• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Domowy serwer

Jak wygląda taki panel ? Chciałbym żeby to był system windows czytam że dedyka dostaje się w stanie surowym trzeba samemu wszystko ustawiać i moje pytanie jak ja mam to ustawić? Admin sam mi tego nie zrobi ?
Instalacja systemu windows kosztuje 200zł dodatkowo+monitoring :p


Powiedzmy kupiłem tam dedyka ;p ok ok zapłaciłem 300 zł za 1 miesiąc zobaczymy ots się rozwija rozwija coraz więcej graczy kolejny miesiąc zmieniam serwer na lepszy gra 500 graczy ... powiedzmy mam 2 ip na dedyku mogę postawić 2 ots?? Czy nie uciągnie ich razem? Można by wtedy było zrobić world transfer i wg ;p
 
haha juz Ci gra 300 a w nastepnym miesiacu 500 : [ Ni ma tak kolorowo, jak juz to w pierwszym miesiacu 300 a w drugim 30 xD
 
To był tylko przykład... zobaczymy jak to będzie na razie w sprawie dedyka jestem zielony więc chciałbym co nieco rozjaśnić swoje liście.
 
No to ci mówie odrazu windows odpada.
Only linux tym bardziej ,że się nie znasz ; p
Widze ,że masz marzenia ;d 500 osób na stałe ? to nie tu i ni teraz .. taka prawda ;d nie wiem co byś musiał stworzyć zeby gralo tyle osob non stop ;d
 
Jak wygląda taki panel ? Chciałbym żeby to był system windows czytam że dedyka dostaje się w stanie surowym trzeba samemu wszystko ustawiać i moje pytanie jak ja mam to ustawić? Admin sam mi tego nie zrobi ?
Instalacja systemu windows kosztuje 200zł dodatkowo+monitoring :p


Powiedzmy kupiłem tam dedyka ;p ok ok zapłaciłem 300 zł za 1 miesiąc zobaczymy ots się rozwija rozwija coraz więcej graczy kolejny miesiąc zmieniam serwer na lepszy gra 500 graczy ... powiedzmy mam 2 ip na dedyku mogę postawić 2 ots?? Czy nie uciągnie ich razem? Można by wtedy było zrobić world transfer i wg ;p


Możesz na jednym IP postawić miliony tfsów, wystarczy zmienić port ..
1000 graczy online zżera około 15mbps, co do windows'a to po co ci panel do najbardziej intuicyjnego i prostego systemu jaki istnieje ?
Jak już zamierzasz stawiać większy projekt czytaj. 1k+ graczy to nie baw się w żadne kimsufi srufi tylko hetzner lub OVH(nie mylić z budżetową ofertą), oczywiście na prockach xeon'a bo i7 to procek do składaków nie mający nic wspólnego z hostingiem :)
Te 200 zł zamiast na monitoring, zainwestuj w rurkę 1Gbit, i polecam nauczyć się obsługi systemów unixowych, bo z windowsem daleko nie zajedziesz, zwłaszcza że nawet dedykowana edycja windows server jest odrobinę mniej wydajna niż darmowy debian.
 
Last edited by a moderator:
O ja, no to widzę rozrywkę mam zapewnioną.
Próbowałem komplikować ale nie dało się... ;/
Jak mogę nauczyć się linuxa nie mając linuxa? xD
Kupić prosty dedyk za 80 zł linux i próbować ?
 
podzielic dysk na partycje i zainstalowac linuxa , kiedys tez CHYBA widzialem linuxa ktory startowal z plytki CD
 
A można za darmo linux zdobyć? ;p Czy trzeba kupić nie mam pojęcia nic o tym systemie :(
Trudna misja ale ciekawa...

Rozmysłam nad kupnem serwera KIMSUFI z ohv ;p najtańszego żeby ogarnąć system itd oraz instalacją systemu linux na domowym komputerze ;p
 
Last edited:
Jak już zamierzasz stawiać większy projekt czytaj. 1k+ graczy to nie baw się w żadne kimsufi srufi tylko hetzner lub OVH(nie mylić z budżetową ofertą),

Tak z ciekawosci to czemu hetzner a nie kimsufi? Jak juz piszesz takie cos to napisz dokladnie dlaczego tak.
 
Xeony hetznery vpsy kimsufi o ja pierdole -.^
Hm dobra powiedzmy tak można ściągnąć instalke windowsa linux? Identyczny system lin jak w ohv na dedyku chce tak do ogarnięcia w domu.
Kolejna sprawa czytałem poradnik że trzeba wgrać tabele jakieś i zainstalować firewala potem homy i zabezpieczyć config przed ujawnieniem danych apache.
Co myślicie o https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_amd.xml

Edit
Linux.pl :: Skąd wziąć Linuksa? Legalne sposoby jego zdobycia.
Rozumiem że linux jest to tylko nazwa systemów takich jak ubuntu Mandriva Fedora? Czy linux to osobny system ?
Jeśli tak to ubuntu a mandriva tak samo zakłada się na nich ots?
 
Last edited:
Możecie mi jeszcze tylko powiedzieć jeśli przerobie silnik na ubuntu to kody npc będą normalnie działać tak? ;p O ja ale to jest roboty :|
 
tfs posiada źródła. kompilacji na ubuntu/debian będzie działać wszystko tak jak na windows z tym że będziesz jedynie inaczej odpalał silnik. Nie poprzez dwukrotne klikniecie na ikonkę tylko poprzez wpisanie ./tfs w katalogu w którym masz silnik.
 
Nie że chce zarobić a się nie narobić bo nie wiem nawet czy na tym da się cokolwiek zarobić...
Po prostu lubię robić ots ;p ale myślałem że windows to najlepsze rozwiązanie bez zabawy w kodach, chce zdobyć wiedzę a wiadomo w szkole nie nauczą stawiania ots i grzebania w ubuntu lecz wy macie wiedzę którą możecie mi przekazać a ja mogę próbować wbić to sobie do głowy bo przecież to czego człowiek się nauczy to w głowie zostanie.
Nie sądziłem także że mój temat aż tak bardzo się rozwinie... Jest w nim dużo ciekawych pytań z których może skorzystać ktoś nowy początkujący.

Edit
Czyli podsumowując komplikacji mogę dokonać tylko na lin a nie windows? ;p
Mógłbyś podać mi jakieś linki do download takiego komplikatora z odpowiednimi plikami?

Zacząłem interesować się npc questami jak na rl ale nie systemem i to był mały błąd bo teraz mam duże zaległości. :|
 
Last edited:
gdyby jeszcze nie bylo tych idiotycznych odpowiedzi na nie, to temat moglby byc przydatny ;) bo "noob" przeczyta i wezmie se do serca :(
 
Wielkie dziękuję :} za przekonanie mnie do zmiany systemu oraz kupna dedyka.
Jak tylko jakieś pytanie nasunie mi się na język to zadam.
 
Back
Top