• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Gdzie po

wierzę w to że nie ma po prostu nic

narząd odpowiadający za świadomość, myśli i inne tego typu rzeczy po prostu gnije i czekają nas tylko robaczki
tak wygląda moja perspektywa, pozdrawiam
 
Samoświadomość jest wytworem biochemicznej aktywności mózgu. Po śmierci cała ta aktywność zanika i tak jak napisał hemrenus - nie ma nic. Może i ciężkie do wyobrażenia, ale z drugiej strony przed urodzeniem także nic nie było.
Oczywiście to tylko moje zdanie. :)
 
Według mnie, niema nic, chce aby moje ciało zostało spalone i wysypać mogą to gdzie chcą :)
Jeżeli jakieś narządy nadają się na przeszczep to oczywiście niech biorą, a może komuś uratują bądź ułatwią życie :)

Nie bić, bo to tylko moje zdanie.
 
Samoświadomość jest wytworem biochemicznej aktywności mózgu. Po śmierci cała ta aktywność zanika i tak jak napisał hemrenus - nie ma nic. Może i ciężkie do wyobrażenia, ale z drugiej strony przed urodzeniem także nic nie było.
Oczywiście to tylko moje zdanie. :)

Skad wiesz ze nie bylo :D Jakby zalozyc ze wszechswiat istnial od zawsze to jest to moze byc calkiem prawdopodobne. Ja tam wole myslec ze cos jest po smierci to moze mnie cos bedzie czekalo, teraz jestem nauczony tak zeby niczego nie zalowac, nie chce juz nic czekam na smierc :D
 
Bo polish board na otlandzie był po obu stronach i na pewno ci odpowie
też żeś pytanie dojebał
to w ogóle dziwne, że takie tematy nie są odbierane przez moderatora jako trolling

@down
hahahahah padłem, dobre xD
 
Last edited:
Bo polish board na otlandzie był po obu stronach i na pewno ci odpowie
też żeś pytanie dojebał
to w ogóle dziwne, że takie tematy nie są odbierane przez moderatora jako trolling

Bo tu się tylko warnuje tych, co odpowiadają :(

@top
Po śmierci trafiasz przed sąd, w którym zasadia Don Daniello. Dostajesz warna i musisz błąkać się jako dusza po świecie :D
 
Do temple, ale czasem wywala "temple wrong position" (potwierdzone info, Dima tak miał).
 
I temat do zamknięcia

@topic
Owszem, wierzę w życie po śmierci. Ale do tego trzeba podejść z dystansem.
 
@DO ZBIZU I KUZYN
Piszemy tu co według nas jest po śmierci

wiec łaskawie można by się wstrzymać z wylewaniem swoich lamentów jak to się dostało warna i jaki to Don Daniello nie jest
bo temat jest dość ciekawy
 
nie mam jakies swojej opinii , ale zobaczcie skad się wziely np. pomidory albo ogorki no przecież kurwa w epoce kamienia lupanego tego nie mogli hodowac a jednak to jest , druga sprawa to zobaczcie jak wygląda swiat który powstal z piasku wody i kamienia


wiem trochę taki offtop ale tez bardzo dziwne się to wydaje ;d takzwane cos z niczego ;p
 
Ej kurde, ja do teraz myślałem, że ten temat jest o tym czy człowiek idzie gdzieś po ŚMIECI.... a nie po ŚMIERCI....

No i tak sobie mówiłem... kurde, nie będę komentował bo przecież warna dostanę... I dopiero teraz zobaczyłem, że to nie śmieci tylko śmierci jest napisane...

Ja niegdyś wierzyłem, uhmm, nie to, że wierzyłem tylko był taki okres z moim życiu gdy strasznie panicznie bałem się umrzeć to sobie mówiłem, że po śmierci człowiek się rodzi na nowo w jakimś innym miejscu na ziemi tylko nie pamięta poprzedniego życia. To mnie podtrzymywało jakoś bo sobie mówiłem "ah może się urodzę w jakiejś bogatej i sławnej rodzinie" :D
 
Ej kurde, ja do teraz myślałem, że ten temat jest o tym czy człowiek idzie gdzieś po ŚMIECI.... a nie po ŚMIERCI....

No i tak sobie mówiłem... kurde, nie będę komentował bo przecież warna dostanę... I dopiero teraz zobaczyłem, że to nie śmieci tylko śmierci jest napisane...

Ja niegdyś wierzyłem, uhmm, nie to, że wierzyłem tylko był taki okres z moim życiu gdy strasznie panicznie bałem się umrzeć to sobie mówiłem, że po śmierci człowiek się rodzi na nowo w jakimś innym miejscu na ziemi tylko nie pamięta poprzedniego życia. To mnie podtrzymywało jakoś bo sobie mówiłem "ah może się urodzę w jakiejś bogatej i sławnej rodzinie" :D



miałem identycznie hahahahah
 
Ja niegdyś wierzyłem, uhmm, nie to, że wierzyłem tylko był taki okres z moim życiu gdy strasznie panicznie bałem się umrzeć to sobie mówiłem, że po śmierci człowiek się rodzi na nowo w jakimś innym miejscu na ziemi tylko nie pamięta poprzedniego życia. To mnie podtrzymywało jakoś bo sobie mówiłem "ah może się urodzę w jakiejś bogatej i sławnej rodzinie" :D

Lepiej tak nie myśleć, bo do myśli samobójczych już tylko jeden krok

Ja wierzę, że stanie się jedna z tych trzech opcji:
- Tryb widza(ghost mode) - możesz dalej oglądać rzeczywistość z bardzo ograniczonymi możliwościami wpływu na otoczenie, nie jesteś bytem fizycznym i nikt cię nie zauważa
- Powrót na ziemię w innym ciele - zaczynasz życie od nowa a z racji, że twój umysł dopiero się rozwija wspomnienia z poprzedniego życia znikają razem z tymi z wczesnego dzieciństwa zostawiając tylko urywki, które potem dają uczucie deja vu w podobnych zdarzeniach lub mają nieznaczny wpływ na sny
- Wymiar, gdzie fizyka odpowiada tej w snach a to czy to co ci się przytrafi będzie marzeniem czy koszmarem oraz twoja siła wpływania na otoczenie będą zależały od tego ile z siebie dałeś w tym życiu (opisywane w religiach jako niebo i piekło)

Przy czym pierwsza i trzecia teoria wydaje mi się mało prawdopodobna, jednak nie odrzucam ich ze względu na ilość wzmianek o czymś takim w różnych kulturach.

Wiele religii niesie ze sobą przesłanie w stylu "po prostu się zjednoczmy i nie działajmy innym na szkodę", kwestię bóstw(a) pozostawiam poszczególnym religiom, każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ja osobiście twierdzę, że stwórca nie faworyzuje nikogo, więc prośby o zmiany w obecnym życiu nic nie zdziałają z racji tego, że powstanie życia jest możliwe wszędzie i zapewne nie jesteśmy sami we wszechświecie, choć nie wykluczam istnienia samego stwórcy(zatwardziałych ateistów przeczących istnieniu Boga odsyłam do terminu "deizm").

Wielkość odkrytego wszechświata po prostu przeczy wszelkim religiom, gdzie planeta, czy dany naród zostały by wybrane.
 
Last edited:
ale ze śmieciami czy o tym co jest po śmierci?

to co po smierci

- - - Updated - - -

Lepiej tak nie myśleć, bo do myśli samobójczych już tylko jeden krok

Ja wierzę, że stanie się jedna z tych trzech opcji:
- Tryb widza(ghost mode) - możesz dalej oglądać rzeczywistość z bardzo ograniczonymi możliwościami wpływu na otoczenie, nie jesteś bytem fizycznym i nikt cię nie zauważa
- Powrót na ziemię w innym ciele - zaczynasz życie od nowa a z racji, że twój umysł dopiero się rozwija wspomnienia z poprzedniego życia znikają razem z tymi z wczesnego dzieciństwa zostawiając tylko urywki, które potem dają uczucie deja vu w podobnych zdarzeniach lub mają nieznaczny wpływ na sny
- Wymiar, gdzie fizyka odpowiada tej w snach a to czy to co ci się przytrafi będzie marzeniem czy koszmarem oraz twoja siła wpływania na otoczenie będą zależały od tego ile z siebie dałeś w tym życiu (opisywane w religiach jako niebo i piekło)

Przy czym pierwsza i trzecia teoria wydaje mi się mało prawdopodobna, jednak nie odrzucam ich ze względu na ilość wzmianek o czymś takim w różnych kulturach.

Wiele religii niesie ze sobą przesłanie w stylu "po prostu się zjednoczmy i nie działajmy innym na szkodę", kwestię bóstw(a) pozostawiam poszczególnym religiom, każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ja osobiście twierdzę, że stwórca nie faworyzuje nikogo, więc prośby o zmiany w obecnym życiu nic nie zdziałają z racji tego, że powstanie życia jest możliwe wszędzie i zapewne nie jesteśmy sami we wszechświecie, choć nie wykluczam istnienia samego stwórcy(zatwardziałych ateistów przeczących istnieniu Boga odsyłam do terminu "deizm").

Wielkość odkrytego wszechświata po prostu przeczy wszelkim religiom, gdzie planeta, czy dany naród zostały by wybrane.



bardzo fajnie dwie pierwsze teorie , szczególnie 1 bardzo mi się podoba , bo jeśli wierzyc ze dusza istnieje , i nie wierzyc w Boga ( sam mam bardzo dziwne zdanie na ten temat , ale nie to poruszam w tym poscie) cos z nasza dusza musi się dziac
 
Back
Top