• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

doCreatureSetNoMove(cid, cannotMove/block)

Status
Not open for further replies.

Xadrian

Active Member
Joined
Feb 24, 2008
Messages
905
Reaction score
26
Location
Poland, Stalowa Wola
Więc tak, w funkcji:
Lua:
doCreatureSetNoMove(cid, cannotMove)

jak trzeba uzupełnić parametr cannotMove? W luascript.cpp 'cannotMove' jest też określany jako 'block'.

Głównie chodzi mi o przykład, wiecie o czym mówię :p

Pozdrawiam, Xadrian
 
0/1
True/false


Jak dobrze cie zrozumiałem,

Gdy gracz się wyloguje//zostanie zabity zmienia się na 0 i wtedy może śmiagać.
Jak jest na 1 to nie ma kija nie ruszy się z miejsca chyba że go god ruszy
 
Super, dzięki, +10.

Może mi ktoś jeszcze napisać fragment kodu LUA, który zablokuje rzucanie mwalli (nie wiem z czym one dziele exhaust dokładnie) na 5 sekund?
 
Super, dzięki, +10.

Może mi ktoś jeszcze napisać fragment kodu LUA, który zablokuje rzucanie mwalli (nie wiem z czym one dziele exhaust dokładnie) na 5 sekund?

Spells.xml zmień exhausted na 5000 ? : >
 
To najlepiej przerzuc MW do actions :D
 
Xadrian, czyli poprostu chcesz dodać ex na kratkę. Aby na 1 kratkę dało się wejść raz na 5 sekund, dobrze myślę?
 
Daj exauta na kratce i będzie dobrze. Exty są wspólne na całego serwera( PEWIEN NIE JESTEM)
 
Wpadłem na taki pomysł:

0 . o


1. Robisz addEvent'em zeby po onStepIn nadaje jakies storage lub co kolwiek tam Ci trzeba,
2. W spells/~~/mwal.lua
Code:
..
if(getPlayerStorageValue(cid, storage)==1)
   return false
else
   ...stary_kod...
end
3. Po X sekundach addEventem ustawiasz storage na 0 lub inny niz 1 ;)
 
przeglądając jeden z moich skryptów zauważyłem że wystarczy dać coś takiego:

addevent w skrypcie movemts z dodatkową funkcją
masz zobacz na przykładowe użycie.
http://otland.net/f81/before-we-will-reward-player-must-defeat-monsters-v-2-0-a-68133/
tylko musisz dać sprawdzenie czy cid to gracz bo inaczej będzie błąd, jak się wyloguje.



w logout dać
zmiana storage na -1(albo 0, zależy kto co woli)
Co to ma wspólnego z tworzeniem exhaustu na atak?
Tamten skrypt z blokowaniem chodzenia już skończyłem i działa b. dobrze.
 
wszystko,
Ustawisz w magic walu czy storage jest -1 wtedy wali tego walla, jeżeli 1 to pisze że nie możesz postawić ściany.
 
wszystko,
Ustawisz w magic walu czy storage jest -1 wtedy wali tego walla, jeżeli 1 to pisze że nie możesz postawić ściany.

Taki sposób to znam.. Nawet z exhaustion.get/set można tutaj popracować szybciej. Chodziło mi o coś innego, ale nie ważne już.

Temat do zamknięcia. Wszystkim, którzy pomagali dziękuję.
 
Taki sposób to znam.. Nawet z exhaustion.get/set można tutaj popracować szybciej. Chodziło mi o coś innego, ale nie ważne już.

Temat do zamknięcia. Wszystkim, którzy pomagali dziękuję.

a moze kurwa w koncu zaczniecie ludzie myslec sami?
Chcesz dodac exhaust na atakowanie? Popatrz na chociazby health potion, zmien typ exhaustu - voila.
 
a moze kurwa w koncu zaczniecie ludzie myslec sami?
Chcesz dodac exhaust na atakowanie? Popatrz na chociazby health potion, zmien typ exhaustu - voila.

Nie musisz mi od razu z mordą wyjeżdżać, zwłaszcza że idiotą nie jestem. Zadałem proste pytanie, grzecznie odpisałem, że to nie jest to czego szukam. Teraz już znalazłem inny sposób, do tego napisałem post, że temat już do zamknięcia.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top