• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Crash servera

Xbass

New Member
Joined
Sep 12, 2008
Messages
371
Reaction score
0
witam mam problem z crashami w ciagu 5 minut stalo sie tak 2x
czy to ktos je wywoluje czy ja zrobilem jakis blad?
sqlbug.png

jesli jest to jakis blad spowodowany zlym skonfigurowaniem phpmyadmin to prosze o porade jak go naprawic
 
1. Dodaj sobie tabelki z SMS Shopu - Gesiora oczywiście.
2. A ten error ... To, że nie może zapisać graczy.
 
Zapewne używasz TFSa 0.3~~, więc się nie dziw, on ma, miał i raczej będzie miał zjebany mysql_reconnect :)
 
to juz wiem dla czego tyle ludzi woli 2.0 ;/
czekam na wypowiedz jakiegos speca.
 
sie robi panie kapitanie zaraz dam raport z akcji :>
#edit
na chwile obecna ani jednego buga :> dam rep jak zadziala :> aha i popraw sie mam system debian 5.0 wiec napisz bez sudo komus sie przyda.
 
Last edited:
Może nadaj bazie uprawnienia?

1. Wyłącz silnik.
2. Wyłącz mysql:

3. Idź do folderu z bazami danych

4. Nadaj uprawnienia:

5. Uruchom mysql:

6. Uruchom silnik.

I napisz czy pomogło.
watpie ze to pomoze poniewaz jak widzisz na screenie baza dzialala noramlnie i w pewnym momencie mysqla wyjeb... btw uzywasz wersji 0.3.2 tfsa?
 
najnowszej rc1pl2
#edit
jaki restarter polecicie mi pod debiana?
 
najnowszej rc1pl2
#edit
jaki restarter polecicie mi pod debiana?

;] to nie jest najnowsza niestety poszukaj na forum w distributions 0.3.2 wersji tam nie bedziesz mial zapewne takich kloptow
Code:
#!/bin/bash
while true; do ./theforgottenserver; done
 
kiedys tez to mialem na 3b2 pierwsze 4 dni nic pozniej sie sypal ;/
 
Mówię, że od 0.3+ jest NOWY system łączenia się z bazą a co za tym idzie jest zjebany reconnect, nie pomoże NIC innego poza powrotem do 0.2, słyszałem także, (bo wg. Elfa wszystko jest OK), no ale co on może wiedziec o czyms takim , jeśli jego mysql w użyciu zajmuje 14GB~ RAM :), standardowy serwer zaś 180 MB, i tu masz różnice :), możesz także pobawic się w config.lua;

sqlKeepAlive = 0 <- zmień na 0
mysqlReadTimeout = 10

u mnie 8h bez crasha... rekord chyba :)

a co do restartera;

co prawda to prawda mi to i tak nie pomoglo i dodam tylko ze te crashe nie wystepuja na 50 60 osobach tylko na 200 +.
 
terminate called after throwing an instance of 'std::logic_error'
what(): basic_string::_S_construct NULL not valid
Przerwane
hehe nowy blad :>
od wczoraj aż do teraz nie miałem crasha zaraz zoabczymy czy cos pomoże samme :>
#edit
Chciał bym aby Erpot się utaj wreszcie wypowiedział bo jest to nie tylko mój problem.
i mogę prosic jaśniej ocb z tym mysql w ramie?
#pietia
mi występują powyżej 120 online a na chwilę obecną przy 100/100 są żądsze. Jaki masz dedyk?
 
Last edited:
hehe nowy blad :>
od wczoraj aż do teraz nie miałem crasha zaraz zoabczymy czy cos pomoże samme :>
#edit
Chciał bym aby Erpot się utaj wreszcie wypowiedział bo jest to nie tylko mój problem.
i mogę prosic jaśniej ocb z tym mysql w ramie?
#pietia
mi występują powyżej 120 online a na chwilę obecną przy 100/100 są żądsze. Jaki masz dedyk?

Kimsufi 3XL i 200 + osob i na tym serverze sa crashe a na 2XL na drugim moim gdzie gra 40 -50 osob jeszcze nie bylo zadnego ...
 
Mówię, że od 0.3+ jest NOWY system łączenia się z bazą a co za tym idzie jest zjebany reconnect, nie pomoże NIC innego poza powrotem do 0.2, słyszałem także, (bo wg. Elfa wszystko jest OK), no ale co on może wiedziec o czyms takim , jeśli jego mysql w użyciu zajmuje 14GB~ RAM :), standardowy serwer zaś 180 MB, i tu masz różnice :), możesz także pobawic się w config.lua;

sqlKeepAlive = 0 <- zmień na 0
mysqlReadTimeout = 10

u mnie 8h bez crasha... rekord chyba :)

a co do restartera;
4,7GB, panie specu ;) ale co Ci po tym, że sprostuje, skoro i tak nie rozumiesz w jakim celu jest to zrobione (polecam poczytać trochę o innodb).
tak, wszystko jest OK, jeśli ktoś *umie* (z dużym naciskiem na umie). na "standardowym serwerze" (takim noobskim, gdzie konfiguracja nie została tknięta) save z 4 serwerami po 100 graczy każdy i 2gb bazy zapewne trwałby ok. minuty, gdzie u mnie wyrabia się w niecałe 10 sekund przy największym obciążeniu.

#topic:
polecam przejść na 0.3.2, bo tam wszystko działa- w 0.3.1 reconnect nie działał i była masa takich zgłoszeń, jak Twoje, a po wydaniu *.2 się skończyły.
 
Last edited:
dupa a nie działa, nigdy nie działało

w 0.3 doszedł kolejny błąd (crash) z OutputMessage, i jak zwykle nikt nic nie może zrobić, a tylko Ty wiesz jak to rozwiązać ;p no cóż.. wszyscy będą cały czas narzekać jeśli nie zmienisz swojej polityki. Wolisz 92348 razy odpisać komuś że bug dawno poprawiony (ale oczywiście tylko w private svn), niż wrzucić nową wersje z poprawką i już byś miał spokój a userzy by też byli zadowoleni :thumbup:
 
elf chyba nie ma crashow dlatego poniewaz nie ma na 1 serwerze 200 + osob ma 5 serwerow na ktorych gra po 100 -150 osob i to jest chyba ten problem .
Mam inny serwer na ktorym gra mala ilosc osob i tam jeszcze zadnego crasha nie bylo ^^
 
taki jest problem ze ci którzy robia donate maja dostep do tfsa bez bledow..
czy jest opcja aby baza danych z rc1 dziala na tfs 2.0?
 
dupa a nie działa, nigdy nie działało

w 0.3 doszedł kolejny błąd (crash) z OutputMessage, i jak zwykle nikt nic nie może zrobić, a tylko Ty wiesz jak to rozwiązać ;p no cóż.. wszyscy będą cały czas narzekać jeśli nie zmienisz swojej polityki. Wolisz 92348 razy odpisać komuś że bug dawno poprawiony (ale oczywiście tylko w private svn), niż wrzucić nową wersje z poprawką i już byś miał spokój a userzy by też byli zadowoleni :thumbup:
szkoda tylko, że kleksowi, który codziennie kilka razy na dzień zgłaszał się do mnie z żalem, że znowu mu się zepsuło, działa jak trzeba i nie ma już błędów z rozłączonym MySQL.
Problem z ip banami zaś, będzie naprawiony w 0.3.3.

PS. Błąd z OutputMessage występuje tylko na Windowsie, więc nie jestem w stanie go naprawić.
 
Back
Top Bottom