• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Błędy po wgraniu gesiora 0.3.6

Creesh

New Member
Joined
Jul 11, 2009
Messages
97
Reaction score
0
Location
Poland
Witam.Wgrałem czystego gesiora bez żadnych dodatków i wyskakują mi takie błędy na stronie głównej :

Na stronie głównej (index.php) :
Parse error: syntax error, unexpected '{' in /homez.374/xxx/www/config-and-functions.php on line 44

Na stronie instalatora (install.php) :
Parse error: syntax error, unexpected '{' in /homez.374/xxx/www/install.php on line 104


Pomoże ktoś?
 
Po pierwsze: nie istnieje coś takiego jak czysty gęsior (chyba że w ZOO).
Po drugie: jest to błąd w kodzie, co oznacza, że ściągnąłeś lewą wersję i jakiekolwiek prośby o pomoc nie mają sensu.

Jedyna rada: poszukaj innej wersji, nie jest trudno.
 
Po pierwsze: nie istnieje coś takiego jak czysty gęsior (chyba że w ZOO).
Po drugie: jest to błąd w kodzie, co oznacza, że ściągnąłeś lewą wersję i jakiekolwiek prośby o pomoc nie mają sensu.

Jedyna rada: poszukaj innej wersji, nie jest trudno.

Jednak te błędy, nie są na tyle trudne żeby trzeba było od razu szukać innej wersji. Co nie zmienia faktu, że może to być jakaś lewa wersja.

Co do samych błędów:

To chyba wystarczy przetłumaczyć na Polski, i byś zrozumiał:
Błąd analizy: błąd składni, niespodziewany znak '{' w /homez.374/xxx/www/PLIKI w linii TWOJE LINIJKI.
 
To chyba wystarczy przetłumaczyć na Polski, i byś zrozumiał:
Błąd analizy: błąd składni, niespodziewany znak '{' w /homez.374/xxx/www/PLIKI w linii TWOJE LINIJKI.

Wiem co to znaczy...w tej linii w pliku config-and-functions.php jest takie coś :
44: {
45: $ots->connect(POT::DB_MYSQL, array('host' => $mysqlhost, 'user' => $mysqluser, 'password' => $mysqlpass, 'database' => $mysqldatabase) );
46: }

a w install.php :
104: echo 'Database error - can\'t open SQLite database. Possible reasons:<br><b>'.$link_to_sqlitedatabase.'</b> - file isn\'t valid SQLite database.<br><b>'.$link_to_sqlitedatabase.'</b> - doesn\'t exist.';
105: exit;
106: }
 
Nie działa i ten gesior...
Próbowałem nawet chmod 777 i nic.Ciągle te błedy...
 
Kulek, chuja się znasz nie było wpierdalane wszystko na pałe tylko ogarnięte i wystarczy kilka fixów do dziurek. Btw. jest mniej dziurawy niż ostatnia wersja od gesiorka. A po za tym uważam że jest w chuj słitaśny.

Są jeszcze dziury.
 
Wiem że są ale znacznie mniej. Więc wystarczy z pół godziny aby go dołatać.
 
Po pierwsze: nie istnieje coś takiego jak czysty gęsior (chyba że w ZOO).
Gratz, moze wlep sobie infrakcje za trollowanie, huh.

Po drugie: jest to błąd w kodzie, co oznacza, że ściągnąłeś lewą wersję i jakiekolwiek prośby o pomoc nie mają sensu. Jedyna rada: poszukaj innej wersji, nie jest trudno.
Jak to nie maja sensu? Moze ta jego 'lewa wersja' ma wiecej features/dodane cos dodatkowo etc, ale jest blad z tymi paroma kodami, wiec imho. lepiej spatchowac te bledy niz przerzucac featury do 'innej wersji'.

A to właśnie najbardziej lewa wersja jaka istnieje.
Aktualnie jedna z oficjalnych.

Wiem co to znaczy...w tej linii w pliku config-and-functions.php jest takie coś :
44: {
45: $ots->connect(POT::DB_MYSQL, array('host' => $mysqlhost, 'user' => $mysqluser, 'password' => $mysqlpass, 'database' => $mysqldatabase) );
46: }

a w install.php :
104: echo 'Database error - can\'t open SQLite database. Possible reasons:<br><b>'.$link_to_sqlitedatabase.'</b> - file isn\'t valid SQLite database.<br><b>'.$link_to_sqlitedatabase.'</b> - doesn\'t exist.';
105: exit;
106: }
Latwiej byloby komus poprawic kod gdybys podal cale pliki, bo tak pare linijek patrzac to gowno mozna pomoc.

Darmowa wersja premium - cool. Pozatym zamiast spatchowac bledy to wyjebales kod z AAC'a, gratz.

lanzzz, wjebałeś wszystko co jest na forum, poza tym są jeszcze dziury znane paru osobą :)
Prosze, moglbys sie poczuc jeszce troszeczke bardziej fajny, ze znasz jakies 'dziury', plz tak odrobine fajniej sie poczuj.

Nie działa i ten gesior...
Próbowałem nawet chmod 777 i nic.Ciągle te błedy...
CHMOD nie ma nic do rzeczy z bledem w kodzie.


Wiem że są ale znacznie mniej. Więc wystarczy z pół godziny aby go dołatać.
No to dołataj, a nie gadasz ;)
THIS.

Są jeszcze dziury.
Cos na IRCu Cie nie widuje texoniku ostatnio ;[.
 
Nikt nie mówił, że nie będzie ich więcej....

My ich nie widzimy... :)

@temat

Jeśli jesteś pewny, że te błędy są fałszywe, to napisz czego używasz xampp/apache2?
Z tego co wiem, to jedynie wersja 1.6.8 współpracowała z Gesiorem (XD), no ale dla chcącego nic trudnego, żeby sobie poprawić :). Spróbuj xamppa 1.6.8 (jeśli go w ogóle używasz).
 
Darmowa wersja premium - cool. Pozatym zamiast spatchowac bledy to wyjebales kod z AAC'a, gratz.


Prosze, moglbys sie poczuc jeszce troszeczke bardziej fajny, ze znasz jakies 'dziury', plz tak odrobine fajniej sie poczuj.


[.

Otóż chojraczkq mówie o tym ponieważ dlatego, że jak można posklejać z forum acca, nie poprawiać żadnych dziur np.

- Removed Houses.php

Dla lancka lepiej usunąć niż naprawić, bo się na tym nie zna więc nie powinnen się zabierać za takie rzeczy.

Poza tym, dużo gadasz mało robisz.
 
My ich nie widzimy... :)
Jeśli jesteś pewny, że te błędy są fałszywe, to napisz czego używasz xampp/apache2?
Z tego co wiem, to jedynie wersja 1.6.8 współpracowała z Gesiorem (XD), no ale dla chcącego nic trudnego, żeby sobie poprawić :). Spróbuj xamppa 1.6.8 (jeśli go w ogóle używasz).

Serwer ovh...


To wkońcu która wersja gesiora będzie dobra? W sumie wgrałem już z 5 różnych wersji i żadna nie działała...
 
Last edited:
Serwer ovh...


To wkońcu która wersja gesiora będzie dobra? W sumie wgrałem już z 5 różnych wersji i żadna nie działała...

To moglby byc nawet server NASA...
Ale dalej nie wiemy czy masz tam Windowsa/Linuxa.
Daj bledy i cale pliki w ktorych wystepuja, moze cos podzialamy.
 
Back
Top