• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Netia Opinie

Status
Not open for further replies.

patrol114

Ucze się Lua. :)
Joined
Jun 3, 2008
Messages
263
Reaction score
1
Location
localhost
Witam,
mam do was pewne pytanie zamówiłem dziś Netie 20mb i chciał bym się was zapytać co sądzicie o tej firmie. :p
 
z braku laku dobre i to, ale dużo od koleżków słyszałem, że netia sux, bo mieli :p
 
netia prawie to samo co neo(99% przypadkow jakos kable tepsy = szajs, zwlaszcza dalej od centrali)
jak masz mozliwosc bierej upc albo jak masz dobra osiedlowke
 
netia prawie to samo co neo(99% przypadkow jakos kable tepsy = szajs, zwlaszcza dalej od centrali)
jak masz mozliwosc bierej upc albo jak masz dobra osiedlowke

Ja mam calkiem porządne kable tepsy, ostatnio zamówiłem 20mbps i pliki z noc.gts.pl idą z max predkoscia :)
Mam kilometr w linii prostej do centrali.

Stan linii ADSL Podniesiony
Standard ADSL G992_5_A
Szybkość wysyłania 1092
Szybkość pobierania 23068
Tłumienie Bliski koniec : 23.3 (dB)
Odległy koniec : 11.0 (dB)
Sygnał/Szum Bliski koniec : 4 (dB)
Odległy koniec : 7 (dB)


Te nowe prędkości świadczone są w ADSL2+ a to pozwala nawet na słabej linii na wyciąganie dużych prędkości.
 
Kula_ mógł byś wklepać link od twojego speedtesta ? :p


Nieźle, jak to jest w opłatach neti bo wziąłem telefon 59zł i internet 59zł ruter 1zł coś jeszcze wliczają?
 
Last edited:
Dalej trzeba telefon brać jak się bierze internet czy nie?
Bo jak kiedyś się orientowałem to trzeba było...
 
Możesz bez telefonu ale jest opłata 69zł.
 
W razie jakichkolwiek problemów czekasz o wiele dłużej na rozwiązanie problemu ponieważ netia odsyła do tepsy a tepsa do neti i możesz tak bawić się w nieskończoność.
 
W razie jakichkolwiek problemów czekasz o wiele dłużej na rozwiązanie problemu ponieważ netia odsyła do tepsy a tepsa do neti i możesz tak bawić się w nieskończoność.

potwierdzam + ludzie z tepsy mają baaaaaaardzo złe zdanie o netii (pasożyty itp itd)
 
Nie mam linii przystosowanej pod internet z tp/netia. Ile by mnie wyniosła "zrobienie" takiej linii ?
 
Nie mam linii przystosowanej pod internet z tp/netia. Ile by mnie wyniosła "zrobienie" takiej linii ?

Mówisz o polożeniu kabli spod centrali do Twojego domu? Licz w tysiącach, przy małych odległościach.

Tańszy byłby internet satelitarny, a najlepiej osiedlówka/radiówka z dobrą lokalną opinią.
 
Last edited:
Miałem 2 lata 1mb i wszystko było dobrze.
Tera mam 2mb i też jest git.
555 :wub:
 
Do centrali mam parnaście kilosow. Aktualnie mam radiówkę (free xDD) - wszystko ładnie tylko wprowadzili limit ściągania do 30 kb.
 
Aleh jeśli chodzi o podłączenie neo gdy nie ma warunków (nie ma linii) to nie liczy sie tego w kosztach ale w czasie.

Ja na pociągnięcie kabla ze słupa od sąsiada do domu czekałem jakieś 3 lata.

Znajomy który ma słup koło domu a nie ma kabla ze słupa do siebie do domu czeka już 7 lat i cały czas słyszy ich tandetną wymówkę "nie ma warunków technicznych"

Więc jak widzisz nie o pieniądze tu chodzi.

Do centrali mam parnaście kilosow

Wydaje mi się że w tym stuleciu nie uda ci się namówić tepsy do postawienia kilkudziesięciu słupów i puszczeniu kabla.
 
tzn. telefon mam z tepsy i słupy stoją - tylko, że do jednej linii przypięte jest z 4 numery^^ czy cos takiego. jak bede korzystał z neta to nie będzie działał telefon
 
tzn. telefon mam z tepsy i słupy stoją - tylko, że do jednej linii przypięte jest z 4 numery^^ czy cos takiego. jak bede korzystał z neta to nie będzie działał telefon

net dziala na innych czestotliwosciach niz telefonia. bajki piszesz.
 
Złożyłem zamówienie i miej więcej po jakim czasie dzwonią do klienta. ?
 
Mój kumpel miał neti i powiedział, że zawsze z nią były jakieś problemy.

Ja tam mam radiówkę. Nie narzekam. Jak coś się zwali telefon do nich 5 minut i naprawiają. Wszelkie usterki sprzętu jaki oni mi dali (zasilacz, antena, kable) wymieniają za freeko. Cena trochę duża 85zl za 3mb/s lecz teraz mi się skończyła umowa i wezmę 8mb za tą samą cene.
 
Możesz bez telefonu ale jest opłata 69zł.
Mam rozumieć że opłata jednorazowa?

Bo ja w tej chwili płacę 75 złotych za łącze 2 Mbit, i nie mam zamiaru tego gówna już przedłużać i już chce nawet tą Netie.. a widzę tam jest 20 Mbit za 69 zł, czyli do tego opłata 69 zł jednorazowo czy miesięcznie?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top