• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ile kosztują usługi mapperów?

hellboy

Intermediate OT User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
544
Solutions
6
Reaction score
121
Location
player:getTown()
Zastanawiam się, czy ten temat nie łamie tego punktu w regulaminie:

Code:
Nie wolno pisać tematów o charakterze zarobkowym czyt. "kupię / sprzedam / zapłacę za pomoc" bądź pochodne.
Jeśli chcesz coś sprzedać bądź kupić zapraszam na strony do tego odpowiednie takie jak Allegro.pl czy Ebay.com.

Ale zaryzykuję.

1. W jaki sposób ludzie rozliczają się z mapperami (za godzinę/za wyznaczony fragment terenu/etc)?
2. Jakie obecnie są ceny za takie usługi?
3. Najczęstsza płatność to paypal?
4. Ludzie najczęściej wysyłają własne mapy do naniesienia poprawek? Czy może sami mergują zmiany, aby mapa nie leżała na dysku kogoś innego?
 
Sam dyktujesz pracy twoje portfolio zadecyduje czy ktos zaplaci
Jao mi ostatnio dewral powiedzial ile łyka za mape to sie za glowe zlapapem ale juz nie ma nastolatkow tylko sami dorosli wiec co sie dziwic
 
1. Zależy od rodzaju pracy. Najczęściej jest to mapa od 0, fragment lub miasto czy expowisko.
2. Kosztorys opieram na wykonaniu całości, a cena jaką podasz jest tym co dla Ciebie zrobię. Czyli za miasto wyliczam czas jaki poświęcę na całość i podaje Ci cenę, już z późniejszymi poprawkami.
3. W zależności od kwot, nie są opodatkowane więc na konto w małych ilościach co jakiś czas przejdzie.
4. To zależy tylko od chęci, do mapy trzeba mieć wyobraźnię tak jak do pisania skryptów. Nie każdy to ma i zleca innym.
 
Sam dyktujesz pracy twoje portfolio zadecyduje czy ktos zaplaci
Jao mi ostatnio dewral powiedzial ile łyka za mape to sie za glowe zlapapem ale juz nie ma nastolatkow tylko sami dorosli wiec co sie dziwic
Dokładnie, zgadzam się z Tobą, większość osób to roczniki 95~ ja za kawałek mapy z trainerami zapłaciłem 40 zł PayPalem, doświadczenie i czas kosztuje. Pomoc przy konfiguracji hostingu, napisanie kodu w c++ albo potrafisz i masz czas albo płacisz.
 
Dokładnie, zgadzam się z Tobą, większość osób to roczniki 95~ ja za kawałek mapy z trainerami zapłaciłem 40 zł PayPalem, doświadczenie i czas kosztuje. Pomoc przy konfiguracji hostingu, napisanie kodu w c++ albo potrafisz i masz czas albo płacisz.
życie żyycie jest nobelom XD
 
Sam dyktujesz pracy twoje portfolio zadecyduje czy ktos zaplaci
Jao mi ostatnio dewral powiedzial ile łyka za mape to sie za glowe zlapapem ale juz nie ma nastolatkow tylko sami dorosli wiec co sie dziwic
Najlepsze jest to że ten Dewral może klapki lizać shirako i na moje oko jest mocnym średniakiem. Chyba biorę się za usługi mapperskie 😀
 
nie maja wogole wyobrazni ludzie niestety ;) ale oni na tym OTA to sobie wszyscy liza
 
dewralek i te jego mapy to smiech na sali, ja za swoje biore 10zl/h kazda zlotowka ponad to = przeplacanie, zaplacic slono to mozna za modul do otclienta a nie za kawalek mapy gdzie pierwszy lepszy odpala autoborderando i zrobi to samo
 
dewralek i te jego mapy to smiech na sali, ja za swoje biore 10zl/h kazda zlotowka ponad to = przeplacanie, zaplacic slono to mozna za modul do otclienta a nie za kawalek mapy gdzie pierwszy lepszy odpala autoborderando i zrobi to samo
Widzisz, doświadczenie i brak czasu na co dzień robi robotę, ja za 1 projekt potrafiłem brać ok. 100~500zł. Było to np. 1 miasto czy 1 expowisko. Problem polega na tym, że doświadczony mapper nie bierze pieniędzy od wielkości mapy, a ilości szczegółów i detali znajdującej się na niej. Oraz bierze korektę na uwagi płacącego i nie przypisuje sobie tej mapy tylko oddaje na własność.
 
Widzisz, doświadczenie i brak czasu na co dzień robi robotę, ja za 1 projekt potrafiłem brać ok. 100~500zł. Było to np. 1 miasto czy 1 expowisko. Problem polega na tym, że doświadczony mapper nie bierze pieniędzy od wielkości mapy, a ilości szczegółów i detali znajdującej się na niej. Oraz bierze korektę na uwagi płacącego i nie przypisuje sobie tej mapy tylko oddaje na własność.
Ence pence h8j w rence
Musimy ogarnac tania sile robocza powiedzcie kuzynom i kuzynkom o map edytorze ja sioostre proboje namowic mowiac ile dewral bierze za brode
 
Ence pence h8j w rence
Musimy ogarnac tania sile robocza powiedzcie kuzynom i kuzynkom o map edytorze ja sioostre proboje namowic mowiac ile dewral bierze za brode
Traf poważny projekt z pieniążkami na działalność gospodarczą, gdzie server emituje duże zarobki w euro to na dłuższą współpracę wyciągniesz ponad wypłatę. Powodzonka. Licz się tylko z tym, że terminy są krótkie, a mapa większa niż 1000sqm. Połącz pracę, życie osobiste i projekt. HF
Co jest śmieszne w tych czasach? Skrypt napisze za ciebie komputer, a wygenerować mapę pod oczekiwania musi stworzyć osoba. Więc dlaczego sekcja mapperów nie jest doceniana? Ktoś ci broni tworzyć? Działaj! ...
 
Co jest śmieszne w tych czasach? Skrypt napisze za ciebie komputer, a wygenerować mapę pod oczekiwania musi stworzyć osoba. Więc dlaczego sekcja mapperów nie jest doceniana? Ktoś ci broni tworzyć? Działaj! ...
Najpierw "pisze za was komputer" a potem i tak wynajmujecie kogoś żeby po nim poprawiał. Poprawiałeś coś kiedyś po słabej robocie innego "fachowca"? No to tak to wygląda z perspektywy programistów do których później podbijacie.

Mapy też można sobie generować. Wyjdą ładne i na poziomie średniaka ale przy pewnej ilości stają się po prostu nudne bo cały serwer wygląda wtedy jakby był robiony na jedno kopyto.

A co do cen to wyjdźcie na zakupy. Zobaczycie że wszystko podrożało, więc nie dziwicie się że mapy też. To nie te czasy że nakupisz pół koszyka za dychę.
 
Najpierw "pisze za was komputer" a potem i tak wynajmujecie kogoś żeby po nim poprawiał. Poprawiałeś coś kiedyś po słabej robocie innego "fachowca"? No to tak to wygląda z perspektywy programistów do których później podbijacie.

Mapy też można sobie generować. Wyjdą ładne i na poziomie średniaka ale przy pewnej ilości stają się po prostu nudne bo cały serwer wygląda wtedy jakby był robiony na jedno kopyto.

A co do cen to wyjdźcie na zakupy. Zobaczycie że wszystko podrożało, więc nie dziwicie się że mapy też. To nie te czasy że nakupisz pół koszyka za dychę.
To prawda, żeby komputer trafił na konkretną funkcję to trzeba się dobrze napier... Jednak rozmawiając o podstawach tak czy siak jak ktoś zi lony to odwali większą robotę niż by wam człowiek miał to pisać 😂 Więc koniec końców ludzie pokłócą się o patyk, a w większości obie strony mają rację. Życzę miłej nocy!
 
Back
Top