• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jaki serwer wybrać?

analizer

New Member
Joined
Apr 13, 2011
Messages
63
Reaction score
2
Witam! Na wstępie powiem że użyłem wyszukiwarki i nie znalazłem żadnego tematu który by mnie satysfakcjonował. Jeśli już są tematy o tym jaki serwer wziąć to zdania są podzielone, jedni twierdzą że ovh nie nadaje się pod tibie z uwagi na podatność na ddosy, inni polecają ovh. Sprawa ma się podobnie z hetznerem oraz server4you. Nie ma nigdzie tematu w którym opisane by były hostingi i ich wydajność. Jestem na etapie wyboru serwera pod mojego otsa (evo 50mb) ale nie wiem jaki hosting/parametry serwera wziąć. Zwracam się z prośbą do was o doradzenie i wypowiedzenie się jaknajbardziej obiektywnie. Zależy mi na stabilności serwera, permamentny brak lagów (co w przypadku vps jest wątpliwe) a najbardziej zależy mi na ochronie przed DDoS/DoS. Kwota jaką mogę przeznaczyć na serwer to 400-500 zł. Oczywiście jeśli będzie coś tanszego i spełniającego w/w kryteria to będzie w sam raz. Dodam, że chciałbym serwer u firmy która na rynku jest już dość długo (cuddihosting.pl mnie nie przekonuje) i zakup serwera będzie sprawą pewną (nie odetną mnie od serwera pod głupim pretekstem, nie zablokują serwera podczas ataków ddos, nie oszukają mnie)
Myslę że temat nie łamie zadnego punktu regulaminu, nie ma również żadnego poradnika gdzie/jaki serwer kupować ani również tematów w miarę aktualnych gdzie wymienione byłyby konkretne, obiektywne propozycje. Myślę że ten temat przyda się nie tylko mi. :ninja:
 
Last edited:
hosteam.pl, bardzo dobry support i dobrej jakości serwery i mało awarii.

i temat praktycznie wyczerpany. W OVH czy hetznerze nigdy nie bedziesz miec takiej jakosci i obslugi, zwlaszcza przy jakims budzetowym kimsufi, bo takie duze firmy zawsze maja bardziej wyjebane na klienta niz firmy o dosc malym zasiegu jak hosteam
 
hosteam.pl chyba tez nie jest zbyt stare z tego co kojarzę, a obserwuje rynek od paru lat.
OVH - nie polecam, miałem 2 lata i albo ja nie potrafie tego ustawic albo jest az tak zle
Hetzner - nie testowalem

Cuddhosting.pl jako Infoplus - infoplus oferuje serwery od paru dobrych lat, nie jest moze az tak popularna ale przetestowana przez pare dobrych otsow :) I nie jest az tak drogo :)

polecam wiec Cuddihostnig.pl :)
 
malo wiesz, chcesz miec ogarnietego adma ktory jest do dyspozycji caly czas i pomaga od razu: otos.pl
ogarniasz wszystko sam: hosteam.pl
bez antyddosa to z vpsowych firm linuxpl.com i vihost.pl

lagi zaleza w 100% od admina hostingu czyli jezeli jest ogarniety a w to wchodzi:
poprawnie skonfigurowana wirutalizacja
nie przesadzaniem z ilościa vpsow na dedyka (jak to bylo w przypadku castpolu)
i jedyna polska ogar firma to wlasnie linuxpl.com a jezeli tak bardzo nie lubisz vps to wez od nich dedyka (tez maja w ofercie i nawet tanio)
 
@up
Każdy poleca to "linuxpl" dlatego że jest w nazwie "linux", poczytaj sobie opinie o tej firmie, jak dane wykradali itd. Zresztą sam miałem serwer WWW, może nie VPS ale generowałem za duży ruch osób na stronie i dostałem blokadę, powodem "pańska strona generuje duże obciążenie dla naszych maszyn", zero jakiegokolwiek ostrzeżenia, wyłączyli od tak po prostu.

@topic
Powiem tak, OVH cie nie obroni przed atakami DDoS, tym bardziej HETZNER to już w ogóle - dobry sprzęt ale jakiekolwiek sprzęty przed atakami to zero.
Jedynie co mi na myśl przychodzi to widzę tutaj tylko dwie firmy.

HOSTEAM - owszem obroni cię, ale nie wiem czy będziesz zadowolony z usług, ceny też są spore.
CUDDIHOSTING - może cie nie przekonuje, ale gwarantuje ci że warto - może nie jest tak przetestowane jak HT, ale warto...

Chyba że zakupisz serwer ATMAN / NEPHAX czy BEYOND ale to są ceny dosyć spore.
 
ovh odcina nawet dedyka od sieci chyba jak leci na niego atak

aktualnie posiadam w hetzner jedna maszyne, co prawda nie ma zabezpieczen ale nikt nie atakuje xD

no i chyba przed udp flood nie ma ratunku nigdzie
 
@up
Każdy poleca to "linuxpl" dlatego że jest w nazwie "linux", poczytaj sobie opinie o tej firmie, jak dane wykradali itd. Zresztą sam miałem serwer WWW, może nie VPS ale generowałem za duży ruch osób na stronie i dostałem blokadę, powodem "pańska strona generuje duże obciążenie dla naszych maszyn", zero jakiegokolwiek ostrzeżenia, wyłączyli od tak po prostu.

@topic
Powiem tak, OVH cie nie obroni przed atakami DDoS, tym bardziej HETZNER to już w ogóle - dobry sprzęt ale jakiekolwiek sprzęty przed atakami to zero.
Jedynie co mi na myśl przychodzi to widzę tutaj tylko dwie firmy.

HOSTEAM - owszem obroni cię, ale nie wiem czy będziesz zadowolony z usług, ceny też są spore.
CUDDIHOSTING - może cie nie przekonuje, ale gwarantuje ci że warto - może nie jest tak przetestowane jak HT, ale warto...

Chyba że zakupisz serwer ATMAN / NEPHAX czy BEYOND ale to są ceny dosyć spore.
@LINUXPL
Ja byłem pierwszą osobą która polecała linuxpl :D
Jestem u nich już około 3 latka przenosiłem się do innych firm ale zawsze coś mi nie pasowało, profesjonalizm tej firmy jest na bardzo wysokim poziomie, uptime 100% przez miesiąc, nie wiem czy kogoś okradli mi to wisi są najlepsi i tyle. WWW a VPS. I nie rozumiem o co chodzi z tym że mają "linux" w nazwie polecam ich bo są najlepsza firma a nie bo mają linux w domenie (????)

@HOSTEAM
Tak, ceny są spore ale nie zrobiliśmy tego bez przyczyny ponieważ podał ile może maksymalnie dać i to się zgadza.

@a ten cuddi~~ to nie testowalem jeszcze wiec sie nie bede wypowiadal chociaz ceny sa spore.

BTW.
Niech nikt nie proponuje s4y bo go wyśmieje.
 
a ja polecam w 100 % , hetznera miałem tam 2 miesiące i 0 problemów , a grało 250-300 osób , raz tylko restart musiałem zrobić nic po za tym , tyle ,że na własną rękę bez firmy nie kupisz u nich serwa , ale dużo osób reseleruje nawet z tego forum , polecam w 100 % tanie ,a dobre.
 
a ja polecam w 100 % , hetznera miałem tam 2 miesiące i 0 problemów , a grało 250-300 osób , raz tylko restart musiałem zrobić nic po za tym , tyle ,że na własną rękę bez firmy nie kupisz u nich serwa , ale dużo osób reseleruje nawet z tego forum , polecam w 100 % tanie ,a dobre.

:eek: zadziwiająca informacja, bo ja nie posiadam firmy i jako prywatna osoba, do tego niepełnoletnia za zgodą rodzica(pisemna wysłana do hetzner) posiadam tam serwer ^^
 
Widać pisemna zgoda rodzica wysłana do Hetznera załatwia sprawę. Standardowo bez wypełnienia pola firma formularz nie przejdzie, choć osoby prywatne mogą tam kupować.
Co do ochrony u Hetznera: niby nie ma, a jak miałem 300 mbps ataku to dziwnym trafem dostałem maila, że zablokowali ;)

Co do Linuxpl, to polecam u nich serwery www, jednak VPSy stanowczo odradzam. Albo ja mam szczęście albo przez dwa tygodnie ktoś "akurat włączył torrenty".
 
Widać pisemna zgoda rodzica wysłana do Hetznera załatwia sprawę. Standardowo bez wypełnienia pola firma formularz nie przejdzie, choć osoby prywatne mogą tam kupować.
Co do ochrony u Hetznera: niby nie ma, a jak miałem 300 mbps ataku to dziwnym trafem dostałem maila, że zablokowali ;)

Co do Linuxpl, to polecam u nich serwery www, jednak VPSy stanowczo odradzam. Albo ja mam szczęście albo przez dwa tygodnie ktoś "akurat włączył torrenty".

No sory ale muszę Cię poprawić, po wypełnieniu imienia i nazwiska, pole firmy nie jest wymagane, specjalnie to teraz jeszcze raz sprawdziłem ;)
i tak w tym roku kończę 18, więc zmieniać umowę będę musiał
 
Widać pisemna zgoda rodzica wysłana do Hetznera załatwia sprawę. Standardowo bez wypełnienia pola firma formularz nie przejdzie, choć osoby prywatne mogą tam kupować.
Co do ochrony u Hetznera: niby nie ma, a jak miałem 300 mbps ataku to dziwnym trafem dostałem maila, że zablokowali ;)

Co do Linuxpl, to polecam u nich serwery www, jednak VPSy stanowczo odradzam. Albo ja mam szczęście albo przez dwa tygodnie ktoś "akurat włączył torrenty".

Co do twojej wypowiedzi o Linuxpl to jest u nich coś takiego jak zażalenie. Jeżeli nie mogłeś wykonywać na vps jakiś określonych funkcji które gwarantuje hosting, też miałem tam 2-3 razy że ktoś nowy sobie kupił vps'a i non stop uploadował pliki(prawdopodobnie dla zarobku - filesonic) no i od razu jak zauwazyłem lagi na otsie napisałem do administracji i że tak się nigdy nie działo i napisali że zauważyli zwiększony ruch ze strony jednego z użytkowników, następnego dnia już laggów nie było.
 
macie na mysli dedyka? bo z tego co slyszalem trzeba podpisywac umowe na 12 miesiecy a mi sie to nie usmiecha


w hosteam nie ma dedyków, maja tylko zakladke serwery dedykowane ale pisza tam poprostu o maszynach na jakich stawiaja vpski i ogolne informacje
 
w hosteam nie ma dedyków, maja tylko zakladke serwery dedykowane ale pisza tam poprostu o maszynach na jakich stawiaja vpski i ogolne informacje

A pytałeś się? Czy to Twój wniosek po obejrzeniu strony?
 
czyli ta 12 miesieczna umowa czego dotyczy? bo obiło mi sie cos takiego o uszy.
czy w hosteamie w razie jakby ktoś obciażał maszyne matke moge liczyc na interwencje z ich strony?
 
Back
Top