• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jaki OS najlepszy dla OTS'a?

Czyli jak np. kupie serwer z Debianem Etch/Lenny jak mam sie z nim polaczyc?? Putty to cos jakby zdalna konsola?
Czy z dedykiem musze sie laczyc z windowsa czy moge uzyc dysku gdzie mam debiana etch?
 
Czyli jak np. kupie serwer z Debianem Etch/Lenny jak mam sie z nim polaczyc?? Putty to cos jakby zdalna konsola?
Czy z dedykiem musze sie laczyc z windowsa czy moge uzyc dysku gdzie mam debiana etch?

Tak, putty to konsola. Z dedykiem możesz się łączyć z czegokolwiek co ma klienta putty (np. jak masz na kalkulatorze połączenie z netem i klienta putty).
 
Czyli jak np. kupie serwer z Debianem Etch/Lenny jak mam sie z nim polaczyc?? Putty to cos jakby zdalna konsola?
Czy z dedykiem musze sie laczyc z windowsa czy moge uzyc dysku gdzie mam debiana etch?

oczywiscie ze mozesz sie laczyc do dedyka z dowolnego OS
 
Weź Debiana, naucz się obsługiwać konsolę i możesz stawiać OTS'a. Nie warto brać Ubuntu tylko dlatego, że jest tam zdalny pulpit. Konsola nie gryzie... Jeżeli chcesz odpalić serwer przez konsole wystarczy wpisać:
martin@martin-desktop:~$ cd /home/martin/0.3b3/ <- przechodzimy do katalogu z silnikiem
martin@martin-desktop:~/0.3b3$ ./theforgottenserver <- odpalamy silnik
 
Weź Debiana, naucz się obsługiwać konsolę i możesz stawiać OTS'a. Nie warto brać Ubuntu tylko dlatego, że jest tam zdalny pulpit. Konsola nie gryzie... Jeżeli chcesz odpalić serwer przez konsole wystarczy wpisać:

przed tem warto ten pliczek jeszcze skomplikowac :) i wgrac database do /var/lib/mysql i site do /var/www
 
przed tem warto ten pliczek jeszcze skomplikowac :) i wgrac database do /var/lib/mysql i site do /var/www

No tak, ja chciałem tylko pokazać, że ta konsola wcale nie jest taka trudna. Sama kompilacja też jest łatwa. Wystarczy wklejać polecenia z pliku README i klikać ENTER ;).
 
Warto uzywac tam Xamppa? wiem ze apache itp juz jest ale xampp chyba ma tam swoje zabezpieczenia nie?

edit. chodzi mi o etch lub lenny nie ubuntu
 
Na Linuxie Jest Lampp . Ale jak chcesz miec luki to wez Lamppa.

lampp to shit zainstaluj se to
Code:
aptitude install apache2 php5 mysql-server-5.0 libapache2-mod-php5 php5-mysql phpmyadmin && mysql_secure_installation
owiele lepsze niz jakis tam lampp na linuxie
 
Ok, spoko
wgrac database do /var/lib/mysql
Rozumiem ze tam wrzucam schema.mysql i jesli bede chcial przeniesc baze danych to wystarczy ze wyciagne tylko ten plik??
 
Ok, spoko

Rozumiem ze tam wrzucam schema.mysql i jesli bede chcial przeniesc baze danych to wystarczy ze wyciagne tylko ten plik??

nie swoja nazwe databasy (i oczywiscie pliki jezeli masz stara database ) jezeli nie to importujesz mysql schema przez phpmyadmin czy przez co tam se checsz.
 
Oni szukają czegoś graficznego ;)
Nie wiem skad twoja chec do wywyzszania sie nad innych uzytkownikow forum tylko dlatego ze przerzuciles sie na linuxa wczesniej (pewnie pare miesiecy temu ;x)
ps. nie bylo nigdzie napisane ze ma byc graficzny ;3

edit.
- nie chodzi o ten pojedynczy post O.O
- Linux'a teraz moze byc??
 
Last edited:
Nie wiem gdzie widzisz wywyższanie się w tych 4 wyrazach o_O
Dlaczego graficzne? Bo większość nie jest w stanie (z niewiadomych przyczyn) włączyć pewnego czarnego okienka.
ps. pisze się 'linuksa'
 
Back
Top