• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Co teraz najbardziej opłacalne?

Status
Not open for further replies.

vimoco

ۤ
Joined
Jan 11, 2009
Messages
1,011
Reaction score
9
elo,

co teraz się opłaca stawiać? bo na rl map typu iriana exp jak na vexorii to nie chcą grać :Q
evo? czy maybe rl map + low exp ? a moze roxora ?; d
 
Własna mapka, low rate RPG.
Jakaś dobra ogarnięta ekipa, troche chęci...

Nie stawianie OTS'a "na szybko", "bo jak som gracze to jes kaśora".

Moim zdaniem bardziej wartościowi są gracze na takim RPG'u, niżeli na jakieś RL-Mapce x100. Tam gracze wchodzą i wychodzą, niby coś się zarobi, niby graczy przybędzie, ale będzie powiedzmy awaria w serwerowni chociażby jedno dniowa i graczy masz -25% (conajmniej). RPG(/lowrate) to przede wszystkim "przywiązanie". Jeżeli masz swój serwer, oryginalny i graczowi się on spodoba to nie będzie szukał innego, tylko grał na twoim.
Tylko pierwsza rzecz trzeba zrobić oryginalny serwer i zrobić to tak, żeby podobało się graczom.
 
Tylko że takie customy się nie utrzymują, bo najebane tych rl map...
 
@2xUP #edit [...]

Spokojnie, utrzymują się. Problem polega na tym, że RPG'a wolniej się rozkręca ale daje lepszy efekt końcowy (lepsza społeczność graczy + klimat).

To jest jak z pchaniem samochodu.
RL-Map to taki maluszek, wołasz sąsiada i razem lajtowo pchacie, rozpędzacie i jakos jedzie te 10km/h. Z tym, że jak trafisz na chate sołtysa to sru, bum, tra la la la i się zatrzyma (może nawet nie roz* sołtysowi chaty :D).

Z RPG jest jak z ciężarówką, potrzeba zwołać całą wieś, pchacie te ciężarówe, rozpędzacie, jakos jedzie te 10km/h. Spotka chate sołtysa to ją rozp*** (nioch nioch), troche zwolni ale dalej będzie jechać.


RPG wolniej się buduje, ale jest przyszłościowe. Nie ma co się tłumaczyć real-mapkami. One były (no prawie zawsze) i będą. Jak chcesz to stawiaj kolejną (jak rozkręcisz??), napłodzi ich się taka ilość, że "Real x[1-99999]" będzie synonimem "OTS".
 
Utrzymasz sie spokojnie juz nawet przy 30 graczach.

Duzo eventow to jest wazne, ciagle jakies nowe bossy itp etc.
 
No dobry przykład dałeś, tylko mowie RL Mape trudno rozkręcić zeby ci grało te stałe 50 ppl, bynajmniej ja nie znam sposobu.. bo otserlvist.org złote podświetlenie prawie nic nie daje.. wiec tak czy siak nawet rl mape trudno rozkręcić żeby te 50 ppl było

@down
bo teraz trudno... nawet idealny serwer nie moze sie wybić... nie wiem co ludzie robią ze im gra po te 100-200 ppl na rl mapach czy evo...
 
zobaczcie sami ruszył nowy dobry serwer imperium.mine.nu przyglądam się mu i od 2 tygodni nie było ani crasha ani laga Gm bardzo mili i każda rzecz jaka zostanie zgłoszona natychmiast zostaje poprawiona czego ludzie nie wchodza na ten serwer?
 
Bo go reklamujesz w tak bezczelny sposób ;<

#edit
Utrzymasz sie spokojnie juz nawet przy 30 graczach.

Duzo eventow to jest wazne, ciagle jakies nowe bossy itp etc.
Warto dodać, że samo utrzymanie RPG'a jest o wiele tańsze (kwestia wielkości mapy, chyba że idziemy na całość :]).

Najważniejsza - moim zdaniem - jest ekipa. Jeżeli znajdziesz 1-3 ogarnięte osoby, które w swoim "fachu" (tj. o ile bawimy się w oryginalność to - autorskie WWW czyli jakiś webmajster, ktoś kto pomoże mapperowi klepac skrypty (LUA) - to kolejna osoba, sam mapper - jak chcemy miec mapke w miare szybko robioną :p).
 
a z tego co widze to jest w 100% Rl mapa bez bugów wszystkie questy, domki, addony działają dodali nawet bardzo ciekawe upgrade runy co nie spotkalem sie na innych serwerach

reklamuje??? jestem tylko ciekawy jak zachecic ludzi do gry na tym ots.. bo naprawdę jest dobry
 
Last edited by a moderator:
I robisz to tak bezinteresownie? "Spłyń".

#edit
Co do "imperium.mine.nu" - Dlaczego bym tam nie zagrał?
a) Chujowo wykonana strona, zwykły gesior. Niczym się nie wyróżnia, takich serwerów są seetki.
b) Shop - Z tego co wiem to jest ułamek graczy którzy na to zwracają uwagę. Na start można wyłączyć, a później przy 30+ graczach bezczelnie włączyć ;< (ależ ja jestem zły i niedobrryryyyyy!!!)
c)
Posted by Account Manager
FUUFUFFUUFUFUFUUFU!UUUU!U!U!U!!!!
Wybacz! :D

Ogólnie - Dla gracza ważne jest pierwsze wrażenie. Podstawa to zachęcić go do wejścia na serwer. Nie ważne czy sam serwer będzie lagował czy nie, czy będą bugi na mapce czy nie. Najważniejsze jest to, żeby po wejściu na strone pomyślał - "Hm, wejde sprawdze bo fajnie wygląda", albo "O jakies inne!", ewentualnie "nie odjebane, sprawdze to". Największą patologią jest zatem robienie custom-client'ów (no comment).

Jeżeli uda Ci się już zmusić gracza, żeby od niechcenia wbił na swój serwer wtedy możesz martwić się o mapkę, NPC, bugi itd.

Druga rzecz to "polecanie" - otóż z autopsji wiem, że gracze są jak dzikusy. Żyją w stadach.
Zwerbujesz jednego - Reszta pomyśli (w "plemieniu"):
"O, nasz tam poszedł. My sprawdzić gdzie on poszedł, jak naszemu być tam dobrze to może nam też być później dobrze tam! My iść tam!"

A więc musimy za grupę docelową obrać właśnie takich dzikusów w plemionach (nie w tej grze...).

Jak to dokładniej zrobić sam pojęcia nie mam. W każdym razie jest to jakaś wskazówka ^^ (pisać do gildji? tylko gdzie :D, do grupy tibia na NK (NK, FUFUFUUFUFUF!!! WYBACZ!!!) ?).
 
Last edited:
Dobra to nie temat do kłótni tylko do wypowiadania sie na temat :>
 
Wg. mnie reklamowanie RL map jest banalne, ludzie odrazu wchodza na nowe serwery bo chca panowac odrazu gilldiami i botuja juz od pierwszych nocy.

Co do RPG, tu juz jest trudniej, to mnie wlasnie zabilo mialem dosc dobry serwer RPG lecz zbyt duzo zainwestowalem w server i reklamy nie robiac zadnego przeszukania 'rynku' mozna to tak nazwac, okazalo sie dopiero potem ze to byl szczyt mody na rl mapy, wiec server z fartem dotrwal do 180 rekordu. Bylismy jedynym OTS custom map na 1 stronie otservlist, przynajmniej na to wygladalo.

Edit

Darqnies ma racje, strona jest wazna. Pamietam jak gadalem na VT z graczami to powiedzieli ze jak zobaczyli strone to odrazu weszli ^^

Riplem 2 szablony ktorych zaden OTS nie mial, polaczylem w jeden. Druga akcja byla taka, aby skomplikowac ladowanie szablonu przez Gesiora, aby byle noob nie mogl sobie go skopiowac czyli doslownie kod zrodlowy, musialby go troche zmieniac a komu by sie chcialo to robic :) I nie, nie widzialem nikogo aby uzywal takiego szablonu. Ponadtwo kilka ciekawych funkcji na samej stronie, i to ich przyciagnelo.
 
Last edited:
To jest jak z pchaniem samochodu.

eeeee?

tn_1200048828.jpg


@Darqnies

Największą patologią jest zatem robienie custom-client'ów (no comment).

Największą patologią jest granie na botach, około 90% graczy nie potrafiła by się sama wyleczyć gdyby nie bot i jak tu grać z takimi osobami

custom-client'ów - zawsze jakieś zabezpieczenie antybotterskie
bany za bota - wbija team fastem znajduje jakieś expowisko i stawia bota dostaje bana i z płaczem odchodzi z serwera i tak następnych kilkanaście/kilkadziesiąt osób i teraz pytanie czy jest sens stawiać rpg mapę na której nie można bottować? Bo taka jest prawda jeśli na jednym serwerze nie mogą bottować to szybko znajda inny na którym będą mogli...
 
zawsze jakieś zabezpieczenie antybotterskie
LUA + Wyobraźnia = Lepszy "antybot" niż CS + Większa ilość graczy.

Jeżeli uważasz, że środowisko graczy @OTS to sami "botterzy" to jesteś błędzie. W każdym razie ja, kiedy grałem na OTS, TibiAuto używałem tylko do łowienia ryb (o CaveBot'cie nie było mowy; innych botów nie używałem w zasadzie można się domyślać dlaczego).

Botter jest jak taki "ziomal" z serwera RL-Map. Gówno wart.

Gracz widzisz ma wartość. Gracz który gra uczciwie - jest więcej wart niż 10 botterów/h-rate'owców (jak kolwiek ich tam zwał).

Popatrz kiedy miałem swojego RPG'a - 30 graczy on - Serwer jak to wiadomo "padł" po 2 miesiącach (jakoś tak wyszło, hosterowi szajba odbiła). Po "upadku" na GG dostałem mały spamik - dlaczego upadło itd., wszystko ładnie wyjaśniałem, pisały miłe osoby - jakoś nie czułem "oddechu neo-kid" ("Kurwa włączaj serwer!" etc.). Zrobiliśmy konferencje na Skype'ie, obgadaliśmy temat i serwer "reaktywowaliśmy" (z paroma tutorami na pokładzie :p) z własnych pieniążków - gracze byli gotowi "zainwestować" w serwer i składali się przez kolejne 2 miesiące, później nie było graczy i reklamy - stwierdzilismy ze fajnie się współpracowało, ale to nie ma sensu.

Z kolei przy "TibiaStories v2" - czyli real mapce, było całkiem inaczej. Grało 150 graczy (rekord 200 i machina łapała zwieche, pierwszej klasy nie była). Jak to zrobiłem - otóż w owym czasie brak SMS-Shop'a działał jak magnes (dziś już nie koniecznie). Serwer stał 3 miesiące, oczywiście na dedyku "sponsorowanym" (gość miał w tym biznes) - z tym, że po pewnym czasie owemu sponsorowi jak każdemu odbiła szajba. Serwer padł, zero "echa". Jako że byli gracze chciałem to później reaktywowac (a co - miał bym biznes na SMS'ach nie?) - tylko nie było z kim :).

@img
Ależ to jest zabawne, do chuja pana! Bo się popłacze ;o, goń się...
 
Last edited:
A ja nie polecam stawiać pod 8.5 evo!

Reklamowałem tydzień, ciekawa mapa(własne miasto), dużo expowisk, wcale nie drogi i duży sms shop. 2000 sms-ów wysłałem dla reklamy i chuja 50 graczy :D

@up tak szczerze to tylko nooby nie mają teraz bota(mówie tu o dzieciach 12 letnich),

Nikt raczej na ots-ie expić nie będzie, może jak wyjdzie jakiś zajebisty rpg i odrazu poinformuje, że jest ban za bota...
 
Jeżeli uważasz, że środowisko graczy @OTS to sami "botterzy" to jesteś błędzie. W każdym razie ja, kiedy grałem na OTS, TibiAuto używałem tylko do łowienia ryb (o CaveBot'cie nie było mowy;

Nie uważam że to sami botterzy ale znaczna większość graczy na otsach używa bota i to jest cholernie irytujące dla uczciwych graczy którzy jednak tracą czas aby wyexpić postać itd.

Ja używałem TA do wbijania 15 mlvla knightem kiedyś czasy były inne boty nie miały takich funkcji co teraz elfbot TA nawet nie piła manasów z zamkniętych plecaków a teraz dashe nie dashe i uczciwy gracz nie ma szans dogonić takiego bottera.

Wydaje mi się że po tym upowszechnieniu mapy Iriany przynajmniej częściowo zmienił się pogląd na RL mapy coraz częściej na forum można przeczytać o stawianiu własnych map RPG a nie tylko RL i RL. Może z czasem wróci ten okres gdy większość serwerów posiadało własną mapę rpg niski exp i klimat a nie EVO, RL lub otsy exp x9999999
 
Last edited:
2000 sms-ów wysłałem dla reklamy
To taki nowy chwyt reklamowy?

Coś ala:
"23NDjs2 - [mojnowyzajebistyOTS.sytesior.net!] - Kod na 100 punktów! Wchodzić, kto pierwszy ten lepszy!"

TA nawet nie piła manasów z zamkniętych plecaków
Dało się "minimalizować" xP...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top