• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Cipsoft

akues

Well-Known Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
1,653
Reaction score
73
Location
Poland
Ile z hajsu z otsow jest czyste? Według mnie na otsach nie powinno sie zarabiać. Powinny być dotacje na serwer jak ktoś narzeka że nie ma hajsu..

Wszyscy korzystamy z własności cipsoftu np. grafik, map, clienta no i z skryptów ogólnodostępnych, nie jest to gra stworzona w 100% przez nas. Dzieci kradną komórki rodzicom albo czatują na czateri podając się za piękne panny wyłudzając (i kradnąc) sporo hajsu żeby mieć softy...

To jest brudny hajs... i tak mnie teraz zastanawia dlaczego cipsoft na to pozwala, dlaczego nie zacznie swoich otsów stawiać? Przecież napewno wiedzą ze otsy istnieją a oni nic sobie z tego nie robią.. Coś tu jest nie tak.

Przecież mogli by zrobić coś jak test-server gdzie ludzie by mogli się wyżyć na czymś :D A tak to ludzie się wkurwią ze padli na rl i idą na otsy i ślą smsy. W sumie jest serwer hardcore no ale tam też trzeba sporo expić, a mogli by stworzyć jakiś świat i np. co rok restart dziwne że nad tym jeszcze nie pomyśleli. Czy są aż na tyle głupi że nie chcą mieć więcej hajsu czy poprostu dla nich hajs się nie liczy xD?

A tutaj mafia się kręci :p powinniśmy jakoś podziękować cipsoftowi że nic z tym nie robi.

O co tu chodzi xD
 
Sa już dwa servery exp x2. Może dojdzie do jakiejś zmiany bo z tego co widziałem na forum, Cipsoft oznaczył jedną, ważną propozycję jako "przekazaną do content teamu". Było coś tam o łączeniu starych światów i tworzeniu nowycy. Jeśliby poszli na to co może coś z tego wyjść.

No bo po co prawie setka serwerów gdzie graczy jest po 200-550. Z czego te testowe x2 praktycznie full zawsze.
 
Sa już dwa servery exp x2. Może dojdzie do jakiejś zmiany bo z tego co widziałem na forum, Cipsoft oznaczył jedną, ważną propozycję jako "przekazaną do content teamu". Było coś tam o łączeniu starych światów i tworzeniu nowycy. Jeśliby poszli na to co może coś z tego wyjść.

No bo po co prawie setka serwerów gdzie graczy jest po 200-550. Z czego te testowe x2 praktycznie full zawsze.

No powinni zrobić nowe światy, te dwa nowe 2x to był b.d ruch. Tak jak napisałeś są praktycznie zawsze pełne.

A tutaj widać efekty 2 nowych światów: :D

Ecep53A.png


Cipy potrzebują jakiejś rewolucji z serwerami, tak jak otsy.. jak tylko do tego dojdą Tibia moim zdaniem powinna stać sie o wiele popularniejsza, bo teraz to tylko hlvle biegają wszędzie i trochę słabo się gra, nowym ludziom trudno się wybić dlatego Tibia traci na popularności. Jak tylko ogarną coś z tymi światami powinno sie poprawić, tutaj dowód na to że jak poszła fama o nowych światach to zaraz więcej ludzi zaczeło się dowiadywać o tibi i zaraz na otsy więcej zaczeło wbijać :D

7Os5e86.png


Do tej rewolucji wystarczy jeszcze dodać w chuj dużo reklamy np. w TV (chociaż myślę ze tibia jej nie potrzebuje - bo sama się najlepiej reklamuje :D) -

I będziemy mieć Tibie popularną niczym WOW czy LOL!

Eh.. :D Czas pokaże... Oby te marzenie się spełniło - cały świat grający w tibie xD
 
Tibia ssie, nie wyobrażam sobie że kiedykolwiek zostanie jedną z gier e-sportu.

Co prawda wymaga znaczych modyfikacji, a Cipsoftowi nie mamy za co dziękować tylko dev-om tfsa ^_^

Myślę że bez nich by nie było aż tak stabilnych serwerów jak są dziś, dzieci płaczą że są niestabilne ale nie potrafią fixnąć paru gówien, jak dla mnie czas tibii przeminął bezpowrotnie i będą w niego grać tylko starzy gracze, świat się kręci wokół 3D ^_^.

Ale miejmy nadzieje że kiedyś się wybije, ale wymaga drastycznych zmian.
 
Ale Tibia ma tak naprawdę jeden olbrzymi problem - jej twórcy. Nie rozumiem paru działań.

Zamiast skończyć raz na zawsze z botami pisząc nowego klienta, to bawią się we flashe i inne bzdury. Z drugiej strony liczba online wtedy by mocno spadła, a z kolejnej strony większość osób nie gra bo gra dużo botów. Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż 100 knight w mint wallin na cyclopach zabijający owe cyclopy na hita.

Po botach jest mnóstwo innych problemów, które ludzie sami wyłożyli Cipsoftowi i on sam o nich pisał. PvP, PA, balans i mnóstwo nie doróbek, na które CS jest głuchy (choćby blokada depozytów przed spamującymi botami, tymi od wiadomości i tymi od śmieci).

Gre musieliby naprawić, bo jest w opłakanym stanie tak naprawdę. A reputacja jej też nie najlepsza.
 
Też zjebany system przeciwdziałania cheaterom, zamiast wypierdalać wszystkich GMów powinni zbierać raporty ze wszystkich światów w jednym miejscu, widzianym przez nich i pozostawić prosty prosty przycisk GMowi w stylu "loguj i teleportuj do botera".

Nie mniej jednak te problemy zaczynały się gdzieś koło 2010 roku, już wtedy zaobserwowano b. duży spadek liczby graczy i wzrostu cheaterów, a jednak:
CipSoft GmbH - Online Entertainment
 
pvp będą testować niedługo
śiwat się kręci wokół 3d? to lepiej, że jest coś innego
kolejna słabsza wersja wowa nie przejdzie
 
Ciekawy jestem co powiedział Cipsoft na GDC w '12 na temat: «Cheaters, Hackers, Script Kiddies – The Dark Side of Online Games» ; )
 
hehe no napewno, nie żeby coś, ale z 2 nowymi serverami, cipsoft zyskał niby 2k ludzi, ale tym samym stracili trochę na starych światach... chodzi o to, że jeśli zrobią servy z lepszym i łatwiejszym expem to na starych będzie mniej o wiele grało ludziu...

po za tym, to nie cipsoft się zmienia tylko ludzie... kiedyś 140 lvl był kozakiem i no lifem.. a teraz 140 lvl to noob

pamiętam jak kiedyś na berylii był 1 w top jakiś typ chyba ze 140 czy 160 lvl'em, to jak ktoś miał 40-60 to już był ogarnięty, a 100 lvl był jak dzisiaj 300+

i wtedy gra była lepsza, bo monstery były dobrze wyważone itp., a teraz to nie ma sensu wgl, stare expy też bo ta gra była przewidziana, że maks lvl to będzie 100...
 
Ja mam 116 rp i dla mnie kozak, jeszcze kilkanaście lvli i wszystkie przedmioty będą dla mnie dostępne
Dalej to już tylko cyferki
liczy się ogar,a nie kto dłużej bota puszcza...

Mam za słaby skill na hydry(chyba im poprawili healing przy wprowadzaniu nowej amunicji...), ale sposobem grimy biję
można? można!
 
Bot Cie wyexpi, uleczy, więc z tym stwierdzeniem że w tibii liczy się ogar się z Tobą nie zgodzę =]

Po chuj ten bot? Nie chcesz grać samemu to nie graj.
 
Ja mam 116 rp i dla mnie kozak, jeszcze kilkanaście lvli i wszystkie przedmioty będą dla mnie dostępne
Dalej to już tylko cyferki
liczy się ogar,a nie kto dłużej bota puszcza...

Mam za słaby skill na hydry(chyba im poprawili healing przy wprowadzaniu nowej amunicji...), ale sposobem grimy biję
można? można!

ja na otsie u talaturena biłem grimy na 70~~ lvlu z fire wallem więc nie kozacz, na rl biłem 200 palkiem też z fire wallem,

co więcej 200 palkiem strackowałem solo nową banutę po aktualizacji, koxie wbiegnij nawet teraz 250 palkiem w 5 medusek itp, ale z fire wallami da się i energy ringiem
 
Po chuj ten bot? Nie chcesz grać samemu to nie graj.

A czytać ze zrozumieniem potrafimy? bo ja się tu jasno wyraziłem na temat bota - robi wszystko za nas, w tibie już nie gram full czasu, około 3 lat więc...
 
Bot Cie wyexpi, uleczy, więc z tym stwierdzeniem że w tibii liczy się ogar się z Tobą nie zgodzę =]

Nawet jeśli napiszesz perfect healera to w tej chwili nie ma bota biegającego idealnie, na eka się nada, magami może nawet bić czasem lepiej, niż gracz(celowanie wave/beam), ale pala najlepiej ręcznie
i nie wyexpi mnie: szkoda konta to raz, dwa to jak mogę włączyć tibię to gram lub runy robię a włączonego kompa nie zostawiam
Jasne, z magebombą w pvp raczej dużych szans nie ma, skoro w ~100ms koleś zejdzie do 0
Ale poza tym nawet lepszy czas reakcji nie zastąpi taktyki
ja na otsie u talaturena biłem grimy na 70~~ lvlu z fire wallem więc nie kozacz, na rl biłem 200 palkiem też z fire wallem,

co więcej 200 palkiem strackowałem solo nową banutę po aktualizacji, koxie wbiegnij nawet teraz 250 palkiem w 5 medusek itp, ale z fire wallami da się i energy ringiem
na otsie to wiesz ;d

Do 200 lvla mam dalek jeszcze, ale da się zrobić pewnie
myślę, że bez ringa nawet łatwiej(smp/gsp dają za mało many, raz combo przetrwasz, ale ciągły atak będzie zabójczy)
 
img

Aktualny zespół cip.

Ci z przodu to GODs :D

Ciekawe jakby wyglądał zespół otlandu (pb)

Czyli rzucasz wyzwanie, PB RL Photos 2013? :p

A czytać ze zrozumieniem potrafimy? bo ja się tu jasno wyraziłem na temat bota - robi wszystko za nas, w tibie już nie gram full czasu, około 3 lat więc...

Jak dla mnie to był koment wychwalający bota. A tego nigdy nie zrozumiem, szczególnie w takiej grze.
 
Back
Top