• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

invalid account name (0.3.6pl1)

Status
Not open for further replies.

MrBAD

Jestem Fajny!
Joined
Jan 3, 2009
Messages
69
Reaction score
0
Location
Poland
Witam.
Postawiłem TFS 0.3.6pl1 na dedyku (sysop debian).
Kompilacja przebiegła bez problemu, zainstalowałem acc by gęsior - można by powiedzieć idealnie.
Wgrałem mapkę i tu zaczynają się schody.
Nie mogę zalogować się na konto, które utworzyłem.
Wywala mi błąd:

invalid account name

Widziałem na forum, że ktoś już miał taki problem, ale nie znalazłem rozwiązania. Jest ktoś w stanie udzielić pomocy? Co zrobić, żeby wszystko zaczęło działać tak jak powinno?

Pozdrawiam!
 
a co masz na myśli? Jeśli chodzi o połączenie z bazą to tak.
 
co to znaczy, że się rozwaliła?
dodam, że mam dwa serwery dedykowane.
Baza stoi na pierwszym, a ots na drugim. Nie pytajcie dlaczego tak, tak musi być, te dwa dedyki nie stoją puste. Tak więc ots łączy się zdalnie z bazą z innym serwerem.
 
Wersja TFs, wersja gesiora jakie kodowanie hasel?
 
Kodowanie haseł plain (takie było od początku, nic nie zmieniałem). Wersja gęsior. Gęsior najnowszy pod 0.3.6 pobierany z tego forum.
 
Padła Ci baza, nie wiem przenosiłeś ją czyściłeś, serwer padł i się uszkodziła.
 
czyli jeśli dobrze rozumiem, wystarczy wgrać nowy plik sample.sql i ponownie utworzyć konto?
 
lipa. Usunąłem zawartość całej bazy, wczytałem schemat mysql ponownie, zainstalowałem od nowa gęsior acc i nadal to samo. Dodam, że mogę się zalogować pod 1/1 mimo, że nie powinienem - przecież acc zastępuje konto 1 na konto z przykładowymi charami.
Obok postaci Account Menagera widoczna jest nazwa mojego OTS, więc łącze się na niego. Z pozostałymi kontami oczywiście połączyć się nie da. Anyone can help?
 
gesior nie zastepuje, gesior tylko dodaje sample
(przynajmniej tak robil jak ostatnio go instalowalem)
ale powinien po drodze zmienic pasy z 1/1 na 1/twojenowehasloadmina
 
Więc właśnie, a ja nadal po wpisaniu 1/1 widzę account managera.
 
nie, ale tu troszkę nie o to chodzi. Mimo, że tworze sobie nowe konto w acc, to nie mogę na nie wbić - jedyne konto na które mogę się zalogować to 1/1 - a nawet jeśli się zaloguje to nie widze tych przykładowych postaci, jedynie acc managera. Trochę tak, jakby to wszystko nie zapisywało się w bazie, tylko w jakimś pliku na dedyku - dlatego nie mam wpływu na konta, bez względu na to co zmieniam w bazie. Co myślicie?
 
a no, właśnie wygląda na to, że wszystko działa tak jak powinno. Na konta przez acc zalogować się mogę, ale już przez klienta Tibii nie.
 
podklej configa(ip i hasla mozesz darowac)z tfsa
i z gesiora tez nie zawadzi(jak wyzej)

dobra, poddaje sie
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top