• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jaki hosting pod OTS 2k19

GM Matrix

New Member
Joined
Jan 10, 2008
Messages
53
Reaction score
3
Cześć!
Jestem ciekaw waszego zdania na temat aktualnych ofert hostingowych (2019r.) oraz rad jakie możecie udzielić przy wyborze takiej usługi. Aby zaoszczędzić sobie czasu, chciałbym w ramach hostingu korzystać z systemu Windows. Mapa jaką przewiduję w swoim projekcie to ok ~30MB. Klient 8.6, obsługiwany przez silnik TFS 1.3. Ilość graczy (im więcej tym lepiej ;)) zakładam w okolicach 150 osób. Lokalizacja najlepiej w PL. Zależy mi także na ochronie przed DDoS.

Znam różnice między dedykiem a VPS'em, ale ciekawi mnie jak w praktyce ze stabilnością parametrów na VPS - ma ktoś doświadczenie?

Z czego wy korzystacie, z jakich lokalizacji oraz które firmy i ich usługi możecie polecić?

Z góry dzięki za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam,
GM Matrix.
 
Last edited:
Zdajesz sobie sprawę jak droga jest licencja na system Windows Server? Więcej za sam OS zapłacisz niż za hosting.
 
VPS z OVH we Francji odradzam, na testy fajne, ale do grania szkoda kasy. Ping losowo skacze od 50ms do 350ms, a czasami nawet więcej i nic na to się nie poradzi, taka specyfika tego wynalazku.
 
Nie rozumiem jak można stawiać serwer na Windowsie Linux to najlepszy system pod tego typu rzeczy możliwość i funkcje jakie ma nie mają porównania do okrjonego w edycje Windowsa
 
VPS z OVH we Francji odradzam, na testy fajne, ale do grania szkoda kasy. Ping losowo skacze od 50ms do 350ms, a czasami nawet więcej i nic na to się nie poradzi, taka specyfika tego wynalazku.
OVH udostępnia (chyba od niedawna) VPSy z lokalizacjami w Polsce. Ciekawe jak pingi.

Mam doświadczenie w zarządzaniu WS 2012r2 a myślę, że nawet z 2016 nie miałbym dużych problemów... czego nie powiem o linuxie gdzie moje doświaczenie jest, lecz znacznie mniejsze - kwestia pewności siebie. Dodatkowo osobisty komputer śmiga również na exe, dlatego prostota testów i wdrażania ich efektów w życie będzie przeważać na stronę windows'a.
 
Co ja czytam XDDDDD Jakie doświadczenie? Na lekcjach informatyki?

Pingi, pingami. Zobacz jaką trasę pokonuje do serwera we Francji, a jaką do Polski.
 
Co ja czytam XDDDDD Jakie doświadczenie? Na lekcjach informatyki?

Pingi, pingami. Zobacz jaką trasę pokonuje do serwera we Francji, a jaką do Polski.
Nie pajacuj. :)
Sugerujesz że zawsze dłuższa trasa będzie wolniejsza? Ciekawe który WF-ista Ci to w schowku tłumaczył :D

Szanujmy się, pytam bo nie wiem - liczę że ma ktoś z was doświadczenie w praktyce z danymi usługami.
 
Sugerujesz że zawsze dłuższa trasa będzie wolniejsza?
Tak, będzie. To jest podstawowy czynnik który wpływa na opóźnienie, później jest rodzaj (przepustowość, przepływność (prędkość) itd.) łącza.
Jeśli masz zamiar skupić się tylko na Polskich graczach to wybierz Warszawę. Zawsze to lepszy komfort rozgrywki.
 
Nie pajacuj. :)
Sugerujesz że zawsze dłuższa trasa będzie wolniejsza? Ciekawe który WF-ista Ci to w schowku tłumaczył :D

Szanujmy się, pytam bo nie wiem - liczę że ma ktoś z was doświadczenie w praktyce z danymi usługami.

XDDDDDDDDDD
 
Tak, będzie. To jest podstawowy czynnik który wpływa na opóźnienie, później jest rodzaj (przepustowość, przepływność (prędkość) itd.) łącza.
Jeśli masz zamiar skupić się tylko na Polskich graczach to wybierz Warszawę. Zawsze to lepszy komfort rozgrywki.
Elegancko. Dzięki za odpowiedź. 👌


Edit:
Natrafiłem na test prędkości http://www.ovh.net/ nie wiem na ile jest on miarodajny i w ogóle prawdziwy ale przeczy temu co napisałeś.
Nie negując prywatnie Twojej wypowiedzi, ciekaw jestem dlaczego serwery OVH w Polsce a Niemczech / Francji wykazują niższą prędkość pobierania i wysyłania? Nie jestem sieciowcem, poruszam się w innym obszarze informatyki dlatego moje pytania mogą być laickie.
 
Last edited:
sprawdz sobie logi z wyslu pomiedzy PL a France. anyway, sam korzystalem z win serva 2012 I jest totalna roznica. no chyba ze chcesz wydac kolo 200 zlotych na porzadna wersje vpsa.
 
linux, ovh
na mape 30mb vps wystarczy
zwlaszcza ze widac jak na dloni ze dobrze tego nie skonfigurujesz niezaleznie czy to windows czy linux

polaczenie z francja jest stabilne z mojego doswiadczenia
 
Last edited:
Jest w ogóle jakaś konkurencja dla OVH na rynku międzynarodowym?
 
jak kupilem vps root to musze jeszcze strone i baze danych kupic?
 
Last edited:
Jak na twoim VPSie jest możliwość stawiania baz danych, to robisz to na serwerze. Co za tym idzie, także i stronę. Chyba że nie ma to być acc maker tylko strona informacyjna to sobie wrzucasz co chcesz.
 
Back
Top