra książka?
 
To idealna książka dla każdego tak naprawdę, ale w momencie gdy poważnie do tego podchodzisz.
 
W regale książkowym mojego domu leży książka Jon'a Ericksona "Haker".
Ostatnio stała się moją lekturą do poduszki : P.
Samo wprowadzenie daje Ci już wiedzę lepszego amatora w tych sprawach; ).

Naprawdę polecam!
 
Książki są kulawe, nigdy nie aktualne, w każdej książce która przeczytałem był ten problem, nawet w tych z bieżącego roku wydane.
 
Książki są kulawe, nigdy nie aktualne, w każdej książce która przeczytałem był ten problem, nawet w tych z bieżącego roku wydane.
Ja jakoś po Symfonii c++ nie mam problemów. Już tam piszę jakieś swoje pierwsze programiki. Lecz jednak jej stare wydania są już kulawe i nie zgodne ze standardami c++.


Macie może jakiś ciekawy tytuł związany z debianem lub ogólnie o linuxach.
 
Ja jakoś po Symfonii c++ nie mam problemów. Już tam piszę jakieś swoje pierwsze programiki. Lecz jednak jej stare wydania są już kulawe i nie zgodne ze standardami c++.

Po co marnować czas na książki jak można wziąć pierwszy lepszy tutorial z neta, żeby nauczyć się podstawowych operacji na zmiennych, składni itd. Później tylko dodatkowa biblioteka w zależności od tego co chcesz napisać + jej dokumentacja i do boju? W praktyce bardziej wbijesz sobie coś do łba ;p.
 
Po co marnować czas na książki jak można wziąć pierwszy lepszy tutorial z neta, żeby nauczyć się podstawowych operacji na zmiennych, składni itd. Później tylko dodatkowa biblioteka w zależności od tego co chcesz napisać + jej dokumentacja i do boju? W praktyce bardziej wbijesz sobie coś do łba ;p.

+++
 
Ja tam wole książkę... koszmarnie mi się czyta z monitora... (może potrzebny lepszy ^^). Fakt, że wszystko w praktyce się okazuje i najlepiej się uczy na własnych błędach :)
 
Ja tam wole książkę... koszmarnie mi się czyta z monitora... (może potrzebny lepszy ^^). Fakt, że wszystko w praktyce się okazuje i najlepiej się uczy na własnych błędach :)

Dokładnie!
Nic nie zastąpi dobrej książki :thumbup:
 
Dokładnie!
Nic nie zastąpi dobrej książki :thumbup:

podpisuje się pod tym nogami i ręcami.

Ktoś spotkał się z książką, w której byłby dobrze opisany boost?
 
Znam jedną Björna Karlssona o nazwie "Więcej niż C++. Wprowadzenie do bibliotek Boost", jednak jest z 2006 roku, więc zbyt aktualną to jej nazwać nie możemy:p.
 
trza mi coś o administracji linuxiem(debian itp). Ma ktoś cos?
 
w php dokumentacja online> cokolwiek, ewentualnie support fachowca
reszta: trudno orzecm jednak tylko w php spotkałem się z tym, ż czego bym nie szukał znajdę BARDZO szybko, reszta to jakieś fora odsyłające do google...
 
Back
Top