• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Co sądzicie o OT Client ?

Swoją drogą ładnie takimi klientami ludzie grają cipsoftowi na nosie, pokazując że można zrobić coś konkretnie i z efektem.
No ale taki klienty były tylko trzy jeśli mnie pamięc nie myli. Ronclient, YATC (wychodzi na to, że już oba zawieszone) i zostaje otclient.
 
otclient był przez YATC, to ten sam projekt czy ktoś wskrzesił go i od nowa?

No z tego co mi wiadomo to otclient jest nowym klientem. Będzie raczej wspierany na otlandzie.

YATC był na otfansie.
 
YATC (Yet Another Tibia Client) zawdzięcza swoją nazwę właśnie dzięki temu, że istniał już OTClient i jak widać pomysłu na konkretną nazwę.
No i swoją drogą, to chciałbym zobaczyć jakieś usprawnienia, w stylu integracji klient<-->serwer żeby np. dodać nowe sprite'y podczas sesji itp.
 
No i swoją drogą, to chciałbym zobaczyć jakieś usprawnienia, w stylu integracji klient<-->serwer żeby np. dodać nowe sprite'y podczas sesji itp.
Od tego został wprowadzony system modułów, żeby samemu sobie pododawać wszystkie funkcje, które będziemy uważać za potrzebne.
 
Czy mógły mi ktoś poradzić w jaki sposób zwiększyć maksymalne wartości które są wyświetlane w skillwindow?
Wiem, że trzeba zmienić typ zmiennej, btw. znalazł ktoś gdzie zapisywane jest ip i port serwera podczas logowania?
 
Czy mógły mi ktoś poradzić w jaki sposób zwiększyć maksymalne wartości które są wyświetlane w skillwindow?
Wyłącznie w kodach źródłowych - choć wolno by pokombinować z modułami, np.
Lua:
connect(ProtocolGame, { onOpcode= EventonOpcode })

function EventonOpcode(code, message)

end
Bardzo fajna sprawa z tym klientem, i gdy coraz bardziej analizuje kod, tym bardziej mi się podoba - ogólnie zastosowanie funkcji C++ 11 też jest bardzo dobrym pomysłem.

znalazł ktoś gdzie zapisywane jest ip i port serwera podczas logowania?
Poszukaj sobie pliku entergame.lua, tam jest wszystko zapisane - źródło:
Lua:
function EnterGame.doLogin()
  G.account = enterGame:getChildById('accountNameTextEdit'):getText()
  G.password = enterGame:getChildById('accountPasswordTextEdit'):getText()
  G.host = enterGame:getChildById('serverHostTextEdit'):getText()
  G.port = tonumber(enterGame:getChildById('serverPortTextEdit'):getText())
 
A miałby ktoś pomysł na to jak ukryć moduły tak aby klient wciąż działał? Bo na razie to się nie nadaje do używania przy OTS w takim stanie. Bo każdy sobie poedytuje co będzie chciał (gracze).
 
A miałby ktoś pomysł na to jak ukryć moduły tak aby klient wciąż działał? Bo na razie to się nie nadaje do używania przy OTS w takim stanie. Bo każdy sobie poedytuje co będzie chciał (gracze).
Da rady. Wystarczy tylko menadżer modułów usunąć, i spróbować jakoś skompilować skrypty LUA (zapakować, lub coś w ten deseń).
 
Jest jeszcze parę niedociągnieć, jak np. brak opcji clean window, czy kopiowania danej CZĘŚCI wiadomości (da się tylko całą), ale pewnie to poprawią ;p
 
Jest jeszcze parę niedociągnieć, jak np. brak opcji clean window, czy kopiowania danej CZĘŚCI wiadomości (da się tylko całą), ale pewnie to poprawią ;p
Zgłoś to do nich ;), może ci rangę zmienią.
 
Wyłącznie w kodach źródłowych - choć wolno by pokombinować z modułami, np.
Lua:
connect(ProtocolGame, { onOpcode= EventonOpcode })

function EventonOpcode(code, message)

end
Bardzo fajna sprawa z tym klientem, i gdy coraz bardziej analizuje kod, tym bardziej mi się podoba - ogólnie zastosowanie funkcji C++ 11 też jest bardzo dobrym pomysłem.


Poszukaj sobie pliku entergame.lua, tam jest wszystko zapisane - źródło:
Lua:
function EnterGame.doLogin()
  G.account = enterGame:getChildById('accountNameTextEdit'):getText()
  G.password = enterGame:getChildById('accountPasswordTextEdit'):getText()
  G.host = enterGame:getChildById('serverHostTextEdit'):getText()
  G.port = tonumber(enterGame:getChildById('serverPortTextEdit'):getText())

Tutaj możemy ustawić defaultowe wartości.

Code:
local account = g_crypt.decrypt(Settings.get('account'))
  local password = g_crypt.decrypt(Settings.get('password'))
  local host = 'xxxx.net'
  local port = '7171'
  local autologin = Settings.getBoolean('autologin')

Co do zwiększenia wyświetlania maksymalnej ilości Expa, many itd. wciąż się nad tym głowie
 
Co do zwiększenia wyświetlania maksymalnej ilości Expa, many itd. wciąż się nad tym głowie
Wolno i w źródłach i wy pakietach. Sposób po dałem wyżej ;).
 
A miałby ktoś pomysł na to jak ukryć moduły tak aby klient wciąż działał? Bo na razie to się nie nadaje do używania przy OTS w takim stanie. Bo każdy sobie poedytuje co będzie chciał (gracze).

Czyli że jak z edytuje sobie to mogę np mieć inne skille na ots? Bo nie rozumiem tego.
 
Czyli że jak z edytuje sobie to mogę np mieć inne skille na ots? Bo nie rozumiem tego.

Wszystkie dane postaci są zapisywane po stronie serwera. Nie o to mi chodziło. Po prostu w obecnej formie klient ma wywalone wnętrzności na zewnątrz i można w nim grzebać, przydałaby się np. taka wersja finalna jak klient Cipsoftu gdzie mamy tylko .pic, .spr, .dat, .exe i cos tam jeszcze a nie kilkanaście folderów.
 
chcesz mioże mój kod do szyfrowania skryptów?
znaczy generalnie oskar pewnie spokojnienapiszew własny ale jest to pomysł, nie?
do tego zmiana struktury dat i spr i tylko ktoś, kto wie co robi może coś osiągnąć
 
chcesz mioże mój kod do szyfrowania skryptów?
znaczy generalnie oskar pewnie spokojnienapiszew własny ale jest to pomysł, nie?
do tego zmiana struktury dat i spr i tylko ktoś, kto wie co robi może coś osiągnąć

Każda pomoc się przyda ale na razie i tak Oskar nie chce zbytnio skupiać się na otclient. Musimy skończyć reszte rzeczy.
 
a co do wsadzenia do jednego pliku to dajesz w 7z z hasłem wszystko i wypakowujesz doramu onstartup i czytasz noirmalnie czy coś, oskar będzie wiedział o co chodzi
 
A jak to jest z tibiamapą bo nadal się nie dowiedziałem? Bo jakoś po restarcie clienta znika o_O nigdzie się nie zapisuje? I czy nie da rady by jakoś się zapisywało?xd
 
Back
Top