• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

crashe - różnica systemów operacyjnych

Domyslam że sie da bo mam gdzieś 0.3.6 skomilowanego w x64 tylko powiedz mi po co?? jak można to samo zrobić na linuxie i masz 100% wiekszą stabilność.

P.S Po co drążyć ten temat jak i tak wszyscy wiemy że windows jako system serwerowy sie nie nadaje?
 
Po co wy się o takie bzdety napinacie.. Proste, że jeden powie, że linux jest super, a drugi na siłę mu udowodni, że WIndows jest lepszy w czymś, po czym tamten pokaże co może linux i tak w kółko..

Szkoda tylko, że z tematu, w którym człowiek ma problem z crashami i zaobserwował, że na win7 mu nie crashuje, a na win XP tak, zrobiliście temat do przekrzykiwania się czy lepszy jest Linux Czy Windows... Kto ma rację itp. Super, wgl nie powinna być tu poruszona sprawa linuxa, bo przecież osoba, która założyła temat i oczekuje pomocy, chce najwidoczniej używać jak narazie win Xp... Nie gadajcie tylko, że chcecie go niby uświadomić, o wadach Wina i by się przeniósł na Linuxa... Bo jest tyle tematów na forum o tym, że to jest zwykłym spamem.

Oczywiście to forum, jak każde inne działa na zasadzie, że gdy 1 osoba coś palnie, to następnych 20 ekspertów się znajdzie do wojny, kto ma rację..


@Maniek5 nie masz co tu wojować, nawet jak byś im pokazał server z rl mapą przy 5k graczy i tak 90% tego forum powie, że linux i tak jest stabilniejszy, nie wiem kto ma rację, nie ma to żadnego znaczenia, ale prawda jest taka, że jeśli ktoś nie zna się dobrze na windowsie, to lepiej stawić na linuxie, o którym wie się tyle co nic, a i tak mieć w miarę stabilny server, niż męczyć się z windowsem i szukać pomocy, której i tak nie otrzyma się gdyż każdy powie, by rzucił wina i wziął Linuxa.

Aha i od razu wyjaśniam, moje zdanie, "że jeśli ktoś nie zna się dobrze na windowsie, to lepiej stawić na linuxie" nie oznacza moich poglądów, że windows jest lepszy od linuxa, bo moim zdaniem nie jest, podałem tylko możliwość, że gdyby jednak się okazało, że jakimś magicznym trafem windows jest lepszy to i tak ludzie będą gadać swoje.

To tyle.
 
wystarczą odpowiednie boosty i będzie stabilizacja na xp jak i na win 7

Nie zrozumiałeś aluzji. On nie korzysta z Polskich znaków i niestety czyta się to jak się czyta, nie możesz tego zrozumieć no trudno. Aha WRZUTA - MEGAOTS ;x

Kompilowałem tfski na kilku systemach unixowych no ale cóż, krzyczcie głośniej.

Masz cos do MegaOTS :blink: przeciez jest przezajebisty baner nie wiem o co ci chodzi :) zacznij jeszcze szukac moich postow na kfd gimpuj otos itp itd.
ps pro haxior jestes ze to znalazles ;)

Oczywiscie, ze sie da, treba tylko uzywac programow innych niz nieaktualizowany od ponad 5 lat dev cpp.
Poza tym zawsze mozna uzyc laatido.

A devcpp to kompilator? zawsze myslalem ze to tylko srodowisko programistyczne :blink:
 
A devcpp to kompilator? zawsze myslalem ze to tylko srodowisko programistyczne :blink:

Chodziło mu raczej o The Forgotten Dev-cpp, co oczywiście również jakby nie patrzeć jest środowiskiem programistycznym, aczkolwiek troszkę inaczej zmodyfikowanym..., typowo pod TFS.

 
Mam do was pytanko, jak sobie odpale na virtualnym u siebie na kompie debiana to tfs postawiony tam bedzie stabilniejszy i w ogole lepiej ?
 
Wirtualna maszyna to nie zbyt dobry pomysł - bo to wszystko jest bardziej uciążliwe niż posiadanie już wgranego (na dysku przykładowo) systemu. Przecież Windows (a bardziej program do wirtualizacji) musi przygotować środowisko do działania innego systemu w nim. Stabilność będzie taka sama jak na systemie linuksowym, ale wydajności spadnie.


Więc, najlepiej nie używać takich programów - a zainstalować na jakimś osobnym dysku (partycji) linuksa, na którym będziesz odpalał swój serwer.​
 
chodzi ci o cos w stylu 'windows 95 w windows xp w windows 7 ' ?
bo film spoko ale nie wiem o co chodzi D:
 
Chodzi mi o to że im wchodzisz głębiej (wirtualizujesz), wszystko zwalnia. Tam też czas zwalniał :)
 
@topic
Chcesz stawiac na wirtual boxie. To zalezy od Ciebie. Pamietam ze moj pierwszy ots stal na 256mb 1,2ghz, 10gb i 10mb/s wchodzil 50 gaczy na lagach :)
To wszystko zalezy od wielkosci mapy ilosci osob grajacych na serverze itp. Bo jak masz 8gb ramu 2x4x2,66 i neta 1GB/s w domu to wirtual box bardzo nie zwolni Ci kompa. Z reszta ja bym Ci polecil jeden system bez boxow ;)

@cuddi
Wejdz do srodka czarnej dziury to tez czas zwolni tylko chyba troche sie rozwrwiesz :)
 
@topic
Chcesz stawiac na wirtual boxie. To zalezy od Ciebie. Pamietam ze moj pierwszy ots stal na 256mb 1,2ghz, 10gb i 10mb/s wchodzil 50 gaczy na lagach :)
Lipnie, ja na Celeronie 896.813Mhz, 256mb, łacze 1/1mb miałem 97 osób bez laga :p
@cuddi
Wejdz do srodka czarnej dziury to tez czas zwolni tylko chyba troche sie rozwrwiesz :)

Rozerwie? Chyba ścisne ;)
 
Nie chce mi sie szukac naukowych wykladow ale powiem Ci to tak. jak bedziesz na tyle blisko czarnej dziury ktorej masa jest w pyte duza doznasz dzialania sily w pyte duzej ze najpier cie rozerwie (umrzesz) a pozniej twoje resztki beda w czarnej dziurze i tam z pewnoscia troche sie scisna ale to juz nie bedzie twoje i ty scisku nie poczujesz ^^

W jednym zdaniu nie zdazysz byc scisnietym.
 
Fakt, nie pomyślałem o zbliżaniu się do niej a o tym że od razu się znajdę w 'centrum'.
Jak będę miał okazje być tam to dam znać.. tzn spróbuje :D
 
Ogolnie czarna dziura podobniez jest troche jak cyklon w srodku jest podobniez spokoj ale teoria czasem jest daleka od rzeczywistosci. Co do podrozy zycze spelnienia marzen i nie zapomnij wyslac mi kartki.
 
Dlaczego nie mile? Przeciez za kilkaset tysiecy lat bedzie to mozliwe. No w sumie zyc tyle lat to przejebana sprawa ;( Fakt nie pomyslalem.
 
Back
Top