• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jaki serwer wybrać?

Nie, nie moja. Pytałem się.
sugerujesz że telania, ambera, premiera stoją na vps ? :w00t::peace::rolleyes:
dobry typ z ciebie ;d

jak czegoś nie wiesz to nie pisz, hosteam oferuje dedyki, tylko trzeba napisac...
 
I jak jest z tymi dedykami w Hosteam? Kiedyś do nich pisałem o dostępne konfiguracje dostałem kilka cenników pozwolę sobie zacytować

#Nowsza
Witam,

obecnie dostępna konfiguracja:
Procesor - 1xXeon x3440
Pamięć RAM - 16 GB
Dysk 500gb
Łącze - 1gbit - wkalkulowany transfer 15Mbps. Po jego przekroczeniu może zostać naliczona opłata w wysokości 20PLN netto/Mbps/okres abonamentowy.

Opłata instalacyjna: 887 PLN netto
Abonament miesięczny: 797 PLN netto
Umowa na 12 miesięcy.


i druga oferta ktora mi przedstawiono rok temu

-----------------------------
Serwer dedykowany
-----------------------------
CPU Quad-core 2,53
4GB RAM
HDD 2x 320GB
Kontroler Raid 3ware
IPMI

umowa na 12 miesięcy
instalacja: 1399,-
abonament: 799,-

umowa na 24 miesiące
instalacja 1 PLN
abonament 699,-

----------------------------
VPS
----------------------------
RAM 4GB
HDD 50GB
CPU 4 rdzenie (max 240% gdzie 100%=1 rdzeń)

umowa na czas nieoznaczony
instalacja 1PLN
abonament 499,-
----------------------------

W przypadku serwera dedykowanego jest to nowa maszyna.

W przypadku serwera VPS istnieje możliwość uruchomienia testów na 7dni. Jeśli przestrzeń okaże się niewystarczająca istnieje możliwość
rozszerzenia za dopłatą.

W obydwu przypadkach serwery posiadają dostęp do łącza o przepustowości 100Mbit i są chronione przed atakami DDOS (TCP Syn Flood, UDP Flood, ICMP Floood).
Dodatkowo istnieje możliwość filtrowania portów do określonych przez klienta na naszym firewallu.

Ma ktos u nich dedyka oplacanego z miesiaca na miesiac? Albo chociaz kwartalnie?
 
Co do twojej wypowiedzi o Linuxpl to jest u nich coś takiego jak zażalenie. Jeżeli nie mogłeś wykonywać na vps jakiś określonych funkcji które gwarantuje hosting, też miałem tam 2-3 razy że ktoś nowy sobie kupił vps'a i non stop uploadował pliki(prawdopodobnie dla zarobku - filesonic) no i od razu jak zauwazyłem lagi na otsie napisałem do administracji i że tak się nigdy nie działo i napisali że zauważyli zwiększony ruch ze strony jednego z użytkowników, następnego dnia już laggów nie było.
Zażaliłem się dnia 15 i poprosiłem o zwrot pieniędzy, który dostałem. Nie było sensu żalić się codziennie.
 
sugerujesz że telania, ambera, premiera stoją na vps ? :w00t::peace::rolleyes:
dobry typ z ciebie ;d

jak czegoś nie wiesz to nie pisz, hosteam oferuje dedyki, tylko trzeba napisac...

Nie obrażaj mistrza vpsów, on wie lepiej przecież, tylko on z tego forum umie postawić dobry serwer na vpsie, nikt poza nim. Ajj hahaha.
 
Nie obrażaj mistrza vpsów, on wie lepiej przecież, tylko on z tego forum umie postawić dobry serwer na vpsie, nikt poza nim. Ajj hahaha.

Nie wiem czemu ludzie się śmieją z VPS'ów, ale ja nigdy nie miałem serwera dedykowanego i wszystkie moje OTS'y stały na VPS'ach, trzeba znać dobre firmy :)
 
sugerujesz że telania, ambera, premiera stoją na vps ? :w00t::peace::rolleyes:
dobry typ z ciebie ;d

jak czegoś nie wiesz to nie pisz, hosteam oferuje dedyki, tylko trzeba napisac...

Nie pytałem się ich tylko Kulfona który też stawiał otsika na hosteam i mi powiedział że tam nie ma dedyczkuff tylko same vpski są i sie konfiguruje po prostu.
Nie interesuje sie zbytnio ta firma i dlatego nie spytalem ich bezposrednio bo mi nie potrzebny antyddos bo nikt nie atakuje ;)

Nie wiem czemu ludzie się śmieją z VPS'ów, ale ja nigdy nie miałem serwera dedykowanego i wszystkie moje OTS'y stały na VPS'ach, trzeba znać dobre firmy :)

Dokładnie, po co wyrzucać czterokrotnie więcej jeżeli wiem że nie będę miał więcej niż 150 graczy.


Nie obrażaj mistrza vpsów, on wie lepiej przecież, tylko on z tego forum umie postawić dobry serwer na vpsie, nikt poza nim. Ajj hahaha.

Dobrze, mój uczniu. Ale niestety przydomek mistrza VPS jest już zajęty przez makera npc frodo kompatybilnego z najnowszymi tfsami. Ale fakt faktem że nie postawił nigdy 3x evo na vps za 40 zł :>

@down
no chwale sie
ty nie umiesz skonfigurować mysql'a pod vpska poprawnie :D
PJONA
 
Last edited by a moderator:
Nie wiem czemu ludzie się śmieją z VPS'ów, ale ja nigdy nie miałem serwera dedykowanego i wszystkie moje OTS'y stały na VPS'ach, trzeba znać dobre firmy :)

Nie śmieje się z vpsów, bo sam korzystam, chodzi o to, że tylko on wie jak wszystko ustawić i się tym chwali na otl.
 
Każdy leci na te vpsy bo myśli ze kupi 4 GB to będzie miał te 4 GB ramu, a fizycznie to dedyk z 2 GB ram okazałby się wydajniejszy.
Owszem zależy też od firmy, ale firmy chcą też zarobić więc leci overselling.

VPSy są dobre ale na małe fora/stronki, czy serwerki głosowe ale nie pod real mapy jak co poniektórzy tak robią.
Kupi VPSa 12 GB ram za 200 zł, stawia RL MAP i nagle płacze ze ma lagi na OTS, a powodem może być choćby procesor co na openVZ nie ma żadnej gwarancji CPU.
 
jest mozliwosc wzięcia dedyka w hosteamie bez umowy na rok?
jesli nie to chyba wezme tego dedyka na cuddihosting

Dokładnie, po co wyrzucać czterokrotnie więcej jeżeli wiem że nie będę miał więcej niż 150 graczy.
chce maszynke która nie będzie lagowała przy 300-400 osobach online
 
malo wiesz, chcesz miec ogarnietego adma ktory jest do dyspozycji caly czas i pomaga od razu: otos.pl
ogarniasz wszystko sam: hosteam.pl
bez antyddosa to z vpsowych firm linuxpl.com i vihost.pl

lagi zaleza w 100% od admina hostingu czyli jezeli jest ogarniety a w to wchodzi:
poprawnie skonfigurowana wirutalizacja
nie przesadzaniem z ilościa vpsow na dedyka (jak to bylo w przypadku castpolu)
i jedyna polska ogar firma to wlasnie linuxpl.com a jezeli tak bardzo nie lubisz vps to wez od nich dedyka (tez maja w ofercie i nawet tanio)

Otos to to nooby!
 
A ja wam powiem tak, nie wazne jaka serwerownie sobie dobierzecie, jak bedzie ktos chcial wam serwer rozjebac - to to zrobi.
 
jak ktoś uparty i kasiasty zechce to tak, jeśli fw w serwerowni i całe łącze wytrzymają typowy atak to serwerownie położy
ale wtedy myślę, że nie właściciel otsa a cała firma zajmie się sprawą i taki ktoś może mieć niemały problem
ale jeśli koszta i ryzyko nie grają roli da się położyć serwerownię google więc ^^
 
Nie pytałem się ich tylko Kulfona który też stawiał otsika na hosteam i mi powiedział że tam nie ma dedyczkuff tylko same vpski są i sie konfiguruje po prostu.
Nie interesuje sie zbytnio ta firma i dlatego nie spytalem ich bezposrednio bo mi nie potrzebny antyddos bo nikt nie atakuje ;)



Dokładnie, po co wyrzucać czterokrotnie więcej jeżeli wiem że nie będę miał więcej niż 150 graczy.




Dobrze, mój uczniu. Ale niestety przydomek mistrza VPS jest już zajęty przez makera npc frodo kompatybilnego z najnowszymi tfsami. Ale fakt faktem że nie postawił nigdy 3x evo na vps za 40 zł :>

@down
no chwale sie
ty nie umiesz skonfigurować mysql'a pod vpska poprawnie :D
PJONA

Kuba ty lansiarzu z Telico! Śmieszne, mistrzem vpsów nie jestem bo to bezsens, wolę postawić serwer na dedyku niż
na vpsie, sorrry ale zmieniłem niestety zdanie do tej sprawy ;)

Nie postawiłem nigdy 3x evo ponieważ myślę, że były by mi kompletnie niepotrzebne, lepiej wolę zrobić 1 porządny serwer, niż
3x na krzyż...
 
chyba zdecyduje się na vpsa w hosteamie, moze wypowie sie na ten temat ktos kto mial z takowym do czynienia?
 
tutaj info z hostem.


Witam,

przykładowe oferty indywidualne:

VPS1:
- CPU - 2 rdzenie (100% mocy obu rdzeni)
- RAM 8GB
- HDD 50GB
cena: 560 PLN netto/miesiąc

------------------------------------------------------------
VPS2:
- CPU - 2 rdzenie
- RAM 5GB
- HDD 50GB
cena: 477 PLN netto/miesiąc


Oferty te zostały wyskalowane głównie pod OTS.
Jeśli potrzeba innych parametrów - proszę o informację.
 
Hosteam - testowałem 7 dni, bez rewelacji ale niby chodził OTS i nie wiem czy atakowali. Dedyki drogie jak i VPSy.

Przed rozpoczęciem kariery niektórych osób ataków na serwery open tibii ofc OVH było miazgą. Co się szybko zmieniło, szybka zmiana na InfoPlus(czyt. CuddiHosting.pl) na VPSy nawet 3gb pod rl mape zakończona powodzeniem, gdzie wszystko chodzi przy maksymalnej ilości graczy jaką osiągnęli moi odpalacze otsów to 800+ graczy. Oczywiście bez żadnych lagów.

Zdarzyło się parę wpadek, które poprawiane były w max 30 minut do 1 godziny. Oczywiście dalej tutaj zostaję i polegam jak najbardziej.

@linuxpl.com
jedynie co mogę powiedzieć ze dochodziły do mnie plotki ze to jest feeee ;(
 
Back
Top