• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jutro szkoła - jak wrażenia?

Status
Not open for further replies.
Serio tak masz? U nie jakoś niby z czasem byśmy się nie wyrobili, więc nauczymy się tylko trzech języków: Pascal, C++ i Java. Chociaż C# i Java są dość podobne, podkreślam dość, bo to nie jest to samo - łączy się opieranie się na klasach, obiektach, ale C# wprowadza nowe rozwiązania =) Jeśli chodzi o mnie to ja mam luz, bo tak, wszystko umiem - Pascal, C++, Java i C#.​
Tak Ci sie tylko wydaje.
Moze i umiesz, ale to jest nie wazne, nie wazne jaki jezyk.
U mnie w szkole wazne bylo to by napierdalac miliardy bezsensownych zadan z tak naprawde algorytmow (tyczace sie jakiegos okreslonego tematu) co nie mialo nic wspolnego ze skladnia jezyka (tylko tyle ze musiales ja umiec, zeby napisac program.
 
Tak Ci sie tylko wydaje.
Moze i umiesz, ale to jest nie wazne, nie wazne jaki jezyk.
U mnie w szkole wazne bylo to by napierdalac miliardy bezsensownych zadan z tak naprawde algorytmow (tyczace sie jakiegos okreslonego tematu) co nie mialo nic wspolnego ze skladnia jezyka (tylko tyle ze musiales ja umiec, zeby napisac program.
Dobrze o tym wiem, że programowanie składa się częściowo z algorytmów, ale sensowne myślenie oraz znajomość rozwiązań danego języka czyni cuda, i taka jest prawda. Przykładowo delegacja w C# jest normalnie cudem programowania, oszczędzą dużo czasu i kodu, i zastosowanie może mieć prawie wszędzie. Język jest dość ważny w programowaniu, a gdy raz się już nauczysz porządnie to bez problemu przypomnienie ci jego składni nie zabierze więcej niż godzinkę =).
__________________________________

Ogólnie mam nie jakie pojęcie jak wygląda to w liceum, bo mój brat tam chodzi i jest na profilu informatycznych. Uczycie się więcej rzeczy, które w ogóle nie są przydatne do zawodu - ale taka jest polska polityka szkoły. No bo szczerze mówiąc po co informatykowi rozszerzony (pod nazwą standardowy zakres biologii - bo ja nigdy nie widziałem komputera z sercem :O Technikum jest u kierunkowe na informatykę (czyli ogólnie na swój profil) i dobrze, choć jest też także dużo nie potrzebnych przedmiot, których według mnie nie powinno być. No bo podstawy podstaw powinno się mieć po gimnazjum.​
 
pff technikum praktycznie to samo co liceum(nawet lepiej, bo od razu po 4 klasie mogę znaleźć pracę bez studiów) tylko zakres wiadomości obniżony lekko i rozłożony na 4 lata(przynajmniej wnioskuję to z tego co słyszałem). Pierwszy raz mam takiego farta w życiu - dostałem się na technika informatyka i moim nauczycielem nie jest sąsiadka(uczy równoległej klasy), znam 5 osób z klasy - 3 z podstawówki i dwie z gimnazjum, język dodatkowy to niemiecki, tylko dwóch nauczycieli wrednych - według mnie i tak mało w porównaniu z gimnazjum.

Co do przedmiotów: Matematyka może się przydać do pierdół pokroju excela, chemia i biologia to według mnie głupota chyba, że ktoś szukał by pracy w NASA albo jakimś muzeum ewentualnie pisał oprogramowanie do sprzętów badawczych. Z religii bym zrezygnował ale jest w planie po środku. Geografia myślę, że można się douczyć ale 4 lata to przesada. Co do przysposobienia obronnego to każdemu się przyda. Języki ang, pl, niem. jak najbardziej ale rosyjski dla informatyków to nieco głupota. Jakbym chciał zaszpanować przed kolegami to nauczył bym się chińskiego lub koreańskiego. Plastyka nie wiem bo mam plan na dziś i jutro, ale jeśli chodzi o muzykę to jedyne powinno być to historia kompozytorów - muzycy to do szkoły muzycznej albo do lo jakiegoś raczej, bo nam raczej takich pierdół nie potrzeba znać. Sam zawód Dj ma niewiele wspólnego z informatyką. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.
 
Last edited:
Z religii bym zrezygnował ale jest w planie po środku.
A Bóg z ciebie zrezygnował? Bo jakoś ja tego nie widzę, może że jesteś ateistą :O - to wybacz że się wtrącam.​
Języki ang, pl, niem. jak najbardziej ale rosyjski dla informatyków to nieco głupota.
Rosyjski nie? A Nginxa to kto napisał? Szwedzi? Polacy? Anglicy? Bo mi się tak raczej nie wydaje - wszystkie języki są dobrze, bo nie wiesz w jakiej grupie developerskiej będziesz - no może że chcesz się uczyć na nauczyciela w Polsce.

_________________________________
Mało wiesz jednak, podszkol się i wróć =).​
 
W szkole będziemy pracować na Oracle PL/SQL, SQL, MySQL, polecenia ddl w sql, hurtownie danych itp.
 
związana z bazami danych.
Ambitni uczniowie (2-4) będą mieć praktyki w rzeszowskiej firmie ZETO.
 
Last edited:
związana z bazami danych.
Ambitni uczniowie (2-4) będą mieć praktyki w rzeszowskiej firmie ZETO.
Hhehehe u nas 6 osób miało praktyki w ZETO :D
Z kim masz bazy danych? Z Waldusiem czy Balawendrem? Albo ten jeden jeszcze, Leszek Piesek :D
 
Hhehehe u nas 6 osób miało praktyki w ZETO :D
Z kim masz bazy danych? Z Waldusiem czy Balawendrem? Albo ten jeden jeszcze, Leszek Piesek :D
Chodziło mi, że 2-4 ze specjalizacji.
Ja bazy mam z Balawendrem także cosik mnie nauczy ;p Jako jedyny w tej szkole ogarnia to. Nie zgadniesz kto uczy teraz w 2 kl Multimedia - Koksownik Barciński ;>
 
a ja w szkole będę mieć robienie stron w php i html :w00t: jak to usłyszałem pomyślałem co ja będę robił na informatyce :D
 
a ja w szkole będę mieć robienie stron w php i html :w00t: jak to usłyszałem pomyślałem co ja będę robił na informatyce :D
Oj na pewno nie będziesz wiedział wszystkiego majstrze.
U mnie w szkole kumple mieli TI - technologia informatyczna z J.Pelczarskim - Piotrek go zna i strony "robili" w pajączku ...
 
Ogólnie mam nie jakie pojęcie jak wygląda to w liceum, bo mój brat tam chodzi i jest na profilu informatycznych. Uczycie się więcej rzeczy, które w ogóle nie są przydatne do zawodu - ale taka jest polska polityka szkoły. No bo szczerze mówiąc po co informatykowi rozszerzony (pod nazwą standardowy zakres biologii - bo ja nigdy nie widziałem komputera z sercem :O Technikum jest u kierunkowe na informatykę (czyli ogólnie na swój profil) i dobrze, choć jest też także dużo nie potrzebnych przedmiot, których według mnie nie powinno być. No bo podstawy podstaw powinno się mieć po gimnazjum.

Jak Stefan Kisielewski powiedział,
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju"
 
pff technikum praktycznie to samo co liceum(nawet lepiej, bo od razu po 4 klasie mogę znaleźć pracę bez studiów) tylko zakres wiadomości obniżony lekko i rozłożony na 4 lata(przynajmniej wnioskuję to z tego co słyszałem). Pierwszy raz mam takiego farta w życiu - dostałem się na technika informatyka i moim nauczycielem nie jest sąsiadka(uczy równoległej klasy), znam 5 osób z klasy - 3 z podstawówki i dwie z gimnazjum, język dodatkowy to niemiecki, tylko dwóch nauczycieli wrednych - według mnie i tak mało w porównaniu z gimnazjum.

Co do przedmiotów: Matematyka może się przydać do pierdół pokroju excela, chemia i biologia to według mnie głupota chyba, że ktoś szukał by pracy w NASA albo jakimś muzeum ewentualnie pisał oprogramowanie do sprzętów badawczych. Z religii bym zrezygnował ale jest w planie po środku. Geografia myślę, że można się douczyć ale 4 lata to przesada. Co do przysposobienia obronnego to każdemu się przyda. Języki ang, pl, niem. jak najbardziej ale rosyjski dla informatyków to nieco głupota. Jakbym chciał zaszpanować przed kolegami to nauczył bym się chińskiego lub koreańskiego. Plastyka nie wiem bo mam plan na dziś i jutro, ale jeśli chodzi o muzykę to jedyne powinno być to historia kompozytorów - muzycy to do szkoły muzycznej albo do lo jakiegoś raczej, bo nam raczej takich pierdół nie potrzeba znać. Sam zawód Dj ma niewiele wspólnego z informatyką. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.

a sie usmialem :rotfl: czlowiek nie pisz postow na forum bo jak ludzie glupsi od ciebie to czytaja to jeszcze uwierza w to co piszesz...
 
A Bóg z ciebie zrezygnował? Bo jakoś ja tego nie widzę, może że jesteś ateistą :O - to wybacz że się wtrącam.​
Rosyjski nie? A Nginxa to kto napisał? Szwedzi? Polacy? Anglicy? Bo mi się tak raczej nie wydaje - wszystkie języki są dobrze, bo nie wiesz w jakiej grupie developerskiej będziesz - no może że chcesz się uczyć na nauczyciela w Polsce.

_________________________________
Mało wiesz jednak, podszkol się i wróć =).​
1. Dziś z rana w wiadomościach było, że nauczyciel to jeden z najmniej odpłatnych zawodów(ok. 2400 wynagrodzenie), więc dzięki...
2. Po to idę do szkoły, żeby się czegoś nauczyć -.-
o kurwa, to dobry programista bedzie z ciebie jak nie wiesz po co matematyka dla informatyków; co do chemii i biologii to tez zes jebnal ciekawie bo kto cie leczy i kto pilnuje zebys sie nie otrul tym co na codzien wpierdalasz na sniadanie
bynajmniej znając podstawy można nadrobić matematykę
chemia/biologia - pisałem o informatykach ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top