• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nowy komputer - ostateczny wybór

No wiesz, nie mow mi tak bo bedzie mi przykro. Czytalem temat, ale w sumie dziwie sie, ze ktos potrafi wydac kupe siana tylko na to zeby chodzily mu gry. Poza tym nie widze NIC trudnego do "ogarniania" w przypadku linuxa, system jest moim zdaniem prostszy do ogarniecia od windowsa bo nie trzeba nawet szukac gdzies po necie instalek tylko wszystko sciagasz aptem, do tego jest masa innych zalet takze Twoje argumenty do mnie nie trafiaja. Faktem jest, ze nie pogra w najnowsze gry, ale do tego moze miec windowsa na jakiejs malutkiej partycji. No i jeszcze mnie zastanawia na przyklad po co komu taki dysk 1 TB? Co na tym trzymac? To jest absurdalne, ze ludzie lykaja wszystko co dadza na sprzedaz. Na moim 40 gb dysku nigdy nie brakowalo miejsca.

PS mam nadzieje, ze pozniej wejdzie tu jakis moderator i pomoze Ci w zrozumieniu, ze czasem wypada zachowywac sie kulturalnie
 
No wiesz, nie mow mi tak bo bedzie mi przykro. Czytalem temat, ale w sumie dziwie sie, ze ktos potrafi wydac kupe siana tylko na to zeby chodzily mu gry. Poza tym nie widze NIC trudnego do "ogarniania" w przypadku linuxa, system jest moim zdaniem prostszy do ogarniecia od windowsa bo nie trzeba nawet szukac gdzies po necie instalek tylko wszystko sciagasz aptem, do tego jest masa innych zalet takze Twoje argumenty do mnie nie trafiaja. Faktem jest, ze nie pogra w najnowsze gry, ale do tego moze miec windowsa na jakiejs malutkiej partycji. No i jeszcze mnie zastanawia na przyklad po co komu taki dysk 1 TB? Co na tym trzymac? To jest absurdalne, ze ludzie lykaja wszystko co dadza na sprzedaz. Na moim 40 gb dysku nigdy nie brakowalo miejsca.

PS mam nadzieje, ze pozniej wejdzie tu jakis moderator i pomoze Ci w zrozumieniu, ze czasem wypada zachowywac sie kulturalnie

a teraz powiedz mi, czemu nie zapchales tego 40 gb?
moze dlatego ze w nic nie grasz, BO masz linuxa? - nowe gry przecietnie zajmuja 10 gb
moze dlatego ze nie przetrzymujesz filmow?
moze dlatego ze nie masz duzo muzyki?

to nie jest komputer dla geeka, tylko dla normalnego uzytkownika, ktory bedzie mial pelno gier, filmow, muzyki i innych, nawet zbednych pierdol, takze idz chwalic swoj system gdzie indziej
 
Z dyskiem to przesadziłeś.
Moja porada:
Kupić 2 dyski, jeden bardzo szybki ale mało objętościowy (100-200 GB) oraz dodatkowy duży ale powolny. Poczytaj o tym na forach, wszyscy tak ci napiszą.
 
a teraz powiedz mi, czemu nie zapchales tego 40 gb?
moze dlatego ze w nic nie grasz, BO masz linuxa? - nowe gry przecietnie zajmuja 10 gb
moze dlatego ze nie przetrzymujesz filmow?
moze dlatego ze nie masz duzo muzyki?

to nie jest komputer dla geeka, tylko dla normalnego uzytkownika, ktory bedzie mial pelno gier, filmow, muzyki i innych, nawet zbednych pierdol, takze idz chwalic swoj system gdzie indziej

przeciez gre instalujesz, przechodzisz i usuwasz, po co trzymac cos z czego nie korzystasz? Do filmow i muzyki ktos kiedys wymyslil taka wspaniala rzecz jak plyty cd/dvd, ktore obecnie kosztuja grosze, a dzieki nim mozesz w kazdej chwili pozyczyc cos komus. To co slucham zazwyczaj to trzymam na dysku, ale zajmuje mi nie wiecej niz kilka GiB.W ogole to siedze sobie tutaj taki troche styrany po juwenialiach i mam niezla beke z tego jak gosc na forum o tibii spina sie z powodu tego, ze nie podoba mu sie cos, co ktos inny napisal w temacie o kupnie komputera jakiegos jeszcze innego goscia. Nie wiem czy w rl zachowujesz sie podobnie, ale jezeli tak to moze sprobuj to zmienic? Tak czy inaczej poprawiles mi troche humor, pozdro!
 
przeciez gre instalujesz, przechodzisz i usuwasz, po co trzymac cos z czego nie korzystasz? Do filmow i muzyki ktos kiedys wymyslil taka wspaniala rzecz jak plyty cd/dvd, ktore obecnie kosztuja grosze, a dzieki nim mozesz w kazdej chwili pozyczyc cos komus. To co slucham zazwyczaj to trzymam na dysku, ale zajmuje mi nie wiecej niz kilka GiB.W ogole to siedze sobie tutaj taki troche styrany po juwenialiach i mam niezla beke z tego jak gosc na forum o tibii spina sie z powodu tego, ze nie podoba mu sie cos, co ktos inny napisal w temacie o kupnie komputera jakiegos jeszcze innego goscia. Nie wiem czy w rl zachowujesz sie podobnie, ale jezeli tak to moze sprobuj to zmienic? Tak czy inaczej poprawiles mi troche humor, pozdro!

a czy native chatboard jest ograniczony tylko do tibi? ;)
plyty cd/dvd... swietnie, tylko duzo osob nie korzysta juz nawet z napedow, bo wiesz, jest cos takiego jak pendrive.
gre intalujesz, przechodzisz i usuwasz? chyba jak sie ma taki dysk jak Ty.
po co trzymac cos z czego nie korzystasz? bo moze kiedys znowu zachce mi sie w to zagrac, obejrzec, posluchac, moze ktos bedzie to chcial kiedys pozyczyc, moze zaoszczedze troche czasu trzymajac to niz sciagajac na nowo?
 
tyle tylko, ze na pendrive nie zapiszesz tyle co na dysku i czasem musisz cos usuwac z niego, jak dysk padnie to tracisz wszystko, natomiast plytki masz na zawsze albo na dosc dlugo takze porownanie takie 2/10.
 
tyle tylko, ze na pendrive nie zapiszesz tyle co na dysku i czasem musisz cos usuwac z niego, jak dysk padnie to tracisz wszystko, natomiast plytki masz na zawsze albo na dosc dlugo takze porownanie takie 2/10.

pendrive'y juz maja wieksze pojemnosci niz Twoj dysk.
takze jest cos takiego jak dyski zewnetrzne, moze nie zdajesz sobie sprawy, ale nawet da sie je podlaczyc pod usb.

porownanie takie 2/10
 
Nie rozumiem po chuj zakładać temat o składaniu komputera skoro 90% użytkowników tutaj poleca allegro :D

Wybierz zestaw który ja Ci poleciłem bo został już przetestowany i komponenty dobrze ze sobą współgrają, nie wiem jakim musisz być specem od HW żeby powiedzieć że ten dysk jest chujowy to się w bani nie mieści.

Moqill, po kiego grzyba mu nvidia jak może mieć wyjebanego radka który przewyższa wydajnością wszystkie GTXy 400,500 a nawet 600
Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 739 zł
Xigmatek Gaia SD1283 99 zł
MSI P67A-C45 B3 /intel P67/ 430 zł
Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK 159 zł
Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 1099 zł
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł
LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 99 zł
Fractal Design Integra 500W 215 zł
SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) 199 zł

BTW. na przyszłość zapraszam na darkwarez do działu HW ...
 
Nie rozumiem po chuj zakładać temat o składaniu komputera skoro 90% użytkowników tutaj poleca allegro :D

Wybierz zestaw który ja Ci poleciłem bo został już przetestowany i komponenty dobrze ze sobą współgrają, nie wiem jakim musisz być specem od HW żeby powiedzieć że ten dysk jest chujowy to się w bani nie mieści.

Moqill, po kiego grzyba mu nvidia jak może mieć wyjebanego radka który przewyższa wydajnością wszystkie GTXy 400,500 a nawet 600


BTW. na przyszłość zapraszam na darkwarez do działu HW ...

Bo nvidie mnie pociągają ;)
 
Czyli temat do zamknięcia. Dziękujemy za dyskusję. Możesz potem jeszcze opisać jak sprawują się dane podzespoły.
 
@up
Dlaczego?

Mój monitor to NEC AccuSync LCD73v, pracuje w rozdzielczości 1280x1024, jeśli to ma jakieś znaczenie :)
 
To zainwestuj jeszcze w monitor, trochę szkoda aby rozdzielczość HD w grach się marnowała :)

Samme ma rację, radeon ma większą częstotliwość pamięci o 800MHz więcej od n vidi.
 
Nie mam już kasy na nowy monitor, może w przyszłości :)
Mimo to mówicie, żeby tego Radka wziąć? :p
 
Back
Top