• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Komputer czy laptop?

d3vil____inside

New Member
Joined
Feb 25, 2013
Messages
5
Reaction score
0
Witam,

Generalnie chodzi mi tutaj o jak najniższe rachunki za prąd i jednocześnie wydajny prąd. Jak wiadomo, komputer będzie pobierał więcej prądu, i jest jednocześnie wydajniejszy od laptopa. Ważną rzecza jest to, ze wymagany jest duży wyświetlacz, więc laptop najlepiej 18+ calowy, no i właśnie, taki wielki laptop również pobiera już więcej prądu... ale jedak chyba wciąż mniej od takiego potwora z osobnym monitorem (aktualnie mam monitor 24 cali podpięty do laptopa 15" ponieważ 15" jest dla mnie za mały... i jest to trochę niewygodne).

Ok, chciałbym, abyście polecili mi co kupić - komputer czy laptop. Interesuje mnie tylko sprzęt z wysokiej półki, obowiązkowo z dyskiem SSD i HDD, limit to ok. 9 000 PLN. Wiem, że za tą kasę mogę mieć całkiem dobrego potwora, stacjonarke do gier. Na mobilności niezbyt mi w tym przypadku zależy... Generalnie chodzi o jak najniższe rachunki za prąd bo jak wiadomo w naszym kraju na dużo sobie nie można pozwolić.

Chętnie zobaczę Wasze propozycje z allegro!!!

Pozdrawiam.
 
Kupowanie komputera potwora za 9 kafli obecnie nie ma sensu zupełnie. Wystarczy Ci 5 tysi na bardzo dobry gamingowy set. I nie, nie polece Ci aukcji z allegro, nawet mi Cię żal trochę. A te 4 tysiące sobie zostaw na dziwki czy co tam chcesz.

Tu masz moją propozycję:

Code:
MOBO: Asrock Z77 Extreme 4 
CPU: Intel Core i7 2600K LGA1155 
COOLER CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White 
GPU: Gigabyte Radeon HD7970 (ver. OC TO / GHz Edition) 
RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) 
CASE: Fractal Design ARC Midi Tower / Fractal Design Define R4 
PSU: be quiet L8 630W / XFX XXX Modular 650W 
SSD: Samsung 830 128GB / Plextor M5P 128GB / OCZ Vertex 4 128GB 
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
 
Kupowanie komputera potwora za 9 kafli obecnie nie ma sensu zupełnie. Wystarczy Ci 5 tysi na bardzo dobry gamingowy set. I nie, nie polece Ci aukcji z allegro, nawet mi Cię żal trochę. A te 4 tysiące sobie zostaw na dziwki czy co tam chcesz.

Tu masz moją propozycję:

Code:
MOBO: Asrock Z77 Extreme 4 
CPU: Intel Core i7 2600K LGA1155 
COOLER CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White 
GPU: Gigabyte Radeon HD7970 (ver. OC TO / GHz Edition) 
RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) 
CASE: Fractal Design ARC Midi Tower / Fractal Design Define R4 
PSU: be quiet L8 630W / XFX XXX Modular 650W 
SSD: Samsung 830 128GB / Plextor M5P 128GB / OCZ Vertex 4 128GB 
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)

No właśnie , zasilacz 630/650 , w idle może brać nawet ok. 200/300W, więc to porażka :D.

9 tysięcy?
Co ty chcesz na nim robić?
Jak coś to stacjonarka ;p

No właśnie 9 tysięcy, ponieważ nastawiam się na fakt, że laptop żre mniej prądu i jednocześnie laptop o dobrych parametrach kosztuje więcej niż stacjonarka o takich samych parametrach, stąd limit głównie pod laptopa.
 
Jeśli nie zależy Ci na mobilności to bierz stacjonarkę, tak jak lanc3k powiedział - nie ma sensu brania komputera za 9k, lepiej wziąć coś tańszego i za kilka lat to ulepszyć.
Komputerów z allegro nie bierz, mogę natomiast polecić zestaw z pclabu:
Jeden z najwydajniejszych zestawów - ZERO KOMPROMISÓW (no dobra minimalne są :)). Potężna płyta główna na chipsecie Z77z PCI-E wersją 3.0, z świetnymi możliwościami OC. Do tego dysk SSD na system i ważniejszy gry/programy, jeden z najlepszych dysków 128GB. Karta graficzna z najnowszej rodziny Radeonów 7970, jedna z najwydajniejszych na rynku. Zasilacz ma wystarczająca moc. Zestaw o takich podzespołach nie powinien pobierać więcej niż 450W przy maksymalnym obciążeniu, warto dodać ze 450W z gniazdka, czyli w praktyce obciążenie zasilacza jest mniejsze.

Procesor:Intel Core i7-3770K [1227zł]
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225 [129zł]
Płyta główna: MSI Z77A-G45 [386zł]
Pamięć RAM: 2 x Crucial Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9 [2 x 196zł = 392 ]
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 SATA III [215zł] - można brać 1 TB jak potrzeba
Dysk SSD: Plextor M5 Pro 2,5'' 128GB [459zł]
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD 7970, OC [1454zł]
Nagrywarka DVD: Samsung SH-224BB/BEBE [61zł]
Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black [204zł]
Zasilacz: XFX Core 550W {*} [225zł]
Link do sklepu: Sklep internetowy Morele.net
Lanceq w swoim zestawie dał i7-2600K, jednak jeśli zależy Ci na mniejszym poborze energii to bierz nowszego i7-3770k, jest wykonany w mniejszym procesie technologicznym, a więc będzie pobierał mniej energii.
Możesz także dołożyć do pojemniejszego SSD, dodatkowa pojemność na partycji systemowej zawsze się przyda.
 
hah
starałem się to czytać jak najszybciej bo jestem zmęczony jak rzuciła mi się w oczy liczba 18+ myślałem że tego kompa do innych celów składasz ale mniejsza z tym

Jeśli chodzi o komputer do gier to zdecydowanie laptop odpada - biurko ci popęka i kolana ci poparzy(zależy gdzie myślisz trzymać laptopa)
między innymi z powodu ograniczonych możliwości rozbudowy i zintegrowanego układu graficznego, na którym raz się zawiodłem, więcej tego błędu nie popełnię

za 3000zł możesz złożyć zajebiście wydajną jednostkę(+koszty ssd i karty dźwiękowej), która poradzi sobie z najnowszymi grami na 3 monitorach w hd(amd eyefinity), na które możesz wydać kolejne 3000, jeśli chodzi o klawiaturę i myszkę ja nie wybieram tego co najlepiej się świeci, lecz to co najlepiej odpowiada moim palcom(specjalnie pytałem sprzedawcy o mało wypukły rodzaj klawiszy w klawiaturze oraz myszkę nieco 20% mniejszą niż normalna do pc)

Jeśli chodzi o dźwięk to kombinacja: karta dźwiękowa inna niż zintegrowana oraz jakieś głośniki w zależności od miejsca w pokoju(ja preferuje 2.1 z wooferem obok monitora bo nie mam miejsca ale jak masz dużo miejsca w pokoju możesz i nawet 7.1 kupić) Moim zdaniem kolumny to marnowanie kasy.
Jeśli zamierzasz grać po nocach a masz rodzinę zamiast głośników wystarczą ci słuchawki(na tych się nie znam, więc żadnych nie polecę, nie wydawaj więcej niż 150 zł bo za więcej już lepszej jakości nie kupisz)

Ja mam zestaw za 2000 stąd(kwiecień 2012, już zmienili części w ofercie): Zestawy komputerowe - Luty 2013, monitor, głośniki, klawiaturę, myszkę i windows 7 home dokupiłem oddzielnie w lokalnym sklepie(łącznie 1000zł)
Jeśli chodzi o sklep to wyrabiali się w przewidywanych terminach z przesyłkami, ze zwrotem wadliwego fabrycznie towaru też nie było problemów.

taki zestaw spokojnie gry na 10 najbliższych lat bez żadnych modyfikacji będzie w stanie bezproblemowo uruchomić na pełnych detalach

i jeszcze taka rada: na otsy i tak wynajmij dedyka, serwer w domu to zły pomysł ze względu na wolne domowe łącze
 
Same stacjonarki proponujecie ;3. Musicie wiedziec ze nie zamierzam uzywac tego komputera do wymagających gier.. maksymalnie league of legends, przeglądanie neta, tworzenie grafiki, programowanie - dlatego najbardziej zależy mi na dysku ssd i małym poborze prądu.
 
Same stacjonarki proponujecie ;3. Musicie wiedziec ze nie zamierzam uzywac tego komputera do wymagających gier.. maksymalnie league of legends, przeglądanie neta, tworzenie grafiki, programowanie - dlatego najbardziej zależy mi na dysku ssd i małym poborze prądu.

Bo laptopów się nie opłaca, a PC sam sobie możesz dobrać.
 
Generalnie chodzi o jak najniższe rachunki za prąd bo jak wiadomo w naszym kraju na dużo sobie nie można pozwolić.
Mniejsze rachunki za prąd - notebook.
Lepsza wydajność - stacjonarka.

Jeżeli nie zależy Ci na mobilności, co bardzo sobie chwalę, to bierz stacjonarkę. Składasz sprzęcik za 1-2k, reszta na prąd ^^. Najlepiej sam sobie przelicz - ok. 55gr/1kWh. Przy sprzęcie z wyższej półki( mowa tu o 3k+ ) licz, że zasilacz ma przynajmniej 600W poboru. Osobiście składałem znajomemu komputer za 1000zł - wydajność sporo większa od mojego "potworka" gamingowego za 4k. Oczywiście porównanie dotyczy jedynie gier, na czym mi w sumie nie zależy.

Na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupowaniem drogiego sprzętu, a zakupił maszynę do 2 tysięcy.
 
No to tak jak mówiłem.. przy zasilaczu 600W, ok. połowę zjada na luźno czyli ok. 60 zł / mc przy komputerze włączonym 12h na dobę (często zostawiam właczony ;f). Laptop ok. (60W przy normalnym użytku) to juz 12 zł / mc. więc jest różnica.
 
No tak, tylko na wejściu wkładasz też większą kwotę. Najlepiej zastanów się nad tym, czy wolisz wydać od razu kupę kasy i dbać o sprzęt, żeby wytrzymał 4-5lat( po tylu Ci się średnio zwróci ), czy wolisz zaoszczędzić teraz, a w przyszłości myśleć o upgrade. Tak jak pisałem wyżej, za "niewielką" kwotę można zbudować całkiem porządny sprzęt. Jednak, jeśli cenisz sobie mobilność, polecam laptopa.
 
Jeśli chcesz kupić laptopa tylko do programowania i LoLa to w całej okazałości wystarczy ci pierwszy lepszy laptop z brzegu za ~2000zł
Laptopy - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Resztę możesz wydać na wymianę dysku lokalnego laptopa na jakiś super pojemny ssd 2,5" i ewentualnie jakieś głośniki 2.1

Sam bym wymienił w swoim laptopie dysk bo jest główną przyczyną spowolnienia systemu ale nawet mi się już nie opłaca bo to stary laptop
 
Ale tak jak wspomniałem, laptop musiałby mieć te 18+ cali, poniewaz nie nawidze malych ekranow. Poza tym, nie mozna w lapku podpiac SSD i HDD jednoczesnie? Albo wsadzic SSD w miejsce HDD? Różnią się wejścia? Widzialem,ze kilka laptopow ma taka opcje.
 
nie wiem, u mnie było tylko jedno wejście 2,5" ale to stary laptop był w promocji
zawsze możesz kupić zewnętrzny ale nie jestem pewien co do opłacalności - usb spowolni go
 
Wieje mi tutaj trolloszaleństwem ;D
Komputer albo laptop do słabych gier, do 9000zł, żeby żarł mało prądu?
Kto kupuje sprzęt do słabych gier za 9 kafli i się martwi tym żeby nie wpierdalał dużo prądu? :D
 
Wieje mi tutaj trolloszaleństwem ;D
Komputer albo laptop do słabych gier, do 9000zł, żeby żarł mało prądu?
Kto kupuje sprzęt do słabych gier za 9 kafli i się martwi tym żeby nie wpierdalał dużo prądu? :D

Miałem to samo napisać już wczoraj, ale uznałem że szkoda robić off top :D

@topic co do tematu, to polecam komputronik lub inny tego typu serwis, ceny nie są za bardzo zawyżone a bardzo dobrze doradzają.

Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy z takim pytaniem przychodzą na forum i to na dodatek na POLISH BOARD, gdzie 99% użytkowników to pseudo informatycy, którzy wszelkie informacje uzyskują z google. Na innych forach masz chociaż ludzi, którzy testują sprzęt który Ci polecają.......
 
lenovo y580 ten koło 5k nie jest zły ale grafika raczej nie do grania. Ja nie narzekam.
 
Wieje mi tutaj trolloszaleństwem ;D
Komputer albo laptop do słabych gier, do 9000zł, żeby żarł mało prądu?
Kto kupuje sprzęt do słabych gier za 9 kafli i się martwi tym żeby nie wpierdalał dużo prądu? :D

JA WIEM CHYBA CZEMU

- komputer nie zbyt słaby, ale nie musi być kox
- ma działać 24/7
- ma żreć mało prądu
- do 9k

jedyne co mi przychodzi do głowy, to, że ten typ chce kompa, na którym puści pare mc'kow non stop online, a 9k może zapłacić bo mu się ma niby z allegro zwrócić za CC

ALBO ON CHCE STAWIĆ OTS'A NA KOMPIE, ALE RACZEJ NIE.. XD
 
Back
Top