• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Odpowiedzi na wszystkie pytania !

Siema, poszukuję source do tfsa 0.2.6.0 patrzylem w google, tu itd. ale niestety niemoge znaleźć albo linki wygasły.. -.-, dlatego jeżeli macie source, albo znacie do niego link.. to bardzo o niego prosze.
 
witam, czy uważacie że na takich parametrach jest szansa postawić serwer 24/7 w miarę przyzwoitych warunkach dla graczy (mam na myśli ilość graczy i lagi)

Szybkość łącza - Down 6Mb/s, Up 6Mb/s
Pamięć RAM - 4 GB, DDR3 1066/800
Dysk twardy - 500 Giga sataII
Procesor - Intel Atom 330 Dual Core 1,6 GHz
Mapa - 2 mb (war)

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
witam, czy uważacie że na takich parametrach jest szansa postawić serwer 24/7 w miarę przyzwoitych warunkach dla graczy (mam na myśli ilość graczy i lagi)

Szybkość łącza - Down 6Mb/s, Up 6Mb/s
Pamięć RAM - 4 GB, DDR3 1066/800
Dysk twardy - 500 Giga sataII
Procesor - Intel Atom 330 Dual Core 1,6 GHz
Mapa - 2 mb (war)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tak.
 
jak moge odzyskac konto na ots przez emial bo na email przychodzi ta strona tylko w dziale forum i mam gdzies wpisac kod tylko nie wiem gdzie prosze pomuscie
 
jak moge odzyskac konto na ots przez emial bo na email przychodzi ta strona tylko w dziale forum i mam gdzies wpisac kod tylko nie wiem gdzie prosze pomuscie

Administrator tego OTS jest po prostu debilem i nie potrafi ustawic dobrze lost account interface, dowidzenia.
 
Chciałem dobrze zabezpieczyć baze danych przez apache2.
Znalazłem takie coś, tylko dokładnie nie wiem jak tego uzyć z bazą danych

W katalogu, do którego dostęp ma być na hasło tworzymy plik .htaccess a w nim zapisujemy poniższy tekst:
Kod:

AuthUserFile /etc/apache2/htaccess
AuthName login
AuthType Basic
require valid-user

Generujemy hasło:
Kod:

htpasswd -c -b /etc/apache2/htaccess login haslo

W pliku /etc/apache2.conf dodajemy jeszcze wpis:
Kod:

<Directory "/var/www/mojastrona">
Options Indexes FollowSymLinks Multiviews
AuthType Basic
AuthName "Zaloguj sie."
AuthUserFile /etc/apache2/htaccess
Require valid-user
</Directory>

Restart apache i powinno działać.
 
To jest od apache a nie bazy. Możesz co najwyżej sobie założyć hasło na katalog.
 
To jest od apache a nie bazy. Możesz co najwyżej sobie założyć hasło na katalog.

ta właśnie o to chodzi, tylko ze jak wpisuje hasło i login, to nadal mnie prosi abym wpisał i tak cały czas.
 
Na moje oko nie opłaca się zakładać tematu nowego a mam problem:
Jaką funkcje użyć albo jak to w ogóle napisać (w .lua) żeby powiedzmy po użyciu dźwigni wyświetliło wiadomość XXX dla WSZYSTKICH graczy zalogowanych ...
Coś w stylu broadcasta GMa tylko, że na dźwignie z ustalonym prędzej tekstem w Lua...
Chodzi mi o samą funkcje wiadomości bo reszte to se sam napiszę :p
doPlayerSendTextMessage odpada z tego mi sie zdaje bo on by to wysłał tylko do tego kto ruszył dźwignią...
Pozdrawiam
 
Panowie na start powiem wam kilka rzeczy.
Temat jest poświęcony naszym czołowym użytkownikom, jak i rodakom.
Ogarnia mnie przerażenie razem ze złością, dlaczego najwięcej jest niemądrych polaków na takich forach?

Kilka przykładów z życia wziętych.

Code:
PLZ JAK ZLOBIC OTESA? HCE WLASNY JAK TO ZROBIC PLZ POMOCY SZYBKO

Code:
Plase how ots make pls rep

Na h*j sie zabierasz za coś, czego w ogóle nie kumasz?
To tak jakbyś zabrał się za budowę wieżowca i od fundamentów byś oczekiwał pomocy ze strony innych ludzi, którzy maja o tym jakieś pojęcie.

Najpierw wypadałoby nauczyć się kilka podstawowych rzeczy, przeczytać wiele tematów związanych z tematyka Open Tibia Server.
Nie sztuką jest postawić "śmiecia", lecz kawal dobrego serwera.

Proszę was "małolaty" oraz "ludzie nie umiejący dobrze pisać" tzw "analfabeci", "Celujący uczniowie" abyście zaczęli używać trochę rozumu.

Nie wystarczy ściągnąć byle jaki, pierwszy lepszy serwer wraz z nim acc makera, odpalić i zbierać kokosy. Taki efekt wymaga sporego doświadczenia, umiejętności oraz chęci nie wspominając o masie czasu.

Takie umiejętności można posiąść z wielomiesięczną praktyką, oraz na metodzie prób i błędów, także czytając fora.
Trzeba czytać je z głową i z czasem zaczniecie rozumieć co i jak w tym biznesie.

Pomyślcie trochę.


Tak, wiem, sory za offtopic ale musiałem to napisać:

Sam się najpierw naucz czegoś - ch*j zapisujemy przez ch z takiej racji iż pochodzi od słowa chudziec czyli niekastrowany knur.

Jeszcze raz sory za offtop
 
Panowie na start powiem wam kilka rzeczy.
Temat jest poświęcony naszym czołowym użytkownikom, jak i rodakom.
Ogarnia mnie przerażenie razem ze złością, dlaczego najwięcej jest niemądrych polaków na takich forach?(...)
coś w tym jest, jednak j**łem jak przeczytałem cytat parę stron dalej:
najciekawszą propozycje którą dostałem od jakiegoś użytkownika tnet brzmiała tak:
K***a, zrób mi otsa
(...)
Nadawał by się chyba lepiej na przykład :D
Najpierw wypadałoby nauczyć się kilka podstawowych rzeczy, przeczytać wiele tematów związanych z tematyka Open Tibia Server.
Nie sztuką jest postawić "śmiecia", lecz kawal dobrego serwera.
Proszę was "małolaty" oraz "ludzie nie umiejący dobrze pisać" tzw "analfabeci", "Celujący uczniowie" abyście zaczęli używać trochę rozumu.
(...)
Takie umiejętności można posiąść z wielomiesięczną praktyką, oraz na metodzie prób i błędów, także czytając fora.
Trzeba czytać je z głową i z czasem zaczniecie rozumieć co i jak w tym biznesie.

Pomyślcie trochę.
<me gusta>
Przypomniałeś mi o moich początkach kiedy to yur 0.9.4d ściągałem(taki wtedy był, f wyszła później) i w podstawowych skryptach nie wiedziałem, że trzeba end dodać na końcu xD! Respy a'la kwadrat i 50 orshów
Autor postanowil byc fajny i napisac oczywista oczywistosc. Mam nadzieje, ze to podbudowalo twoja dupe do pisania kolejnych tematow tego typu.

Czyli rozumiem jutro temat: "Przed zalozeniem watku otworz google?"
Czlowieku po co?! Noob i tak zaspamuje jak bedzie chcial...:peace:
Bo tak. Nie życzę nikomu sposobu zyskiwania doświadczenia metodą od zera, bez czytania poradników, dopóki nie ma potrzeby tak, jak niestety ja zaczynałem. Mógłbyś dopisać jeszcze do pierwszego posta, aby ludzie zaczynali od c++ a później przerzucili się na lua. Ja zacząłem od lua i błąd nadrabiam do dziś.
Tak, wiem, sory za offtopic ale musiałem to napisać:(...)
ch*j zapisujemy przez ch z takiej racji iż pochodzi od słowa chudziec czyli niekastrowany knur.
(...)
W sumie sam pisałem c**j, myślałem, że h/ch w tym wyrazie wymienne, nie wiedziałem nawet co jest podstawą wyrazu, ale dzięki. Zagiąłeś mnie i zapewne nie jednego kumpla zagnę Twoim cytatem :eek:
 
Witajcie. Trochę mnie nie było na forum, a widzę że się pozmieniało. Jakby mi ktoś mógł tak w paru słowach streścić co się działo w branży dotyczącej stron to byłbym bardzo wdzięczny. Chciałbym wrócić trochę w tematykę OpenTibia jeśli chodzi o szablony, ale widzę że coś się działo o czym nie wiem. Zniknął dział dotyczący ModernAAC, a z tego co widziałem Paxton dołączył do grupy "Banned". Ktoś wie co się stało? Projekt upadł, czy też administratorzy odmówili utrzymywania działu? Jaki AAC jest obecnie najczęściej używany? Przynajmniej na to ostatnie pytanie przydała by się odpowiedź bo chciałbym wiedzieć pod co szablony robić.

Pozdrawiam,
Vean
 
Witajcie. Trochę mnie nie było na forum, a widzę że się pozmieniało. Jakby mi ktoś mógł tak w paru słowach streścić co się działo w branży dotyczącej stron to byłbym bardzo wdzięczny. Chciałbym wrócić trochę w tematykę OpenTibia jeśli chodzi o szablony, ale widzę że coś się działo o czym nie wiem. Zniknął dział dotyczący ModernAAC, a z tego co widziałem Paxton dołączył do grupy "Banned". Ktoś wie co się stało? Projekt upadł, czy też administratorzy odmówili utrzymywania działu? Jaki AAC jest obecnie najczęściej używany? Przynajmniej na to ostatnie pytanie przydała by się odpowiedź bo chciałbym wiedzieć pod co szablony robić.

Pozdrawiam,
Vean

Stian stworzyl nowe forum i tym samym odszedl z otlandu.

Najczesniej uzywany jest nadal gesior.. A co do szablonow to nie wiem ktory ale chyba tibia.com
 
Last edited by a moderator:
Back
Top