• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Co o tym myślicie?

Alehopper

†C++|C#|Java†
Joined
Jun 25, 2011
Messages
325
Reaction score
17
Location
Poland
Chcę stworzyć serwer, który nie opierałby się na głównych zasadach Tibii - oczywiście żadnych zmian w kliencie nie będzie. Na początku chciałbym się zapytać czy tworzenie serwera pod Tibię 8.7 to dobry pomysł? Czy opłaca się pracować nad takim klientem?

Jeśli chodzi o serwer, to staram się to wam jakoś wytłumaczyć. Cała gra będzie opierać się na świecie pvp - czysty war. Zamiast profesji chciałbym wprowadzić system postaci: czyli początkowo wprowadzić 8 bohaterów, którzy będą mieli 8 (lub więcej aktywnych umiejętności, a każda z umiejętności 5 poziomów) - każdy nowo-zarejestrowany gracz przy tworzeniu postaci ustalał by profesję (czyli bohatera). Każdy bohater (lub grupa ich) mogła by nosi inny typ broni, i tutaj jedna ciekawostka: włócznie (i inne odmiany jej) miały przy inny typ ataku - nie jako broń dystansowa, ale to może zdradzę później. Następnym zmianą było by usunięcie poziomu - całkowicie, i zamiast niego wprowadzić system rang (od 1 - do 20 przykładowo, czyli z ograniczeniem). Ranking zmieniał by częściowo statystyki bohatera (melee, defense, żytko itd.). Przy tym przy każdym awansie rankingu, postać mogła by dodać/zwiększyć poziom danego zaklęcia. Oczywiście na poziomu pierwszym postać może dodać 2 lub 3 punkty.

Zamiast pieniędzy, które zdobywa się przy zabijaniu stworzeń, wprowadził bym krawe monety, czyli łupy za zabicie innego bohatera (gracza). Przy tym, jeszcze zapomniałem wspomnieć o bossach, które także chciałbym wprowadzić - czyli potworowi z AI (jakieś eventy, może ewolucje potwora w trakcie walki itd.).

Myślę że jakoś to napisałem, jeśli coś nie zrozumiałe - proszę pytać. Odpowiadajcie na głównie pytanie: Co o tym myślicie? Plus, czy będą chętni?

@edit
Mogę to też zrobić pod klienta 7.6, ale też nie wiem czy będą chętni na taki stary klient :).
 
Nie dowiesz się czy to dobry pomysł, zanim go nie otworzysz dla graczy.
 
Jezeli chcesz miec ciut wiecej graczy to zrob ten serwer pod tibie 8.6 poniewaz nie ma elf bota pod 8.7. Chyba ze ci na tym nie zalerzy ;P
 
Głównie zastanawiam się nad stworzeniem tego pod Tibię 7.6, opyla się, czy raczej to już by było samookaleczenie (przenośnia)?
 

Similar threads

Back
Top