• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Liczba graczy na OTS

No cóż, liczba graczy nie wzrośnie, bo nie ma szans na więcej niz 5-10 otsów (którym nie zależy na kasie) na ok. 1000? (może przesadzam ale...)
Gracze chcą grać, chcą mieć świadomość dobrej administracji, przyjemnej atmosfery. Że jak padną to wstaną i dalej zaczną grać bo jest po co,
i że ktoś kto "GM friend mode ON" nie będzie lepszy od nich bo jest kumplem gma.

OTS przestały być robione przez pasjonatów chcących zrobić coś dla graczy. Teraz Ots'y robią osoby którym zależy tylko na kasie.

A nawet jeżeli jakiś pasjonat się przebije i zrobi otsa to nikt nie będzie grał bo lepiej "ownić" na otsach których błąd na błędzie pozwala zdobyć wszystko w chwile a donate pozwala na zniszczenie dosłownie wszystkiego, co żyje.( włącznie z Undeadami)
 
liczba graczy na ots spada bo ludzie zrozumieli ze 10000 otsow "rl map wszystko jak na rl poprostu rl 100% tylko exp większy trochę bo rl ots jest dla graczy, którym nie idzie gra na rl". To już jest żałosne. Ots jest po to by sie bawić..
 
po co każdy z was pisze to samo? może zróbmy vote : ots upadają , ots pną się w góre !
 
No cóż, liczba graczy nie wzrośnie, bo nie ma szans na więcej niz 5-10 otsów (którym nie zależy na kasie) na ok. 1000? (może przesadzam ale...)
Gracze chcą grać, chcą mieć świadomość dobrej administracji, przyjemnej atmosfery. Że jak padną to wstaną i dalej zaczną grać bo jest po co,
i że ktoś kto "GM friend mode ON" nie będzie lepszy od nich bo jest kumplem gm
a.

OTS przestały być robione przez pasjonatów chcących zrobić coś dla graczy. Teraz Ots'y robią osoby którym zależy tylko na kasie.

A nawet jeżeli jakiś pasjonat się przebije i zrobi otsa to nikt nie będzie grał bo lepiej "ownić" na otsach których błąd na błędzie pozwala zdobyć wszystko w chwile a donate pozwala na zniszczenie dosłownie wszystkiego, co żyje.( włącznie z Undeadami)

TAAAAAAAAAAAA, szczególnie otsy typu enforia.pl, antormia ~ itd robione na tydzień, a później nowe. Gdzie ekipy dostaną pkty, a nooby wyśla smsy.
 
TAAAAAAAAAAAA, szczególnie otsy typu enforia.pl, antormia ~ itd robione na tydzień, a później nowe. Gdzie ekipy dostaną pkty, a nooby wyśla smsy.

robione są na dłużej nawet na kilka miesięcy tylko gracze sami odchodzą bo maja do wyboru kilka set innych rl map, a dla czego maja taki wybór ? bo udostępniliście noobkom rl mapki za friko, pamiętam jak na otservlist z rl map był chyba tylko eloth.

Niestety, to prawda. Tibia traci na popularnosci i to z dnia na dzien. Coraz mniej osob gra u Cip,

bo dostają bany CipSoft to powoli zmienia nie banując już co 2 tygodnie tylko co 2 miesiące :p

Moge wam zyczyc wylacznie powodzenia i dac rade: przestancie to wreszcie robic dla kasy!

ja ci dam rade zrób wyświetlanie w highscores tylko tych którzy są online to zauważysz zysk nowych graczy bo powinni być wyświetlani tylko ci co naprawdę grają a nie się opier**lają.
 
Last edited:
Dokładnie, są takie noobki, co robią po 3,4 otsy na raz, (tak ja też jestem tym noobkiem, ale w odpowiedniej porze się ogarnąłem). Najlepiej by się przydało zgasić otsy ci którzy się opierdalają, ściągają mapy z neta i stawiają je specjalnie dla kasy. I potem nie dziwić się, że gracze nie mają szacunku dla ots bo widzą co się dzieje. Trzeba zaprzestać z tym, najlepiej jak by każdy miał jeden serwer i by dbał o niego, to wszystko by wróciło do normy. Pamiętam czasy dawne.... ahhh
 
@Triper, no nie byłbym tego taki pewien, to powiedz mi czemu SATIVA i DULIN odpalają otsa, mają 500-set graczy, a po tygodniu widać u nich na stronce i na otliscie reklame następnego otsa? Graczy się da utrzymać przy grze, przykładem tego jest telania.net, hexana.net, i ambera.net a no i mój ots, którego ip nie zdradze, ale ma już lekko ponad miesiąc i utrzymuję się stała liczba graczy.

Choć w jakimś % się z Tobą zgodzę, są ekipy np. Ping Gays, które grają na otsach 3-4dni, dostają propozycje przejścia na inny(nie ważne czy lepszy, czy gorszy ważne że pkty dają) i tyle na temat z mojej strony.

I teraz mi powiedz jaki jest tego sens, grać na otsie 3 dni? telania jest zajebista, osobiście gram, jedyną wadą jest słaby balans, ale trzyma ludzi przy grze, są eventy, są konkursy, jest wiele ciekawych rzeczy, więc proszę Cie nie mów mi że się nie da.

@texon stare, dobre czasy mineły, gdzie jak otsa stawiałeś to nie musiałeś każdego namawiać do gry, gracze sami wchodzili, nie pisali o żadne pkty. Grali, ty zarabiałeś a w zamian oferowałeś im czystą, bez lagową gre z częstymi nowościami i UPDATAMI.
 
Last edited:
Code:
W tej chwili 27439 graczy gra na 1054 serwerach
Aktualizacja: March 9, 2011, 10:46 am

W naszej bazie znajduje się 3998 OTServer'ów
Data: March 9, 2011, 10:46 am

A ja tam widze ze ludzi na ots list i na Rl Tibi przybywa.
Ale to chyba dlatego ze jest coraz wiecej ''noob ots'ow'' ze spoofem :(


/ Ale to ze otsy zaczna upadac jest pewne.
-Ludzie sie buntuja dlaczego teamy dostaja punkty a graczy ''solo style'' nie
-Dlaczego kazdy wprowadza ten exp stage ... w 1h Doganiaja top 100 a potem w 10h wbija 5 lvli ...
 
Last edited:
Najwiekszym sprawca tego wszystkiego byl kolega ktory wystawil gotowce typu sms shop pod dotpay etc etc. W tym momencie otsa stawia sie w dobre 30 minut bo wszystko opisane podane na tacy i wgl. Kiedys jak to pamietam jakies 3-4 lata temu, gdzie tam, 2 lata temu jeszcze tak nie bylo. Bylo tyle fajnych custom projektow ktore przestaly istniec poprostu dlatego ze widzieli ze nic z tego nie bedzie. Jaki jest sens jezeli ktos pracuje nad czyms wiele miesiecy i ma 10 osob a ktos popracuje 30 minut i ma 400 osob. Kiedys to bylo 60% custom albo edytowane mapy, 25% war serwery, 10% 999x serwery i eloth. I bylo o wiele lepiej. Tak jak elf napisal, wszystko padlo kiedys ludzie ktorzy byli developerami czy to OT czy to TFS czy to RME czy wgl jakis inny program, byli szanowani bo zasadniczo ludzie uzywali tego a teraz map edytor jest tylko po to aby zupdatowac z tego na to lub w druga strone.

Osobiscie mysle ze jezeli ludzie znowu bd grac otsy, nawet te rl map, ale pod klient wyzszy niz 8.7 (brak elfbota) wtedy nie kazdy bedzie chcial kupic bota co miesiac aby tylko pograc na otsie. Moga byc 2 wyjscia, jedno to to ze ludzie wroca na rl tibie, drugie ze moze wreszcie beda grac manulanie a wtedy to bedzie motywacja aby pojsc na custom/edited map i tam grac bo teraz to nikt o tym nie mysli. Wchodzi rl map bo jest gotowiec stawia bota etc i tyle. Dlatego malo kto gra custom map gdzie trzeba eksplorowac samemu.
 
Nie zapominajcie o (przepraszam jeśli pomyle) Yurez , który to zrobił rewolucje i super silnik , który jest do dziś używany :) , ale spójrzcie tylko u nas tak jest.. popatrzcie na br serwery , tam własne mapki się trzymają , yurots , przecież to wspaniała mapa była / jest , tylko ludzie poprostu zapomnieli o tym , teraz jak mapa yurots to tylko tp ... , polacy rl i evo , jak już jest projekt to brak grywalności , typu atlantyda , nawet dobrego pokemon nie umieją zrobić my wszystko zrzynamy -.- dlatego zachęcam każdego admina do wprowadzenia jak największej ilości swoich rzeczy lub najlepiej swoje własne projekty , pozdrowienia dla tych prawdziwych pasjonatów ots.
 
tak jest wlasnie, tez to zauwazylem gdyby nie bylo lagow to mysle ze 1/2 graczy ktorzy by chcieli grac na takich mapach by tam siedzieli, ale lagi sa kosmiczne :d. btw ma ktos czysta yurez mape :d jbc to na prv poprosze lub jakis link :p
 
Mi najbardziej do gustu przypadł devland, jego zedytowałem w 100 % i z 70 na start gra już 200 +, jak widać da się ludzi zachęcić do takich map.
 
Czytam i czytam ten temat i zacząłem się nad tym zastanawiać... W sumie, upadek wywołała mała grupka ludzi, bardzo. Nicków mogę wymienić 5...
Ja i slawkens, którzy zrobili z narzędzia dla zaawansowanych click 'n' run mający 2934823904320 opcji.
Gesior, który stworzył prosty (bo wtedy nawet Koci potrafił go ogarnąć) AAC (nie wspominając, że ten jest odbiciem strony Tibia.com) z SMS Shopem i wszystkimi API do niego.
Remere, który stworzył map edytor pt. paint.
xinn, który widząc jaki ludzie robią majątek postanowił sam na tym ubić interes, aż ostatecznie zatracił się w tym sam.

5 kluczowych postaci, choć pozwolę sobie tutaj jeszcze wspomnieć o losowych ludziach, którzy trackowali CipMapę, bo im też wypadałoby podziękować.
No, to tyle na razie, ale jeszcze tu wrócę.
 
Ech, jak my Polacy lubimy narzekac. No ale co do postu Elfa to to jest 100% prawda, bawilem sie OTSami wlasciwie od poczatku, zaczynalem od XMLowych kijowych dystrybucji sciaganych z tibia.org.pl... acc maker jakis badziewny, max swelia czy nicaw na webserwie (lol), gdzie praktycznie nie bylo niczego, a teraz kazdy moze sobie zrobic w 2 minuty OTS z masa gotowych skryptow (praktycznie wszystko co na real tibii), z mapa real tibii, account makerem real tibii i tak dalej. Zdecydowanie OT staly sie zbyt noob-friendly. Ale moim zdaniem to juz jest nie do cofniecia, nikt madry w to juz dzisiaj nie gra chyba, kiedys to byl po prostu fenomen, kazdy mial swoja neostrade nowa, w kafejkach wszyscy mieli odpalona tibie, teraz czasy sa zupelnie inne. Moze trzeba po prostu wyciagnac z tego ile jeszcze sie da i tyle? Chociaz ja sam gdybym mial mozliwosc robic jakis naprawde porzadny ots to mysle, ze zajalbym sie tym, zeby zrobic tez cos dla OT a nie tylko korzystac z tego co inni zrobili
 
Allegro - Zet OTS / Stigma itd. gotowce które są za 10 zł odpalasz i jedziesz z koksem ...
Płacisz 10 zł za ots, 250 zł za dedyka i masz 700 zł na rękę.
Pamiętam silnik traveland na bazie yourka, ponad 40 osób online, bez sms shopu, mapa yourots, komp 24/7 odpalony, aż właśnie, tanie dedyki, gotowce w necie ...
 
Allegro - Zet OTS / Stigma itd. gotowce które są za 10 zł odpalasz i jedziesz z koksem ...
Płacisz 10 zł za ots, 250 zł za dedyka i masz 700 zł na rękę.
Pamiętam silnik traveland na bazie yourka, ponad 40 osób online, bez sms shopu, mapa yourots, komp 24/7 odpalony, aż właśnie, tanie dedyki, gotowce w necie ...

Zastanawiam się czemu piszesz raz z Lion94, a raz z tego konta?

A co do otsów, to z doświadczenia wiesz?
 
popieram 100 % elfa :)
gotowce były w necie i pod 7.4 i pod 7.5 i pod 8.6 , poważnym błędem było udostępnianie rl mapy , to zawaliło wszystko.
Chodź ja i tak mogę polecić naprawde godne uwagi otsy :) (nawet apo poszło na kase - sms - fail)
 
Back
Top Bottom