• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

NOWY OTS, NOWA TIBIA

chybaloda10

New Member
Joined
Oct 31, 2012
Messages
31
Reaction score
2
Witam
Potrzebuje informacji do której wersji tibi są dostepne silniki.
Może ktoś polecić jakiś silnik? Zależy mi, żeby był pod jak najnowszą tibie jak to możliwe.
Z tego co sie orientuje najnowszy RME jest do tibi 10.94?
Jeśli można jakoś edytować mape pod nowszą tibie, bardzo prosze o info.
 
Niestety, z technologią jaką obecnie dysponujemy w świecie OTS, nie da się edytować jeszcze map nowszych niż z klienta 10.98.

Jeśli dobrze wiem, to obecnie używa się po stronie serwera mapy, która jest zapisana pod wersję 10.98, ale mimo to do połączenia używa się nowszego klienta, którym jest 11.xx. Dlatego też nie da się na obecnym poziomie technologicznym, po stronie serwera (edytując mapę) używać spritów z najnowszego klienta (tutaj mogę się mylić, proszę o sprostowanie).

Podsumowując - po stronie serwera mapa 10.98, a po stronie klienta - wersja 11.49 lub nowsza (nie wiem jaka wersja jest aktualnie najnowsza). Także mapy nowszej, pod klienta 11.xx jeszcze nie da się edytować, bo została zmieniona struktura plików w kliencie, która uniemożliwia odczyt m.in. spritów, w tym outfitów i itemów. I długo to się nie zmieni, bo rekonstrukcja (odczytanie) nowych danych z klienta, jest czasochłonna.

A jako serwer, jeśli chcesz koniecznie pod najnowszą wersje, to mogę polecić otxserver: Erick Nunes Mello Mattos / Otxserver-Global · GitLab
Jest to serwer z mapą globalną Tibii.

Alternatywą dla niego jest TFS 1.3, który wspiera jedynie klienta do wersjii 10.98, który jest wersją uboższą wyżej wymienionego serwera, ale za to bez zbędnych wodotrysków, i który nie posiada wielu systemów, z wyżej wymienionego otxservera.
 
Back
Top