• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

;O

Status
Not open for further replies.
no ale to całokształt, teraz to może przez te 2-3 miesiące napisaliśmy tyle postow co kiedyś w niecały tydzień
 
Szczerze to wszystko wymarło nie ma tu nawet po co wchodzić, pb umarło. Poprzez głupi nowy regulamin. Prędzej tu się wchodziło troszkę supportować, pouczyć się na błędach innych a teraz pomoc tylko na angielskim boardzie nie będę kaleczył mojego angielskiego... Nie będę pisał chyba o samochodach bo wiem ze ma 4 kolka, czy o muzyce bo jej tylko słucham jestem cyfronem...
 
Nie chodzi tutaj o sam fakt "udupienia" czy też "zabicia" PB. dodając nowe reguły robiłem (a później Kula również dodał) to z myślą o tych, którzy pisali z sensem, a byli wyśmiewani/bluzgani przez tych 'zuych'. Teraz to wszystko ucichło. Jednakowoż sądzę, że jest to tylko prowizoryczny spokój, bo jak już wspomniałem, nowe regułki w regulaminie są dodane do czasu, tak więc można się domyśleć, że kiedy te regułki zostaną usunięte po jakimś czasie znowu zejdzie się chmara złych osobników, a wszyscy ci , którzy teraz piszą "PB UMARŁO! OMGSH!" będą pisać "GDZIE SĄ MODERATORZY! TOŻ TO PANIKA! WSZEDZIE SPAM!". Otóż doskonale wiecie, ile mojej i innych moderatorów pracy było włożonych w oczyszczanie PB, NIE chcemy aby to wszystko znów poszło na marne, więc myślę , że najlepiej będzie obgadać z Kulą jakieś nowe zasady, które dadzą Wam trochę luzu, lecz z drugiej strony będą strzec Was od złych postów.

Moja wersja jest taka:

PB nie umarło - zabrakło tylko ludzi inteligentnych. Bo jak na razie, tylko jedna osoba wpadła na pomysł napisania PW do moderatora z prośbą o zgodę na założenie takiego i owego tematu.
 
nom bezkitu tu się fajnie pomagało, gdy przychodził ktoś z 1 postem to się krzyczało wypierdalaj na tnet. ogólnie to tu było fajnie bo tu ktoś ma problem tam ma ktoś problem a na problemach się uczy ;)
ja na otlandzie mam konto tylko na pb ewentualnie skrypty
 
Moim zdaniem forum to forum i jakie by nie było to wolność słowa istnieje, jeśli ludzie chcą pisać tutaj zamiast na tnet to czemu im nie pozwolić? Podobnie z supportem, kiedyś tutaj panował lepszy klimat niż na tnet i wiele osób wolało pisać tutaj niż na tnet nawet jeśli byli zjeżdżani w co drugim poście, ale jednak było o czym dyskutować, z kogo się pośmiać, na kogo powkurwiać, a teraz? Wieje nudą. Moim zdaniem powinniście przywrócić to co było na początku. Zauważcie, że jak już ktoś wspomniał jest wiele osób które nie chcą łamać swojego angielskiego pisząc na głównym forum otlandu, ale i nie chcą pisać z noobami na tnet. Brak dobrego angielskiego nie świadczy o tym, że ktoś jest debilem i nie powinien tu pisać prosząc o pomoc czy pisać o czymkolwiek chciał. Wystarczyło to, że czyściliście PB z noobów z tnetu i było fajnie. Ja przestałem wchodzić na forum z dwóch powodów, jeden to brak czasu, a drugi to brak możliwości podejmowania dyskusji w sposób, który pozwalał na dalsze nakręcanie się i wymienianie argumentów.
 
Nie chodzi tutaj o sam fakt "udupienia" czy też "zabicia" PB. dodając nowe reguły robiłem (a później Kula również dodał) to z myślą o tych, którzy pisali z sensem, a byli wyśmiewani/bluzgani przez tych 'zuych'. Teraz to wszystko ucichło. Jednakowoż sądzę, że jest to tylko prowizoryczny spokój, bo jak już wspomniałem, nowe regułki w regulaminie są dodane do czasu, tak więc można się domyśleć, że kiedy te regułki zostaną usunięte po jakimś czasie znowu zejdzie się chmara złych osobników, a wszyscy ci , którzy teraz piszą "PB UMARŁO! OMGSH!" będą pisać "GDZIE SĄ MODERATORZY! TOŻ TO PANIKA! WSZEDZIE SPAM!". Otóż doskonale wiecie, ile mojej i innych moderatorów pracy było włożonych w oczyszczanie PB, NIE chcemy aby to wszystko znów poszło na marne, więc myślę , że najlepiej będzie obgadać z Kulą jakieś nowe zasady, które dadzą Wam trochę luzu, lecz z drugiej strony będą strzec Was od złych postów.

Moja wersja jest taka:

PB nie umarło - zabrakło tylko ludzi inteligentnych. Bo jak na razie, tylko jedna osoba wpadła na pomysł napisania PW do moderatora z prośbą o zgodę na założenie takiego i owego tematu.

Samme zgadzam się z Tobą.
PB mógł by być taki jak przed napływem noobków z TNP wtedy ludzie sobie pomagali ale nie było głupich banalnych pytań bo osoby które wtedy były na Otlandzie posiadały podstawową wiedzę (ale nie zawsze i nie wszyscy oczywiście).

Rozwiązaniem mogło by być surowe karanie osób które nie mają 150 postów a spamują lub zakładają tematy z prośbą o pomoc.

@klekSu

Jasne forum to forum jednak ja wolał bym się wypowiadać na forum na którym po napisaniu posta nie zostanę zjechany przez dzieci. Wolność słowa? Czyli obrażanie innych bo taki mam kaprys? Jeśli ktoś nie potrafi się wypowiadać kulturalnie to nie powinien tego robić wcale.

Samme po prostu nie dopuścił do tego żeby PB był uważany za siedlisko noobów które nic nie potrafią ponieważ jedno już takie jest. Mi TNP kojarzy się z ludźmi zaczynającymi przygodę z otsami i niewiele potrafiącymi a obsługa wyszukiwarki na forum jest za skomplikowana dla nich ponieważ wolą 3x napisać taki sam temat zamiast zobaczyć że już 2 takie są na tej samej stronie.

I jeszcze taki mały apel.

Po przeczytaniu kilku postów odnoszę wrażenie że Samme i Kula są teraz obwiniani o zaistniałą sytuację ale przypominam Wam że to większość z Was/Nas chciała wprowadzenia takiego rygoru na forum, cały czas były jakieś prośby o to ale jak wiadomo Polakowi nigdy się nie dogodzi i wcześniej było źle teraz jest źle i po przyszłych zmianach również będzie źle...
 
Kurczok nie zrozumiałeś mnie lub nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o "zjeżdżanie" każdego post po poście to jak inni pamiętają sam doczepiałem się do osób które tak robiły, bo nie było to ani kulturalne ani na miejscu co akurat mi nie odpowiada. Poprzez napisanie "wolność słowa" miałem na myśli coś więcej niż tylko temat o motoryzacji, biblioteczka czy temat o kwiatach lub innych pierdołach, aby tylko nie związanych z otsami bo przecież to grzech. Dlaczego tak jest? Przecież jak opis tego działu mówi "If you prefer to chat in your native language, then hopefully a chatboard for your native language can be found below." nie mamy z góry narzucone, że musimy dyskutować tutaj o wszystkim innym, aby tylko nie o otsach. Jeśli potrzebujemy supportu na TYM forum, a nie znamy angielskiego jest to odpowiedni dział na takie dyskusje dlaczego od razu wyrzucać ludzi na tnet? Jesteście administratorami tnetu żeby zgarnąć stąd populację czy reklamujecie ich forum za kasę? Kurczok nie miałem tu na myśli robienia drugiego tnetu bo od tego jest tnet, a tutaj jest forum dla tych już wtajemniczonych w świat otsów wiedzących coś więcej niż tylko hasła na konto Goda god/god tak? No ale na Boga ludzie czemu nie można tu dyskutować o wszystkim, czemu jest to niedopuszczalne? Ja szczerze wątpię w to, żeby Talaturen tworzący konkurencję dla tnetu narzucał wam wywalanie ludzi na konkurencyjne forum.
 
To czy dany temat przejdzie czy nie to jest juz kaprys Samme/Kuli
bo czego np jest temat o muzyce a o filmach juz nie moze byc ? =[
 
Nie chodzi o wywalanie na inne forum ale o zaśmiecanie forum przez osoby z TNP, o podstawowe informacje powinni się zgłaszać tam a nie tu i jak widzisz robią to. Jasne pomoc na PB by się czasem przydała ale pomoc dotycząca czegoś więcej niż jak zrobić bazę danych. Ogólnie uważam że są rzeczy o które nie ma co pisać w dziale support ponieważ osoby z poza Polski raczej nie wiedzą za wiele np. o polskim prawie a nie każdy wie jak napisać taki temat w języku angielskim aby był zrozumiały i zawierał niejednokrotnie skomplikowane/nie znane polskie zagadnienia.

Samme i Kula mogli by zacząć powoli wprowadzać jakieś ulgi (tak jak napisał Samme wyżej) ustalić łagodniejszy regulamin i zacząć od nowa, bo może nie zauważyliście ale spamujące dzieciaki z TNP opuściły to forum ponieważ stało się dla nich nie atrakcyjne (więc co by nie mówić cel jakim było oczyszczenie forum z tego chamstwa zostało osiągnięte a to jak będzie wyglądało forum dalej będzie zależało od Moderatorów)

@Samme

Samme jak brzmi prawidło twój name w dopełniaczu?
Kogo? Samme'go?
 
No przecież dokładnie to samo o ludziach z tnp napisałem w tym poście :p
 
Nikt nikogo stąd nie wyprasza klekSu. MY tutaj mamy swój regulamin, i nie próbuj w niego ingerować, bo od tego masz chyba swoje forum o OT.

Owszem, nazwa tego boardu mówi o rozmowach w ojczystym języku ale regulamin który tutaj panuje te rozmowy ogranicza dlatego że; do pewnego typu tematów należą inne działy (w tym support). A osoby, których język angielski jest ograniczony nie powinni pisać na tym forum, lub używać tłumacza.

Dlaczego inne narody nie mają z tym problemów, przykład:

-Szwedzi: Google Tłumacz
-Brazylijczycy (oni proszą o pomoc, fakt - lecz nie zniżają się do poziomu Polaków i wiedzą do czego służy wyszukiwarka!). Google Tłumacz
-Hiszpanie (j/w): Google Tłumacz

Jak już wcześniej pisałem, będę pisał jeszcze z Kulą co zrobimy z tym faktem, może on ma jakiś fajny pomysł.

Przewiduję jednak, że jeśli pomoc znowu będzie dozwolona, a ktoś napisze coś sprzecznego z regulaminem a ma więcej niż 3 punkty infrakcji będzie banowany na okres 30 dni, jeśli będzie brak skutków to perm.

Na razie pogódźcie się z faktem, iż nasz naród, jest na tyle ograniczony umysłowo, nie tolerancyjny i CHAMSKI, że taki regulamin to jedyne wyjście. Nawet Kula, myśląc, że przesadzam nie mógł uwierzyć jakim trudem jest moderowanie tego boardu (po czym dodał nową formułkę do regulaminu).

Do następnego.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top