• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dziwne freezy

white91

New Member
Joined
Jun 4, 2008
Messages
136
Reaction score
0
Witam gdy odpalam otsa po pewnym czasie gdy ludzie graja zaczynaja się dziwne freezy, npc się nie ruszaja, niby server jest online bo widać liste postaci ale zalogować się nie można.
 
Code:
netstat -ntu4 | grep ":7171" | awk '{print $5}' | cut -d: -f1 | sort | uniq -c | sort -n
sprawdz 7171 i 7172 kiedy wszystko tak freezuje
 
nie wiem teraz dopiero co przeniosłem wszystko na server dedykowany u mnie jak testowałem to nie miałem takiego problemu. Najpierw zostawiłem server na cała noc był uptime 7 godzin nikt się nie logował bo server był closed można było tylko robić account i postacie ale jak rano wszedłem to nie mogłem się ruszać więcej niż jedna kratkę i npc stały w miejscu. Zrobiłem restart i wszystko było okey do czasu gdy wbiło 5 znajomych zaczęli grać i nagle straszne lagi. Zrobiłem znowu restart ale dalej nie można było się zalogować bo tylko lista postaci się pojawiała. Wywaliłem prawie wszystkie postacie z bazydanych i dopiero teraz server dziala już 40 min i puki co nie ma problemu.

Czyli prawdopodobnie jakaś postać z bazy danych była musiała freezować server tylko pytanie co mogło być źle?
 
Last edited:
znowu to samo grały 3 osoby i nagle freezy całego server że nie da się grać

@tutaj te pingi
[video]http://img828.imageshack.us/img828/1695/noobje.jpg[/video]
 
Zauważyłem że jak włączam putty loguje sie i lagi następują jak wyłączam putty ? tak jakby coś się wtedy psuło
 
Back
Top