• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Kuchcikowanie

Status
Not open for further replies.

Sherlok

Active Member
Joined
Aug 29, 2008
Messages
2,116
Reaction score
44
Location
Poland, Wrocław.
Hiho,
Jako, iż lubię sobie czasem poeksperymentować w kuchni, a tak się złożyło, że jestem chory i strasznie mi się nudzi, postanowiłem zrobić sobie coś prostego, ale dobrego.

Proszę Was, abyście podawali mi jakieś przepisy na jakieś dobre jedzonko, które osobiście wypróbowaliście i możecie polecić :D (mogą być kanapki, zapiekanki, jakieś proste potrawy) - ważne, abym nie musiał lecieć do sklepu, więc dawajcie proste przepisy na dobry foodzik.

Pozdrawiam,
Głodny grubasek,
Sherlok
 
Wymieszaj mleko z mąką, wrzuć do pieca, wsadź świeczkę, użyj noża na jabłkach lub jagodach i wuala, jest party cake^^

ew. racuchy
 
masz toster ? : )
a jajka na twardo ? xD
jajecznica ^ ^

Toster mam, a jajecznica odpada, bo chcę zrobić coś innowacyjnego, coś czego nigdy nie jadłem :D

użyj noża na jabłkach lub jagodach

To mnie najbardziej rozbawiło XD
#Racuchy nie, to co wyżej.

Znajdz psa sąsiadów i mielone zrób może...

Zjedz dupę.

Dzięki za zainteresowanie tematem :thumbup:
 
Pierniczki delicious:

PHP:
50 dag mąki
20 dag cukru pudru
20 dag miodu
12 dag masła lub margaryny
1 jajo
1 dag sody oczyszczanej 
2 łyżki stołowe przypraw korzennych do piernika

PHP:
Mąkę wymieszać z sodą (1 dag sody to mniej więcej czubata łyżeczka do herbaty), zrobić wgłębienie na środku, wlać miód, dodać przyprawy korzenne, cukier, miękkie masło i jajo. (Miód, jeśli nie jest płynny, można też wcześniej podgrzać razem z masłem, cukrem i korzeniami, a potem ostudzić i połączyć z mąką. Zwykle właśnie tak robię).
Zagnieść ciasto jak na pierogi. Wyrabiać aż będzie gładkie i jednolite w przekroju. Różnej grubości pierniczki można wykrawać i piec od razu, ale surowe ciasto nadaje się również do dłuższego przechowywania w chłodnym miejscu (w przykrytej szklanej lub kamionkowej misie albo po prostu owinięte w folię spożywczą).
Ciastka należy piec w średnio nagrzanym piekarniku około 10 minut. Trzeba uważać, żeby nie zrumieniły się zbyt mocno, ponieważ z powodu skarmelizowania miodu mogą stać się zbyt twarde i nabrać nieco goryczki.
Pierwszego dnia po upieczeniu pierniczki są bardzo twarde, doskonałe stają się po dwóch - trzech dniach, gdy nabiorą wilgoci i zmiękną.
Można je długo przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku lub zawiązanym woreczku foliowym. Należy tylko pamiętać, żeby przed jedzeniem zostawić je na dwa dni odkryte w miseczce albo koszyczku, żeby mogły wchłonąć wilgoć z powietrza. Wkładanie czątek jabłek lub skórek pomarańczy, które mają wpłynąć na miękkość pierniczków nie jest konieczne, chyba że mieszkanie jest mocno ogrzewane i bardzo suche. Kilka dni przed podaniem (lub nawet wcześniej) można pierniczki dowolnie polukrować

:thumbup:
 
Ja wlasnie sobie robie pizze :)

Z zamrazaki opakowanie pizzy 400g, wsadzam na oven do mikrofali ustawiam piekarnik 215 stopni na 16min i czekam :) Polecam!
 
jak z mikrofali to polecam przepisy z brainiaka xD
 
Zapiekane naleśniki z serem.

Ciasto na naleśniki:
- 25 dag mąki
- 1/4 l wody
- 1/4 l mleka
- 3 jajka
- sól (do smaku)

Mleko, jajka, mąkę, wodę i sól wymieszać a z ciasta usmażyć naleśniki.

Nadzienie:

- 1/2 kg białego sera
- żółtko jaja
- 10 dag cukru
- kieliszek rumu (nie koniecznie, aczkolwiek nadaje potrawie super aromatu i posmaku)
- cukier wanilinowy
- 10 dkg rodzynek (lub moreli, w-g mnie z morelami duzo bardziej smakuje + mozesz zrobic z nich sos i polewac nim porcje, co gwarantuje super smak)
- 1/2 pojemnika śmietany kremowej
- 1 łyżka płatków migdałowych

Przygotowanie:

Twaróg utrzeć na krem dodając cukier i cukier waniliowy żółtko rum i rodzynki.
Masą serową smarować każdy naleśnik zwinąc i ułożyć w wysmarowanej tłuszczem formie.
Naleśniki polać śmietaną.
Zapiekać przez 20 minut w 200 stopniach.
Posypać prażonymi płatkami migdałowymi.
Podawać na ciepło.


Przepis z internetu, przerobiony przeze mnie, robiłem to już sobie 3 razy i muszę przyznać, że tu super potrawa:)
 
@up2 masz kur** jakis system slepych oczy? napisal ze nie lubi nalesnikuw.

@Szakal ma racje, jest dobry bo ma duzo proteinuw ale brown rice jest leprzy ;d
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top