• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Java.

Mi w szkole w 4kl kazali uczyć się języka programowania, a mianowicie: JAVA - netbeans. Nie wiem po co mi to ale ok.
 
Mi w szkole w 4kl kazali uczyć się języka programowania, a mianowicie: JAVA - netbeans. Nie wiem po co mi to ale ok.
Nie chodzi o to czy potrzebne czy nie, tylko w planie (technika informatyka zapewne) zapisane masz, iż Javy masz się uczyć. Ot, co.

@trou
Co to za uczelnia, który rok? Miałeś jakieś konkretne zadanie, czy pulę tematów do wyboru i wybrałeś serwer?
 
2000 osób w 2 sekundy? Może coś ze mną nie tak, ale nie wydaje mi się to być wydajne. Tfls nie radzi sobie aby lepiej? Zresztą na takie pierdółki są różne efektywne sztuczki.
 
2000 osób w 2 sekundy? Może coś ze mną nie tak, ale nie wydaje mi się to być wydajne. Tfls nie radzi sobie aby lepiej? Zresztą na takie pierdółki są różne efektywne sztuczki.

Nie napisałem, że robie to lepiej niż TFLS. Przetestuj, działało tak na średnim kimsufi z poprzedniej oferty. (każdy account dawał inny login/hasło - żeby nie było, że cache).
Tu nie ma żadnych sztuczek. W Javie da robić się wydajne aplikacje.
Teraz mój głowny problem polega na tym czy zaufać RMI do komunikacji między GameServerem a innymi częściami czy napisać własny protokół bazujący na TCP.
 
/*
* To change this template, choose Tools | Templates
* and open the template in the editor.
*/

 
z JetBrains mam PhpStorm ale mi jakoś nie podchodzi.
PHPStorm to najlepszy IDE jaki kiedykolwiek widziałem. Uwielbiam go dlatego, że ma WSZYSTKIE funkcje których potrzebuje i TYLKO te funkcje, a nie milion przycisków których nigdy nie użyje. SVN/GIT + SFTP + xDebug Remote + integracja Redmine i zarąbisty workflow oraz ustawienia projektu, dokumentacja klas, doskonałe formatowanie kodu. Aż chce się pisać, Dreamweaver poleciał do śmieci, a Eclipse/Netbeans nigdy mi nie podchodził bo wolne to to i ma kupę niepotrzebnych śmieci.
 
PHPStorm to najlepszy IDE jaki kiedykolwiek widziałem. Uwielbiam go dlatego, że ma WSZYSTKIE funkcje których potrzebuje i TYLKO te funkcje, a nie milion przycisków których nigdy nie użyje. SVN/GIT + SFTP + xDebug Remote + integracja Redmine i zarąbisty workflow oraz ustawienia projektu, dokumentacja klas, doskonałe formatowanie kodu. Aż chce się pisać, Dreamweaver poleciał do śmieci, a Eclipse/Netbeans nigdy mi nie podchodził bo wolne to to i ma kupę niepotrzebnych śmieci.

moze wyjde na jakiegos lansera ale mi starcza vim na linuksie i intype na windowssie.
phpstorma kupilem do projektu na ~ 75 roboczogodzin i w sumie niczym takim mnie nie zachwycił. formatowanie kodu ma każdy z edytorów, które wymieniłeś.
Co masz na mysli wspominajac zajebisty workflow?
Netbeans wolny? eeeej, kiedy Ty tego uzywales:D?
 
PHPStorm to najlepszy IDE jaki kiedykolwiek widziałem. Uwielbiam go dlatego, że ma WSZYSTKIE funkcje których potrzebuje i TYLKO te funkcje, a nie milion przycisków których nigdy nie użyje. SVN/GIT + SFTP + xDebug Remote + integracja Redmine i zarąbisty workflow oraz ustawienia projektu, dokumentacja klas, doskonałe formatowanie kodu. Aż chce się pisać, Dreamweaver poleciał do śmieci, a Eclipse/Netbeans nigdy mi nie podchodził bo wolne to to i ma kupę niepotrzebnych śmieci.

pobralem sobie z ciekawosci PHPStorm, nic nadzwyczajnego, do NetBeans sie juz przyzwyczailem, a co do zbednych rzeczy to mozna je odinstalowac.
 
netbeans do php jakoś mi nie działał jak trzeba, nie podążał za includami itp i spamował o nieistniejących lub nieużytych zmiennych blablabla
ale do javy jest genialny
phpstorm ogarnę
 
moze wyjde na jakiegos lansera ale mi starcza vim na linuksie i intype na windowssie.
phpstorma kupilem do projektu na ~ 75 roboczogodzin i w sumie niczym takim mnie nie zachwycił. formatowanie kodu ma każdy z edytorów, które wymieniłeś.
Co masz na mysli wspominajac zajebisty workflow?
Netbeans wolny? eeeej, kiedy Ty tego uzywales:D?
No jak starczy to ok :)
Formatowanie kodu - tutaj mam na myśli wrzucanie odstępów, otwieranie/zamykanie nawiasów/cudzysłowiów itd. Nie chodzi mi o kolorwanie, bo to ma każdy.
Jedyne PHPStorm robi to w tak intuicyjny sposób, że trafia w to czego chcę, sam usuwa puste znaki na końcach linii, spacja i taby to zawsze 4 spacje na początku, otwiera i zamyka nawiasy dokładnie tak jak tego chcę a nie jak np. niektóre IDE potrafią zawsze wpierdzielić jeden dodatkowy (nie zauważają, że sam go postawię), albo wymuszają inne głupoty. Po prostu idealnie trafił w moje przyzwyczajenia.

A workflow to tak:
- po lewej mam pliki lokalne
- na dole mam (upload) log, svn lub xDebug (naraz używam tylko jednego)
- po prawej u góry serwer zdalny
- po prawej na dole bazę danych

Wszystko to się spina w pewną całość i jest to wszystko co potrzebuje do pracy i jak pracuję. Mogę sobie wszystko ukryć/pokazać, lub np. wywalić na drugi monitor i to ładnie śmiga i się układa. Chodzi też o to, że jak szukam jakiejś opcji to znajduję ją tam gdzie jej szukam, a nie jak w Netbeansie czy Eclipse, nigdy nie wiedziałem gdzie co ustawić bo było to w najmniej intuicyjnym miejscu. Nie mam czasu na walkę z IDE po prostu. A PHPStorm jest warte każdego centa z $29 dolarów jakich wołają.
 
Back
Top Bottom