• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jaki OS najlepszy dla OTS'a?

Kuczmen

New Member
Joined
Aug 19, 2008
Messages
103
Reaction score
0
Witam.
Planuję zakup serwera kimsufi 2XL. Nadal jednak nie wiem jaki system operacyjny wybrać? Czy mam wziąć 'czystą dystrybucje'? Czy Debian Etch będzie dobrym wyborem? Czy posiada on pulpit zdalny tak żebym mógł się z nim komunikować z poziomu windows'a? Czy kompilacja na nim jest prosta? Co z bazą danych i acc? Czekam na odpowiedzi...
 
Jeśli chcesz dedyk ze zdalnym pulpitem (do tego wgranym domyślnie) to właściwie możesz sobie darować.
Debian Etch jest dobrym wyborem ;) Kompilacja jak na GNU/Linux. A co na być z bazą danych i AAC? o_O Jeśli chcesz brać dedyka z czym innym niż Windows (sic!) to proponuje najpierw poćwiczyć na prywatnym komputerze :)
 
Witam.
Planuję zakup serwera kimsufi 2XL. Nadal jednak nie wiem jaki system operacyjny wybrać? Czy mam wziąć 'czystą dystrybucje'? Czy Debian Etch będzie dobrym wyborem? Czy posiada on pulpit zdalny tak żebym mógł się z nim komunikować z poziomu windows'a? Czy kompilacja na nim jest prosta? Co z bazą danych i acc? Czekam na odpowiedzi...

najlatwiejszy dla niezaawansowanych uzytkownikow to raczej ubuntu 8.04 tak bedziesz mial zdalny pulpit na ubuntu komplikacje na linuxa masz w poradnikach .
 
jesli niemasz pojecia o gnu/linux to lepiej wybierz windowsa lub naucz sie obslugi linuxa na swoim komputerze
 
Na kimsufi do wyboru jest tylko : Debian : Etch Stable, Ubuntu Server 8.04 , Ubuntu Server 8.10 , Open Suse 11 , Fedora 9 , CentOS , Gentoo 2007 , Gentoo 2008 , Slackware 12.1 , FreeBSD 6.2 , FreeBSD 7.1 , Windows 2003 Pro i Windows 2003 Basic
 
Last edited:
Na kimsufi do wyboru jest tylko : Debian : Etch Stable, Ubuntu Server 8.04 , Ubuntu Server 8.10 , Open Suse 11 , Fedora 9 , CentOS , Gentoo 2007 , Gentoo 2008 , Slackware 12.1 , FreeBSD 6.2 , FreeBSD 7.1 , Windows 2003 Pro i Windows 2003 Basic

Zainstaluj Etcha i apgrejduj do Lennyego ;p
 
A jeśli wezmę opcję 'czysta dystrybucja' i wybiorę Ubuntu 8.10 to będę miał też pulpit zdalny czy nie?
 
A jeśli wezmę opcję 'czysta dystrybucja' i wybiorę Ubuntu 8.10 to będę miał też pulpit zdalny czy nie?

nie ma tam dekstopa 8.10 jest server czyli zwykla konsola przez ktora mozesz sie polaczyc przez putty.
 
Moim zdaniem lepiej wziąśc Ubuntu z Destkop bo dla początkujących to jest najelpszy bo tak jak wezmie Ubuntu 8.10 Server to bedzie misial pisac komendy a to nie jest najłatwiejsze .
 
Twoje zdanie jest chuja warte :I Ubuntu Desktop będzie tylko zapychać niepotrzebnie pamięć i procesor, naucz się używać konsoli.
 
Back
Top